DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Instagramın reklam verenlere açılmasının e-ticaretinize sağlayacağı faydalar

Instagramın reklam verenlere açılmasının e-ticaretinize sağlayacağı faydalar

Sosyal medya günümüz internet kullanıcılarının tanışmak, zaman geçirmek, gündemi takip etmek ve başkalarıyla paylaşmak için sıkça tercih ettiği bir ortam. Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal ağlar farklı yapılarıyla birçok farklı amaç için yoğun olarak kullanılıyor.

Fotoğrafların ön planda olduğu bir paylaşıma dayanan Instagram da son yıllarda akıllı telefonların neredeyse fotoğraf makinelerinin yerini almasıyla yoğun olarak tercih edilen en etkin sosyal medya kanallarının başında geliyor.

İnternet kullanıcılarının yoğun olarak tercih ettiği ve etkileşim oranı en yüksek sosyal ağ olan Instagram, yaptığı değişikliklerle bir buçuk yıl önce belirli bir ölçüde reklam verenlere açılmıştı. Bu yenilik e-ticaret sitesi sahipleri için hedef kitlelerine ulaşabilecekleri yepyeni bir kanal olarak da yerini aldı. Takip eden süreçte Instagram, reklam verenler için düzenlediği yeniliklerle bu alanda çok daha büyük avantajlar sunmaya başladı.

Bugüne kadar bazı belli ülkelerde ve belirli sektörlerin reklam verebildiği Instagram yaptığı yeniliklerle artık tüm ülkelerde ve tüm sektörlerde reklam almaya başlayarak çok daha etkin bir reklam mecrası haline gelecek. Siz de bu yenilikleri inceleyerek e-ticaretinizin başarısı için hedef kitlenize ulaşmanın bu yeni yolunu rakiplerinizden de önce, en etkin şekilde değerlendirebilirsiniz.

İşte reklam verenler için Instagram’ın sunduğu yenilikler…

Kısa süre içinde siz de reklam verebilirsiniz

Sadece 8 ülkede ve belli sektörlerden reklam alan Instagram reklam kapılarını tüm sektörlere ve ülkelere açarak oldukça verimli ve büyük bir reklam pazarı haline geliyor. Tüm reklam verenlere açılan Instagram’ın, gelişmiş hedefleme seçenekleri ve eylem odaklı formatıyla sosyal medya reklam mecraları arasında ciddi bir fark yaratarak, kısa zamanda üst sıralara yükselmesi bekleniyor.

Kullanıcıların birçok markanın takibinde olduğu Instagram ilk olarak Ads API’ı ile Facebook pazarlama partnerlerinin arasından seçilecek bir gruba, ardında da yıl sonuna kadar bütün reklam verenlere açılacak. Siz de reklam ve tanıtım stratejinizi oluştururken Instagram’ı hedef kitlenize ulaşacağınız kanallar arasına alabilir ve dönüşümlerinizi artırabilirsiniz.

Hedefleme yapabilirsiniz

Instagram, reklam verenlere geri dönüşü daha yüksek reklamlar yapabilecekleri bir platform sağlayabilmek için kullanıcıları demografik özelliklerine göre hedefleyebilmeyi sağlayacak bir yenilik de sunuyor. Bu özelliğin en büyük avantajı, kullanıcılara sadece ilgili reklamları göstererek, e-ticaretiniz için çok daha etkili bir geri dönüş mekanizması sağlaması.

Eylem odaklı reklam yapabilirsiniz

Bugün 300 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan Instagram geliştirdiği ve çok yakında kullanıma sunacağı yeni reklam formatları ile eylem odaklı reklamlar yapılabilmesini de sağlıyor. Buna göre kullanıcılar reklam üzerinden harekete geçerek anında alışveriş yapmak, web sitesine üye olmak gibi işlemleri kolayca yapabilecek.

Siz de bu yeniliklerle tüm reklam verenler için kapılarını açan, milyonlarca kullanıcının aktif bir şekilde bulunduğu bu sosyal kanalı; e-ticaretinizde daha başarılı olmak, rakiplerinizin önüne geçmek ve dönüşüm oranlarınızı artırmak için değerlendirebilirsiniz.

Türkiye’nin en çok tercih edilen e-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft olarak e-ticaret sitenizin başarısı için her adımda bilgi ve tecrübemizle yanınızdayız. E-ticaret hayatınızda daha çok kazanmak için siz de hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturun, başarıya emin adımlarla yürüyün.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiE-ticaret Sektörü
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!