DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Google’dan sanal mağazanız için 10 ücretsiz e-ticaret aracı

Google’dan sanal mağazanız için 10 ücretsiz e-ticaret aracı

​Bir işletmeniz var ve e-ticaret işine girmek istiyorsunuz. Büyük ve kurumsal işletmeler kadar kaynak sahibi de değilsiniz. Büyük işletmelerin ciddi bir bütçe ayırıp ulaşabildikleri birçok aracı, Google sayesinde ücretsiz elde edebileceğini biliyor muydunuz?

Bu ücretsiz araçlar sayesinde çok daha düşük maliyetle pek çok ihtiyacınızı karşılayabilir ve özellikle yolun başında son derece değerli olan kaynaklarınızı farklı ihtiyaçlar için ayırabilirsiniz. Aşağıdaki liste temel iletişim ihtiyaçlarınızdan ölçümlemeye, içerik pazarlaması için kullanabileceğiniz araçlardan e-ticaret özel olarak hazırlanmış olanlara kadar pek çok farklı servisi bulabilirsiniz.

Gelin bu farklı ihtiyaçlara yönelik Google’ın sunduğu 10 ücretsiz e-ticaret servisini yakından tanıyalım…

1- Web ölçümleme: Google Analytics

Web sitenizin hangi sayfalarının daha verimli olduğunu ve müşterilerinizin nelere ilgi duyduğunu görebilmek için oldukça kullanışlı bir araç. Bu ürün sayesinde e-ticaret sitenizin ne kadar trafik aldığını izleyebileceksiniz.

2- Yazdırma aracı: Google Cloud Print

Bu ürün sayesinde yazıcınız internete bağlanıyor. Nerede olursanız olun yazıcınıza bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon üzerinden bağlanabiliyorsunuz.

3- Satıcı merkezi: Google Merchant Center

Ürün stoklarınızı Google Merchant Center üzerinden yönetebilirsiniz. Eğer Merchant Center profilinizi Google AdWords’e bağlarsanız ürünlerinizi Google aramalarında görünür kılabilirsiniz.

4- Veri depolama alanı: Google Drive

Yazı, tablo, sunum, form gibi ofis için gerekli olan araçları toplayan oldukça faydalı bir Google ürünü. 10 GB’a kadar ücretsiz dosya saklama imkanı tanıyor. Dosyalarınız Google server’larında saklandığı için internete bağlı olduğunuz sürece istediğiniz her an ve her yerden onlara ulaşabilirsiniz.

5- İş dünyası rehberi: Places For Business

Google aramalarında, haritalar, Google+ ve mobil cihazlarda e-ticaret şirketinizin görünürlüğünü artırmak için kullanacağınız bir uygulama.

6- Sosyal ağ sitesi: Google+

Bir sosyal ağ sitesi olan Google+, e-ticaret sitenizin sosyal medya pazarlamasını yapabilmeniz için faydalı bir araç.

7- Blog altyapısı: Blogger

Google’ın ücretsiz blog sitesi olan Blogger, işletmeniz için kolayca şirket blogu yazabilmenize imkan tanıyor.

8- Takvim uygulaması: Google Calendar

Bu takvim uygulaması sayesinde yapmanız gereken işleri kolaylıkla programlayabilirsiniz.

9- Ücretsiz e-posta: Gmail

Bulabileceğiniz e-posta uygulamaları arasında en kullanışlı olanlardan biri Gmail. Gmail’in en güzel özelliklerinden biri de kendi sitenize ait [email protected] şeklindeki kendi e-posta adresinizi de tanımlayarak Gmail üzerinden kullanabiliyor olmanız.

10- Web sitesi yönetimi: Google Webmaster Tools

Eğer e-ticaret sitenizin Google aramalarında nasıl bir performans gösterdiğini merak ediyorsanız bu ürün tam size göre. Pazarlama stratejilerinizin nasıl sonuç verdiğini buradan rahatlıkla görebilirsiniz.

E-ticaret sitenizin internet ve sunduğu avantajlardan daha çok faydalanabilmesi için bu araçların çok işinize yarayacağına inanıyoruz. İşinizi kurup büyütmek içinse IdeaSoft e-ticaret paketleri yanınızda. Siz de hemen kaydınızı oluşturup 15 gün boyunca IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerini hiç bir ücret ödemeden deneyebilirsiniz.


İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiİpuçları
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!