DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Google Rehber nedir ve ne işinize yarar?

Google Rehber nedir ve ne işinize yarar?

​Google, kullanıcıların internet sitelerine ulaşmak için kullandığı en önemli arama motorlarından biri. Hatta çoğu kişi daha önce de ziyaret ettiği bir internet sitesine girmek istediğinde sitenin adresini yazmak yerine Google’da siteyi aramayı daha pratik buluyor. Bu yüzden de her internet sitesi için Google hayati önem taşıyan trafik kaynaklarından biri.

 

Fakat arama motorlarında bulunmak istenen tek şey internet siteleri değil. Kullanıcıların büyük kısmı internet siteleri dışında yerel işletmelere dair bilgilere ulaşmak için de Google’ı kullanıyorlar. Özellikle mobil cihazların yaygınlaşması ile birlikte bu kullanım şeklini de gözle görünür oranda artırmaya başladı.

 

Google’ın yerel işletmeler için sunduğu Rehber hizmeti hem fiziksel mağazaları, hem de fiziksel mağazanın yanı sıra e-ticaret işi yapan işletmeleri yakından ilgilendiriyor. IdeaSoft olarak bu yazıda sizlere Google Rehberin ne olduğunu ve ne işinize yarayabileceğinden bahsedeceğiz…

 

Google Rehber nedir?

Google Rehber, işletmelerin bilgilerini kaydedebileceği bir rehber servisidir. Firmalar bu sayede Google’a adres, telefon ve web sitesi adresi gibi bilgilerinin yanı sıra çalışma saatleri, sundukları ödeme seçenekleri ve fotoğraf – video gibi görsel malzemeler ekleyebiliyorlar.

 

Google Rehber ne işime yarar?

Özellikle sanal mağazanızın yanı sıra fiziksel bir mağazanız da varsa Google Rehber hem web sitenize, hem de mağazanıza müşteri yönlendirmek için çok etkili bir kanal olabilir. Kullanıcı Google’da bir arama yaptığında eğer araması sizin Google Rehber’deki kaydınız ile eşleşiyorsa arama sonuçlarının yan tarafından işletmenizin tüm bilgileri de görünecektir. Bu sayede müşteriler hem Google Haritalar entegrasyonu sayesinde mağazanızın fiziksel konumunu görebilir, hem de firmanız ile girmiş olduğunuz diğer detaylara kolaylıkla ulaşabilirler. Bu da size yönlenmelerini kolaylaştıran bir durumdur.

 

Google Rehberde nasıl yer alırım?

Google rehberde yer almak için bir Google hesabınız olması gerekir. Eğer yoksa önce bir Google hesabı oluşturmanız ardından da Google Rehber’e giriş yapmanız gerekiyor. Ardından ise sıra işletmenizin detaylarını Rehber’e kaydetmeye geliyor.

 

Google Rehber’e giriş yaptıktan sonra işletmenizi kaydetmek için Google size önce bulunduğunuz ülkeyi ve telefon numaranızı soracak. Eğer telefon numaranız kayıtlı değilse bu kez sıra firmanıza dair detayları girmeye geliyor. Bu ekranda işletmenize dair girmek istediğiniz bilgileri girdikten sonra sayfanın en altındaki “Gönder” tuşuna basmanız yeterli.

 

Bundan sonra ise Google işletmenin gerçekten size ait olduğunu ispatlamanız için bir onay kodu gönderiyor. Bu kod ile işletmeyi onayladıktan sonra ise işlem tamamlanmış oluyor.

 

En başta da belirttiğimiz gibi Google Rehber işletmeniz için önemli bir trafik kaynağı olabilir. Bu sayede hem internet siteniz, hem de fiziksel mağazanızda daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. Eğer bir fiziksel mağazanız varsa ve işinizi internete taşıyarak gelirlerinizi artırmak istiyorsanız aradığınız çözüm IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketleri olacaktır. Uygun maliyetler ve e-ticaretteki son derece tecrübeli kadrosu ile siz de IdeaSoft’un çözüm ortaklarından biri olmak ve benzersiz ayrıcalıklardan yararlanmak istiyorsanız geç kalmadan ücretsiz demo hesabı için başvurunuzu yapın ve kazanmaya bugünden başlayın…

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaİpuçları
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!