DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Google’dan daha fazla organik trafik elde etmenin 5 basit yolu

Google’dan daha fazla organik trafik elde etmenin 5 basit yolu

Ülkemizde arama motorları arasında en yaygın olarak kullanı Google ve Google’dan gelen organik trafiğin değeri çok büyük. Herşeyden önce ücretli trafiğe göre doğal olarak çok daha ucuza mal oluyor. Üstelik doğruları yaparak elde ettiğiniz organik trafiğin devamı da geliyor, yani bir kez sitenize kaliteli organik trafik gelmesini sağladığınızda büyük bir hata yapmadığınız veya Google algoritmasında büyük bir değişime gitmediği sürece trafiğinizde de devam edecek demektir.

Google’dan gelecek organik trafiği arama motoru optimizasyonu yani SEO konusunda yapılan çalışmalarla geliştirmek mümkün. IdeaSoft hali hazırda e-ticaret sitenize son derece gelişmiş SEO özellikleri sunuyor.

Ama hiç bir teknik bilgi gerektirmeden bundan daha fazlasını elde etmek de mümkün. İşte sizin için seçtiğimiz 5 basit ama etkili yöntem…

1. Google+’ta yer alın

Google’ın sosyal ağ Google+ doğal olarak dünyanın en büyük arama motoru için önemli bir veri kaynağı. Siteniz için Facebook ve Twitter üzerinden tanıtım yaparken, sitenizdeki ürün sayfalarının bağlantılarını Google+’ta paylaşmak SEO anlamında gücünüze güç katacak.

2. Daima yenilenen içerik

Google her zaman yeni içeriğe büyük önem veriyor. Eğer e-ticaret sitenize en son bir ay önce girdiyseniz Google’da sitenizin yavaş yavaş alt sıralara düşmeye başladığını görebilirsiniz. Fakat sitenizi düzenli olarak güncelliyor, yeni ürünler ekliyor veya blog’unuzu ihmal etmiyorsanız Google’da sitenizden daha fazla sayfa daha üst sıralarda yer almayı sürdürecektir.

3. Detaylı yazılar

Google sitenizde yayınlanan metinlerin uzunluklarına da dikkat ediyor. Sadece yeni içerik oluşturmak için çok kısa makalelere yer veriyorsanız, Google bundan çok fazla etkilenmeyecektir. Bunun yerine sitenizde daha detaylı ve derinlemesine yazılar yayınlamalısınız. Detaylı ürün tanıtımları bu anlamda hem Google’ı, hem de müşterilerinizi memnun edecektir.

4. Müşteri memnuniyetini artırın

Google sadece bir arama motoru olduğu için müşterilerinizin sitenizden ne derece memnun olduğunu ölçmesinin mümkün olmadığını düşünebilirsiniz. Fakat Google bunun da bir kolayını bulmuş durumda. Google üzerinde gerçekleştirilen bir aramadan sonra sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterinizin kısa süre içerisinde aynı konuda yeni bir arama yapmasını Google, ziyaretinin sitenizden memnun kalmadığı şeklinde yorumluyor. Eğer Google üzerinden gelen ziyaretçileri sitenizde daha uzun süre tutabilirseniz Google da müşterilerinizin sitenizden memnun olduğuna karar vererek, arama sonuçlarında sitenizi daha üst sırada yer verecektir. Bunun için yine detaylı içerikler ve zengin ürün çeşitleri çok işinize yarayabilir.

5. Rich Snippets

Google Rich Snippets, IdeaSoft’un da size sunmuş olduğu benzersiz bir özelliktir. Sitenize daha kaliteli trafik çekmenizi sağlarken, sitenizin Rich Snippets kullanıyor olması Google tarafından da olumlu değerlendirilecektir.

IdeaSoft arama motorlarından daha fazla organik trafik elde etmenizi sağlamak için sayısız özelliğe sahiptir. Hem bu konuda detaylı bilgisi olanların, hem de yeni başlayanların rahatlıkla kullanabileceği bu özellikleri kendiniz görebilmek için gelin siz de ücretsiz demo hesabınızı bugünden oluşturun…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Arama Motoru OptimizasyonuSEOWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!