IdeaSoft ve Netgsm iş birliği – Otomatik SMS Entegrasyonu

E-Ticaret sektörünün lider firması IdeaSoft, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’dan işletmeci (operatör) lisansları alarak telekomünikasyon sektöründe Sabit Telefon, Faks, SMS, Sesli Mesaj, Toplu SMS, Arama Kartı, Sanal Santral ve katma değerli hizmetleri tek panelde birleştirerek abonelerine hizmet veren Netgsm ile iş birliği yaparak, IdeaSoft alt yapısını kullanan e-ticaret firmalarına SMS hizmetini Netgsm üzerinden sunmaya başladı.

Faydaları

E-ticaret ekosisteminde çok kullanılan SMS bildirimleri ve toplu SMS gönderimleri için güçlerini birleştiren iki lider firmanın iş birliği yapmasıyla, IdeaSoft alt yapısını kullanan e-ticaret firmaları Netgsm SMS servisi üzerinden müşterilerine hem kargo-sipariş bilgilerini gönderebilecekler, hem de üyelerini, toplu bir şekilde kampanyalarından veya indirimlerinden haberdar edebilecekler.

IdeaSoft’un 6.1.9 versiyonunda yer verdiği Netgsm entegrasyonu ile;

– Üyelerin Netgsm Kullanıcı Paneline Aktarılması

– Netgsm Paneli Üzerinden Gruplar Oluşturularak Toplu SMS Gönderimi Yapılabilmesi

– Gönderim Yapılmadan Önce Telefon Listelerinin Otomatik Olarak Kontrol Edilmesi

– Kargo ve Sipariş Durumlarının Son Kullanıcıya SMS ile İletilmesi

Ve birçok farklı hizmeti kullanabilirsiniz.

Ayrıca Netgsm SMS entegrasyonu için üye olan IdeaSoft müşterileri ücretsiz bir şekilde 500 SMS hediye kazanıyor. Bunun dışında Netgsm, 10.000 gönderimlik SMS paketini IdeaSoft müşterileri için 130 TL’ye sunuyor.

Nasıl başvururum?

Netgsm SMS servisini kullanmak isteyen IdeaSoft müşterileri, IdeaSoft Müşteri Hizmetlerini arayarak Netgsm başvurularını gerçekleştirebilecekleri gibi bu yazının altındaki linke tıklayarak başvurularını Netgsm’e iletebilirler.

Nasıl entegre olurum?

Başvurularınızı tamamladıktan sonra Netgsm müşteri hizmetleri sizi arayarak başvurunuzda belirttiğiniz bilgilerin doğruluğunu kontrol edecek ve sonrasında hesabınızı aktif hale getireceklerdir. Netgsm kullanıcı hesabınız aktifleştirildikten sonra kullanıcı adınız ve şifrenizi IdeaSoft paneline girerek kaydetmeniz yeterlidir.

Sizde kargo ve sipariş durumlarınızı müşterilerinize SMS ile bildirmek ve üyelerinize kampanyalarınızı SMS aracılığıyla duyurmak istiyorsanız Netgsm başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Senem Savcu
2 Mart 2023

Ücretsiz e ticaret sitesi dendiğinde birçok kişinin aklına yavaş yüklenen siteler, zor açılan ürün sayfaları, kullanımı zorlaştıran tasarımlar ve teknik sorunlar gelir. Bu bakımdan çoğu kişi bunların kullanışsız olduğunu düşünür. Ancak gerçekte ücretsiz sunulan bu imkanların avantajları ya da dezavantajları seçilen firmalara göre değişkenlik gösterir. Eğer doğru bir platform seçerseniz, ücretsiz sistemler de sorunsuz bir…(Continue Reading)

Senem Savcu
19 Şubat 2023

Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları, online alışveriş dünyasına adım atmak isteyen satıcıların ve girişimcilerin aklında bulunan sorulardan biridir. Eticaret.com, sektöründe kullandığı teknolojik sistemler sayesinde, sahip olduğu free paket içinde şunları teklif etmektedir: Bu bakımdan e-ticarete güzel bir başlangıç yapmanız sağlanır. Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları göz önünde bulundurulduğunda süreç oldukça kolaydır. İlgili Rehber: E-ticaret Sitesi…(Continue Reading)

Senem Savcu
16 Şubat 2023

Online alışveriş tüketicilere fiziksel bir mağazaya kadar ürünleri görme ve satın alma imkanı sunar. Kişiler nerede olursa olsun, bu sistemlerden yararlanması mümkündür. Aynı zamanda bu dünyaya adım atmak istiyorsanız en iyi ücretsiz e-ticaret sitesi açmak mümkündür. Bu kapsamda mevcut olan çok sayıda firma vardır. Hem yerli hem de yabancı seçenekler oldukça fazladır. Ancak bir e-ticaret…(Continue Reading)

Senem Savcu
11 Şubat 2023

E ticaret sitesi nasıl kurulur? Sorusu, markasını dijitale taşımak isteyenler tarafından merak edilmektedir. İnternet üzerinden alışveriş yapma her geçen gün artan bir trenddir. Zira insanlar acil olmayan ihtiyaçlarını internetten sipariş vermeyi her zaman pratik ve rahat bulur. Bu bakımdan bu sektörde mevcut olan çok sayıda firma vardır. E-ticarete başlamak başlangıçta zor gibi dursa da takip…(Continue Reading)

Senem Savcu
9 Şubat 2023

E-ticaret dünyası her geçen gün gelişen bir dünyadır. Çünkü insanlar internetten alışveriş yapıp, ürünün adresine kadar gelmesini her zaman avantajlı olarak görür. Eğer bir şeye acil gereksinim duyulmuyorsa, çoğu kişi internetten bakmayı tercih eder. Bu dünya oldukça canlı olduğu için pek çok girişimci veya küçük ve orta boyutlu işletme buraya adım atmak ister. Dijitalleşme sürecini…(Continue Reading)