DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Google+, SEO açısından ne kadar etkili?

Google+, SEO açısından ne kadar etkili?

​E-ticaret işinde başarılı olabilmenin ana koşulu, web sitenize sürekli trafik sağlayabilmektir. Ne kadar fazla ziyaretçiniz olursa, doğal olarak kazancınız da o oranda artacaktır. E-ticaret sitenizin ziyaretçi sayısını artırmak ve arama motoru optimizasyonunu sağlamak için kullanabileceğiniz en önemli sosyal ağ sitelerinden biri de Google+.

Google+, sosyal ağ siteleri arasında giderek etkisini ve önemini artıran bir alternatif. Üstelik çoktan e-ticaret alanında etkisini de göstermeye başladı. Birçok şirketin hali hazırda bir Google+ profil sayfası bulunuyor ve bu sayede kendi web sitelerinin SEO çalışmalarına katkı sağlayarak, daha fazla ziyaretçi çekebiliyorlar.

Peki bunu sağlamak için SEO ve Google+ ile ilgili neler bilmeniz gerekiyor?

Arama motoru optimizasyonu (SEO) nedir?

SEO (arama motoru optimizasyonu), bir arama motorunun arama sonuçları sayfasında web sitenizin üst sıralarda çıkmasını sağlamak için yapılan düzenlemeler için kullanılan bir terim. Arama motoru optimizasyonu yapabilmek için hem web sitesi içinde, hem de dışında farklı düzenlemeler yapmanız gerekiyor. Anahtar kelime kullanımı, web site içeriğini yazı ve görsellerle zenginleştirmek gibi çalışmalar bunlardan sadece bazıları. Site dışından yapacağınız düzenlemeler arasında ise dış sitelerden, özellikle sosyal ağ sitelerinden gelen bağlantılar önem taşıyor.

Google+ hesabı SEO için önemli?

Google+, sosyal medya dünyasına diğer sitelere göre daha geç giren Google’ın bir ürünü. Aradaki farkı kapatmak isteyen Google, kendi sosyal ağ sitesine oldukça fazla yatırım yapıyor. Burada asıl amaç kullanıcılardan daha sağlıklı veri toplayabilmek ve bunu daha kaliteli arama sonuçları olarak kullanıcılara sunabilmek. Bu nedenle Google+ kullanmak e-ticaret sitesi sahipleri için önem taşıyor.

Google+ sayesinde yaptığınız paylaşımlar ve +1’ler, arama motoru sonuçlarının iyileştirilmesinde kullanılıyor. Bu nedenle de arama sonuçlarına doğrudan etki eden Google+ kesinlikle SEO açısından dikkate alınması gereken bir sosyal ağ sitesi.

Sosyal ağ siteleri arasında giderek etkisini ve önemini artıran Google+, e-ticaret alanında etkisini önümüzdeki dönemlerde de hissettirecek. Birçok şirketin şimdiden Google+ profil sayfasını hazırladı ve web sitelerine daha fazla ziyaretçi çekebiliyorlar. Sizin de kendi sanal mağazanız için Google+’ın sunduğu imkanlardan yararlanmanız uzun vadede faydanıza olabilir.

Tabi ki Google+’dan yönlendirilecek müşterilerin kolaylıkla ve güvenle alışveriş yapabilecekleri bir e-ticaret sitesine ihtiyacınız var. Gelişmis sosyal medya özelliklerine sahip IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri bu konuda size yardımcı olabilir. Siz de hemen demo hesabınızı oluşturun ve 15 gün boyunca IdeaSoft’un gelişmiş altyapısına ücretsiz olarak sahip olun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!