DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

İnfografiklerinizi hazırlamak için kullanabileceğiniz ücretsiz araçlar

İnfografiklerinizi hazırlamak için kullanabileceğiniz ücretsiz araçlar

Geçtiğimiz haftalarda çarpıcı bir infografik hazırlamak için nelere ihtiyacınız olduğundan bahsetmiştik. Marka bilinirliğini artırmak, marka ya da ürünlerle ilgili tanıtım yapmak için infografikler oldukça yararlı oluyor.

İnfografikler için, görsel öğelerle hazırlanmış bir basın bülteni de diyebiliriz. Tabii ki iyi bir infografik çalışması yapmak için, tasarım konularından anlayan biri ile çalışmanız gerekiyor. Ancak böyle bir imkanınız yoksa, internet üzerindeki ücretsiz araçları kullanarak, kendi tasarımlarınızı da oluşturabilirsiniz. Bu yazıda da, infografik çalışmalarınızı tasarlayabileceğiniz ücretsiz araçları sizinle paylaşacağız.

Canva

Tasarım konusunda hiç tecrübeniz bulunmasa dahi, Canva üzerindeki şablonlardan yararlanarak, kendi infografik çalışmalarınızı hazırlayabilirsiniz. 1 milyondan fazla görsel seçeneği sunan araca, kendi görsellerinizi de ekleyebiliyorsunuz. Birçok font ve ücretsiz görsel elementte programda yer alıyor. Aracın birçok özelliği ücretsiz olsa da, bazı öğeler için küçük ücretler ödemeniz gerekebilir.

Canva üzerinde, infografiklerin yanı sıra, dijital platformlarda kullanabileceğiniz birçok görsel çalışması için de şablonlar bulunduğunu da ekleyelim. Sosyal medya içerikleriniz için de bu mecradan yararlanabilirsiniz.

Venngage

Vengage, doğrudan infografik üretimi için kullanabileceğiniz bir araç. Üç adımda, işlemlerinizi tamamlıyorsunuz. Öncelikle bir şablon seçiyor sonrasında tablolarınızı ve görsellerinizi oluşturuyorsunuz. Tasarımınızı kişiselleştirdikten sonra çalışmanızı dışarıya görsel ya da PDF olarak çıkartabiliyorsunuz. Aracın temel özellikler sunduğu planından ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Piktochart

Piktochart üzerinde 400’den fazla tasarım şablonu bulunuyor. İnfografik, banner ve sunumlar için kullanabileceğiniz 4000’den fazla ikon ve görsel de bu araçta yer alıyor. Temel özelliklerin sunulduğu plandan ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Easel.ly

Tamamen ücretsiz olan Easel.ly üzerindeki binlerce infografik şablonundan yararlanarak kendi çalışmalarınızı oluşturabilirsiniz. Temel sürükle bırak yöntemi ile çalışan aracın kendi görsel havuzundan yararlanabileceğiniz gibi kendi görsellerinizi de ekleyebilirsiniz.

Sprites

Birçok farklı infografik şablonunu bünyesinde bulunduran Sprites ile kendinize uygun olan tasarımı seçerek, kendi çalışmalarınızı hazırlayabilirsiniz. Birkaç adımda yaptığınız çalışmaları bir videoya dönüştürebilir, isterseniz müzik ve sesli anlatım ekleyebilirsiniz. Temel özelliklerin yer aldığı planı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Gliffy

Gliffy, online bir diyagram aracı. Ürün ya da marka tanıtımı sırasında kullanabilecek diyagramlar oluşturmak için bu araçtan yararlanabilirsiniz. Ücretsiz plan ile 5 adet diyagram çalışmanızı dışarıya yayınlayabilirsiniz. Daha fazlası için aylık plana geçmeniz gerekiyor.

Google Charts

İnternet üzerindeki birçok işlem için bir aracı bulunan Google’ın kendi tablolarınızı oluşturmanız için de ücretsiz olarak sunduğu bir aracı bulunuyor. Google Charts ile sitenizin görüntüsü ile eşleşecek bir şablon bulabilir ve gerçek zamanlı olarak elinizdeki verileri bu tablolar üzerinde kullanabilirsiniz.

Creatly

50’den fazla diyagram seçeneği sunan Creatly ile kendi infografikleriniz için diyagramlar oluşturabilirsiniz. Yüzlerce ikon ve şekil sunan araç aynı zamanda kendi görsellerinizi ve vector çalışmalarınızı da içeri aktarmanıza olanak sağlıyor. 5 çalışmaya kadar ücretsiz olan bu aracı uzun vadede kullanmak için aylık plana geçmeniz gerekiyor.

TimelineJS

Tamamen ücretsiz olan bir diğer araç ise TimelineJS. Açık kaynak bir araç olan TimelineJS üzerinde ücretsiz olarak kendi zaman tünellerinizi oluşturabilirsiniz. Markanızın geçmişini ya da bir ürünün nasıl ortaya çıktığını anlatmak için bu tür zaman tüneli çalışmalarından yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticaret bilgi bankasıTasarım
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!