DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Gerçek zamanlı raporlama kullanarak dönüşüm oranlarını nasıl artırabilirsiniz?

Gerçek zamanlı raporlama kullanarak dönüşüm oranlarını nasıl artırabilirsiniz?

Tüketici talebinin ve rekabetin yoğun olduğu ve çok hızlı şekillendiği çevrimiçi alışveriş dünyasında, satıcıların e-ticaret sitelerindeki hataları ve aksamaları erken fark ederek önlem alabilmeleri hayati önem taşıyor.

Gerçek zamanlı veri inceleme yöntemleri sayesinde oluşan aksaklıkları görmek, ayrıca e-ticaret siteleri için oldukça önemli olan dönüşüm oranları, ziyaretçilerin demografik yapısı ya da sitenin terk edilme oranları gibi bilgilere hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün olabilir. Peki söz konusu raporlama ile dönüşüm oranları artırılabilir mi? İşte gerçek zamanlı raporlama ve analiz programlarını kullanarak dönüşüm oranlarını artırmanıza yardımcı olabilecek ipuçları…

Kampanyaların hedeflenen kişilere ulaşıp ulaşmadığı denetlenebilir

“Google Analytics” özellikleri kullanılarak, e-ticaret sitesine giriş yapan kullanıcıların hangi şehirden erişim sağladıkları, yaş grupları, hangi promosyona katıldıkları ve hangi bağlantı yoluyla geldikleri gibi bilgilere ulaşılabilir. Bu veriler ışığında daha etkili hedefleme çalışmaları, kampanyalar ve promosyonlar hazırlanabilir.

Bu analizleri ne zaman yapmak gerekir?

Yeni bir reklam, kampanya veya promosyon başlattığınızda, durumun kontrol altında olup olmadığını denetlemek için gerçek zamanlı raporlama araçlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca, gerçek zamanlı raporlar yardımıyla, getirdikleri trafik açısından, televizyon ve dergi reklamları arasında derecelendirme yapmanız da mümkün olabilir. Haftalık olarak YouTube videoları yayınlıyorsanız, yine analiz araçları kullanarak bu videoların haftalık getirdikleri trafikleri de ölçebilirsiniz.

Anlık kullanıcı sayısı ve hangi bağlantılara yöneldikleri belirlenebilir

Google’ın gerçek zamanlı analizi sayesinde, e-ticaret sitenizdeki ürün sayfalarından hangilerinde yoğunluk olduğunu ve kullanıcıların bu sayfalara hangi bağlantılar üzerinden geldiklerini anlık olarak görebilirsiniz. Kullanıcıların hangi arama sonuçları ile sitenize geldiklerini bilirseniz, ana sayfanızda kullanabileceğiniz ürün bağlantılarını da ona göre seçebilirsiniz.

E-ticaret sitenizi daha yakından tanıyabilirsiniz

Gerçek zamanlı raporlama, e-ticaret siteniz için yaptığınız, geniş kapsamlı bir tanıma çalışmasıdır demek hiç de yanlış olmaz. Gerçek zamanlı analizlerden alınan veriler sayesinde sitenizde en falza ilgi çeken ürünleri görebileceğiniz gibi online mağazanızdaki olası aksaklıkları da zaman kaybetmeden görebilir ve hızlı müdahelelerle müşteri kayıplarının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca hangi ürün sayfalarının daha popüler olduğunu bilmek, diğer ürün sayfalarına da benzer çalışmaların uygulanmasını ve dönüşüm oranlarını artırmayı sağlayabilir.

Elbette bütün bu raporlama ve analizden daha önemlisi etkili ve düzgün çalışan iyi bir e-ticaret sitesine sahip olmak, bunun için sektörün lider ismi IdeaSoft’un tecrübesinden faydalanabilirsiniz. Hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturun, IdeaSoft ile e-ticarette siz de kazanmaya başlayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: dönüşüm oranlarıdönüşüm oranlarını artırmakdönüşümlere-ticaretgerçek zamanlı analizgerçek zamanlı raporlamagoogleGoogle Analyticshedef kitlehedeflemekampanyakullanıcıonline mağazaraporlamaReklamsatışlarürün sayfalarıveri analizi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!