DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Google Analytics ile e-ticaret kazancınızı nasıl artırabilirsiniz?

Google Analytics ile e-ticaret kazancınızı nasıl artırabilirsiniz?

Arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almayı, daha fazla trafik çekerek, satışlarınızın artırmayı hedefliyor ancak işler istediğiniz gibi gitmiyorsa üzülmeyin, Google Analytics bu konuda da size yardımcı olabilir.

 

Google Analytics ile e-ticaret sitenizin trafiğini değerlendirip, ölçümleyerek daha fazla ziyaretçiye ulaşmak için yapılması gerekenleri bu sonuçlardan yola çıkarak planlayabilirsiniz. Google Analytics doğru ölçüm sonuçları sağladığı için, bize ne gibi düzenlemeler yapmamız gerektiği hakkında fikirler verebiliyor. Hangi sayfaların ve ürünlerin, daha fazla ilgi çektiğini saptayabilir ve bu ilginin sebeplerini inceleyerek bu sayfalarda kullandığınız yöntemleri diğer sayfalara da uygulayabilirsiniz. Böylelikle daha fazla gelir elde etmek için yapacağınız her çeşit karşılaştırmayı Google Analytics raporlarından faydalanarak yapabilirsiniz.

 

Peki Google Analytics’i nasıl daha verimli ve ticaret hacmini büyütecek şekilde kullanabilirsiniz?  IdeaSoft olarak size Google Analytics verilerini doğru yorumlamanızı sağlayacak ipuçları derledik.

 

Google Analytics’te ihtiyacınız olan her şey var

Google Analytics sitenizi görüntüleyen kişi sayısını size verebiliyor, bunu sitenizin trafik kaynaklarını izlemeye alarak yapıyor. Böylelikle bu platformlardan sitenize gelen kişi sayısını da kolaylıkla takip edebiliyorsunuz. Bu analiz size hangi platforma daha çok önem vermeniz gerektiğini gösterecektir.

 

Örneğin sosyal medya sitelerinden gelen trafiğiniz yüksekse, dikkatinizi sosyal medyaya pazarlamasına çevirmek isteyebilirsiniz. Google Analytic sayesinde e-ticaret sitenizi ilk kez görüntüleyen ya da tekrar ziyaret eden kişi sayısını görebilir, gerçek zamanlı olarak sitenizin herhangi bir sayfasını o anda görüntüleyen kişi sayısına da ulaşabilirsiniz.

 

Bu bilgileri doğru değerlendirerek sitenizi ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda düzenlemeniz de mümkün olabilir.

 

Google Analytics site trafiği sonuçları nedir?

Google Analytics e-ticaret sitenizin kullanıcılar tarafından ne kadar tercih edildiğine dair sonuçlar sunuyor. Böylelikle online ticaret stratejinizin hangi yönlerini değiştirmeniz gerektiğine yönelik ipuçlarına bu sonuçları inceleyerek ulaşabilirsiniz. Örneğin; sitenizde organik trafiğiniz düşükse SEO pazarlama teknikleri kullanmanız gerektiğini, yüksek organik trafik oranı varsa; yaptığınız SEO çalışmalarının başarılı olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

 

Sonuç olarak Google Analytics sonuçlarını doğru yorumlayarak e-ticaret sitenize daha fazla trafik sağlayacak stratejiler geliştirebilir böylece sitenizin gelirlerinizi artırabilirsiniz. Eğer siz de e-ticarete ilgi duyuyor ve daha fazla gelir elde etmek istiyorsanız size her konuda destek verecek olan IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketleri ile hemen tanışmak için demo hesabınızı hemen oluşturun.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!