Ideasoft, PHP Conference 2017’nin Altın Sponsoru Oldu

Ideasoft Yazılım olarak her yıl destek verdiğimiz, PHP Conference 2017’ nin bu yıl da sponsoru olduk. Kurulduğu günden bu yana web dünyasının en kullanışlı programlama dili olan PHP ‘nin, bu yıl dördüncüsü düzenlenen İstanbul konferansı geçtiğimiz ay gerçekleştirildi. 20 Mayıs 2017’de Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirilen konferansa altın sponsorlar arasında destek verdik.

Programlama dilinin basitliği sayesinde pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen PHP yazılımının etkinliğine ilgi, yine çok yüksek oldu. PHP dilinin yaratıcısı Rasmus Lerdorf’ un keynote konuşmacı olarak yer aldığı etkinlik, alanında uzman 14 konuşmacının sunumlarıyla devam etti. Her seviyeden PHP geliştiricisine ev sahipliği yapan PHP Conference 2017, sektörden pek çok profesyoneli de ağırladı. Konuklar, dünya çapında projelere imza atan uzman konuşmacılara etkinlikte soru sorma ayrıcalığı elde etti. Her seviyeden kullanıcıya hitap eden konferansta, teknolojik ilerlemelerle beraber program dilinin nasıl geliştirildiği ele alındı. Etkinlikte, PHP tarafındaki yeni gelişmeler de katılımcılara tanıtıldı.

Şirket içerisindeki projelerimizde de PHP kullanarak yazılımlarımızı geliştirmekteyiz. Bu nedenle hem ulusal hem uluslararası alanda ses getiren PHP Conference etkinliğine, daha çok insana faydalı olabilmek adına her yıl destek veriyoruz.

Ideasoft olarak, ülkemiz içerisinde iş gücü potansiyelini artıracak tüm çalışmalara destek olmaya devam edeceğiz.

1995 yılında Rasmus Lerdorf tarafından hayata geçirilen PHP yazılımı, kullanım kolaylığı ile tüm dünyaya hitap eden bir yazılım olmayı başardı. Günümüzde hala en çok tercih edilenler arasında bulunan PHP, ilerlemesini sürdürmektedir.

Diğer Yazılar

Savaş Çetinkaya
1 Kasım 2022

İçinde bulunduğumuz “dijital çağ”, hızla ve önemli ölçüde girişimcilerin ticaret yapma biçimini değiştiriyor. Bu anlamda, online alışveriş yapanların sayısının artması; internetten satış için şirket kurmak isteyen birçok girişimciyi, digital bir mağaza açarak e-ticaret sektörüne adım atmaya yöneltiyor. Bilindiği gibi; fiziksel bir mağaza sahibi olmak ile karşılaştırıldığında, internetten satış için şirket kurmak, yatırım ve işletme maliyetlerinin…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
29 Ekim 2022

E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler nelerdir ve yeni başlayanlar ilk olarak nelere ihtiyaç duyar? Bunu mercek altına almak ve e-ticarete yeni başlayacaklara ön ayak olmak istedik. Geçtiğimiz 5 yılda ülkemizde elektronik ticaret hızla gelişim gösteriyor. Birçok büyük markanın ilgisini çektiği gibi küçük ve orta ölçekli işletmelerin de e-ticaret ilgi odağı…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
28 Ekim 2022

Uzun zamandır çalışarak online satış sitesi kurmak ve online satış yapmak için gereken tüm eksikleri tamamladığınızı ve ilk satışınızı da yaptığınızı düşünelim. Artık online satış sitesi kurmak sizin için bir plandan öteye geçmiş ve gerçekleşmiş oldu. Ancak ilk günlerdeki yoğunluk azaldığı ve diğer konuları hallettiğiniz için online satış rakamlarına odaklandığınızda işlerin düşündüğünüz gibi gitmediğini görebilirsiniz.…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
26 Ekim 2022

Halihazırda kendini kanıtlamış bir markaya, sahip olduğundan daha iyi bir isim bulmayı hiç denediniz mi? Bu küçük oyunun, düşündüğünüzden daha güç olduğunu, ilk denemeden sonra bile kolayca fark edebilirsiniz. Benzer şekilde; e-ticarette sıkça oynamak zorunda kaldığımız bir oyun: Sanal mağazamıza isim seçmek. Farklı ürünler ve markalara yer vereceğiniz sanal mağazanıza yeni bir alan adı ve…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
21 Ekim 2022

Bir önceki yazımızda Mobil SEO’nun ve mobil öncelikli indekslemenin üzerinde detaylı bir şekilde durarak, neden bu konuya önem vermeniz gerektiği ele almıştık. Bugünkü yazımızda ise mobil SEO’nuzu geliştirmek ve arama sorgularına daha iyi yanıt verebilmek için neler yapabileceğinizin üzerinde duracağız. Sitenizin mobil aramalarda daha iyi bir performans göstermesi ve sayfa sıralamanızı geliştirmek için bir takım…(Continue Reading)