DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Google+ ile online alışveriş sitelerinde satışları artırmak

Google+ ile online alışveriş sitelerinde satışları artırmak

​Bugün e-ticaret sitelerinin büyük kısmı için arama motorlarından gelen organik trafiğin değeri son derece yüksek. Özellikle ülkemizde en yaygın kullanılan arama motoru olan Google, internetten satış yapan siteler için en önemli trafik kaynaklarından biri.

 

Diğer yandan sosyal ağ siteleri hem müşteriler ile kalıcı bağ kurmak, hem de doğrudan satış sağlamak açısından önemli kaynaklar. Fakat sosyal ağ siteleri denildiğinde ilk akla gelenler Facebook ve Twitter olsa da, bu alandaki seçenekler bunlarla sınırlı değil.

 

Google’ın 2011 yılında açtığı Google+ online alışveriş sitelerinin bir kısmı tarafından gözden kaçırılan önemli bir kaynak. Çünkü aradan geçen zaman içerisinde Google, arama sonuçlarında Google+’ın etkisini gözle görünür ölçüde artırdı.

 

Peki Google+’ın yardımı ile e-ticaret sitenizin satışlarını nasıl artırabilirsiniz? İşte IdeaSoft olarak sizin için bu sorunun yanıtını veriyoruz…

 

Sayfanızı oluşturun

İlk iş olarak online alışveriş siteniz için Facebook üzerinde bir sayfa oluşturmuş olduğunuzu tahmin ediyoruz. Şimdi sıra aynısını Google+ üzerinde yapmaya geldi. Google+ üzerinde oluşturduğunuz sayfanız Facebook sayfası gibi sizin paylaşımlarınızı yapacağınız ve potansiyel müşterileriniz ile iletişim kurabileceğiniz merkeziniz olacak. Örnek bir sayfa görmek için IdeaSoft’un Google+ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

İçeriklerinizi ve ürünlerinizi paylaşın

Google+ üzerinden hem pazarlama için hazırlamış olduğunuz içerikleri, hem de ürünlerinizin detaylarını paylaşabilirsiniz. Bu anlamda Google+’ı Facebook ve Twitter benzeri bir şekilde sosyal medya pazarlaması için kullanabilirsiniz. Fakat her paylaşımınızda kendi online mağazanıza da bağlantı vermeyi unutmayın. Bu sayede hem trafik, hem de Google aramaları için avantaj elde edebilirsiniz.

 

Hangouts üzerinden iletişimde kalın

Google+’ın Hangouts özelliği diğer sosyal ağlardan farklı olarak hedef kitleniz ile doğrudan ve görüntülü iletişim kurmanızı sağlıyor. Belli dönemlerde düzenleyeceğiniz Hangouts etkinlikleri ile müşterileriniz ile yüzyüze sohbet etme ve sorularını yanıtlama imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca ürünlerinizin özelliklerini de canlı olarak tanıtmanız mümkün olabilir. Hatta bir adım daha ileri giderek kampanyalarınızı Hangouts üzerinden canlı olarak duyurabilir ve sadece o andaki izleyicilere özel indirimler ile sitenize müşteri çekebilirsiniz.

 

Toplulukları keşfedin

Google+’ın online alışveriş ile uğraşanlar için diğer ilgi çekici özelliklerinden biri de Topluluklar bölümü. Topluluklar temel olarak belli bir ilgi alanına sahip olan insanların bir araya gelip paylaşımlarda bulundukları sanal gruplardır. Siz kendi alanınıza giren topluluklara katılarak burada kendinizi tanıtabileceğiniz gibi, hedef kitlenizin ilgisini çekecek bir konuda kendi topluluğunuzu oluşturarak bu topluluğu bir pazarlama ve satış kanalı olarak yönetebilirsiniz. Örneğin bahçe malzemeleri satan bir e-ticaret siteniz varsa, bu konuyla ilgili açacağınız bir Google+ topluluğunda hem hedef kitlenize konuyla ilgili değerli paylaşımlarda bulunabilmek, hem de ürünlerinizi tanıtmak mümkün olabilir.

 

Online alışveriş çağımızın en hızlı büyüyen sektörlerden biri. Eğer siz de bu alana ilgi duyuyor ve en iyi alt yapı seçeneğini araştırıyorsanız IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketlerine de göz atmanızı öneririz. Hangi bilgi seviyesinde olursanız olun kullanımı kolay e-ticaret paketleri ve IdeaSoft’un benzersiz desteği ile e-ticaret işinizi hemen kurabilirsiniz…

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!