IdeaSoft ve Netgsm iş birliği – Otomatik SMS Entegrasyonu

E-Ticaret sektörünün lider firması IdeaSoft, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’dan işletmeci (operatör) lisansları alarak telekomünikasyon sektöründe Sabit Telefon, Faks, SMS, Sesli Mesaj, Toplu SMS, Arama Kartı, Sanal Santral ve katma değerli hizmetleri tek panelde birleştirerek abonelerine hizmet veren Netgsm ile iş birliği yaparak, IdeaSoft alt yapısını kullanan e-ticaret firmalarına SMS hizmetini Netgsm üzerinden sunmaya başladı.

Faydaları

E-ticaret ekosisteminde çok kullanılan SMS bildirimleri ve toplu SMS gönderimleri için güçlerini birleştiren iki lider firmanın iş birliği yapmasıyla, IdeaSoft alt yapısını kullanan e-ticaret firmaları Netgsm SMS servisi üzerinden müşterilerine hem kargo-sipariş bilgilerini gönderebilecekler, hem de üyelerini, toplu bir şekilde kampanyalarından veya indirimlerinden haberdar edebilecekler.

IdeaSoft’un 6.1.9 versiyonunda yer verdiği Netgsm entegrasyonu ile;

– Üyelerin Netgsm Kullanıcı Paneline Aktarılması

– Netgsm Paneli Üzerinden Gruplar Oluşturularak Toplu SMS Gönderimi Yapılabilmesi

– Gönderim Yapılmadan Önce Telefon Listelerinin Otomatik Olarak Kontrol Edilmesi

– Kargo ve Sipariş Durumlarının Son Kullanıcıya SMS ile İletilmesi

Ve birçok farklı hizmeti kullanabilirsiniz.

Ayrıca Netgsm SMS entegrasyonu için üye olan IdeaSoft müşterileri ücretsiz bir şekilde 500 SMS hediye kazanıyor. Bunun dışında Netgsm, 10.000 gönderimlik SMS paketini IdeaSoft müşterileri için 130 TL’ye sunuyor.

Nasıl başvururum?

Netgsm SMS servisini kullanmak isteyen IdeaSoft müşterileri, IdeaSoft Müşteri Hizmetlerini arayarak Netgsm başvurularını gerçekleştirebilecekleri gibi bu yazının altındaki linke tıklayarak başvurularını Netgsm’e iletebilirler.

Nasıl entegre olurum?

Başvurularınızı tamamladıktan sonra Netgsm müşteri hizmetleri sizi arayarak başvurunuzda belirttiğiniz bilgilerin doğruluğunu kontrol edecek ve sonrasında hesabınızı aktif hale getireceklerdir. Netgsm kullanıcı hesabınız aktifleştirildikten sonra kullanıcı adınız ve şifrenizi IdeaSoft paneline girerek kaydetmeniz yeterlidir.

Sizde kargo ve sipariş durumlarınızı müşterilerinize SMS ile bildirmek ve üyelerinize kampanyalarınızı SMS aracılığıyla duyurmak istiyorsanız Netgsm başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Savaş Çetinkaya
1 Kasım 2022

İçinde bulunduğumuz “dijital çağ”, hızla ve önemli ölçüde girişimcilerin ticaret yapma biçimini değiştiriyor. Bu anlamda, online alışveriş yapanların sayısının artması; internetten satış için şirket kurmak isteyen birçok girişimciyi, digital bir mağaza açarak e-ticaret sektörüne adım atmaya yöneltiyor. Bilindiği gibi; fiziksel bir mağaza sahibi olmak ile karşılaştırıldığında, internetten satış için şirket kurmak, yatırım ve işletme maliyetlerinin…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
29 Ekim 2022

E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler nelerdir ve yeni başlayanlar ilk olarak nelere ihtiyaç duyar? Bunu mercek altına almak ve e-ticarete yeni başlayacaklara ön ayak olmak istedik. Geçtiğimiz 5 yılda ülkemizde elektronik ticaret hızla gelişim gösteriyor. Birçok büyük markanın ilgisini çektiği gibi küçük ve orta ölçekli işletmelerin de e-ticaret ilgi odağı…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
28 Ekim 2022

Uzun zamandır çalışarak online satış sitesi kurmak ve online satış yapmak için gereken tüm eksikleri tamamladığınızı ve ilk satışınızı da yaptığınızı düşünelim. Artık online satış sitesi kurmak sizin için bir plandan öteye geçmiş ve gerçekleşmiş oldu. Ancak ilk günlerdeki yoğunluk azaldığı ve diğer konuları hallettiğiniz için online satış rakamlarına odaklandığınızda işlerin düşündüğünüz gibi gitmediğini görebilirsiniz.…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
26 Ekim 2022

Halihazırda kendini kanıtlamış bir markaya, sahip olduğundan daha iyi bir isim bulmayı hiç denediniz mi? Bu küçük oyunun, düşündüğünüzden daha güç olduğunu, ilk denemeden sonra bile kolayca fark edebilirsiniz. Benzer şekilde; e-ticarette sıkça oynamak zorunda kaldığımız bir oyun: Sanal mağazamıza isim seçmek. Farklı ürünler ve markalara yer vereceğiniz sanal mağazanıza yeni bir alan adı ve…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
21 Ekim 2022

Bir önceki yazımızda Mobil SEO’nun ve mobil öncelikli indekslemenin üzerinde detaylı bir şekilde durarak, neden bu konuya önem vermeniz gerektiği ele almıştık. Bugünkü yazımızda ise mobil SEO’nuzu geliştirmek ve arama sorgularına daha iyi yanıt verebilmek için neler yapabileceğinizin üzerinde duracağız. Sitenizin mobil aramalarda daha iyi bir performans göstermesi ve sayfa sıralamanızı geliştirmek için bir takım…(Continue Reading)