DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Fiziksel mağaza sahiplerini e-ticarette bekleyen 3 önemli fırsat

Fiziksel mağaza sahiplerini e-ticarette bekleyen 3 önemli fırsat

Her geçen gün giderek artan sayı da fiziksel mağaza sahibi, hem müşterilerinin beklentilerini daha yüksek bir şekilde karşılayabilmek, hem de satışlarını artırabilmek için interneti tercih etmeye başlıyor.

Her ne kadar bu sayı artıyor olsa da, hala fiziksel mağaza sahiplerinin önemli bir kısmı internetin sunduğu bu olanaklardan yeterince yararlanabildiklerini söylemek mümkün değil. Peki fiziksel bir mağazanız varsa e-ticaretin sizin için ne gibi fısatlar barındırdığını biliyor musunuz?

İşte fiziksel mağaza sahiplerini e-ticarette bekleyen 3 önemli fırsat…

E-ticarete daha uygun ürünler

E-ticaretin çok daha pratik ve kolay uygulanabildiği bazı ürünler ve durumlar var. Örneğin kağıt, kalem ya da diğer ofis malzemeleri gibi ürünler, online siparişi çok daha pratik olabiliyor.

Ayrıca, baskısı tükenmiş bazı kitaplar gibi, dijital olarak bulunması ve ulaşılması çok daha mümkün olan ve normalde kolay bulunmayan ürünler de bu listeye eklenebilir. Bunlar ilk etapta akıllara gelenler fakat hali hazırda satışınızı yaptığınız ürünleri inceleyerek siz de bu listeyi çeşitlendirebilirsiniz.

Sosyal bir dijital alışveriş mümkün

Satın almadan önce ürünlere dokunmanın ve fiziksel bir mağazada dolaşarak tezgahtarlarla iletişim kurmanın bir çeşit sosyal deneyim olduğunu en iyi fiziksel mağaza sahipleri bilirler. Fakat içerisinde bulunduğumuz çağda e-ticaret de benzer bir sosyal deneyim haline gelmeye başladı.

Örneğin Pinterest’teki birçok pano’da, “sosyal e-ticaretin” nasıl olabileceğine dair en iyi örnekler yer alıyor. “Evlenme” sözcüğüyle arama yaptığınızda Pinterest’te binlerce fikir, el sanatı ve satın alınmış ürün bulabilirsiniz. Pinterest kullanıcıları, hem sahip olmak istedikleri hem de hayalini kurdukları şeyleri internet üzerinden sosyal bir şekilde paylaşıyor. Eğer bu yeni nesil sosyal ticaretin dışında kalmak istemiyorsanız e-ticarete ilgi göstermenizde fayda var.

Daha iyi bir müşteri hizmetleri için

Müşteriler ilişkileri perakendiciler için her zaman önemliydi ama içerisinde bulunduğumuz dönemde bu önem daha da arttı. E-ticaret üzerinden sağlayacağınız müşteri hizmetleri hem internetten satışınızı güçlendirmesi, hem de markanızın bilirliğini artırması açısından size büyük faydalar sağlayabilir.

Mağazanıza uğrayan müşterilerin önemli bir kısmı hali hazırda internet üzerinden alışveriş yapıyor. Üstelik rakipleriniz de e-ticaret ile tanışmaya başladılar ve eğer bu konuda geç kalacak olursanız rekabette hızla geri düşmeye başlayacaksınız. IdeaSoft yeni e-ticaret girişimcilerinin ihtiyacı olan herşeyi bir araya toplayarak; otomatik aktif sanal POS’undan kolay sosyal medya yönetimine kadar pek çok özelliğe sahip son derece gelişmiş bir e-ticaret altyapısı sunuyor. IdeaSoft ile tanışmak, e-ticarette uzun vadeli ve kârlı bir şekilde var olabilmek için, gelin siz de demo hesabınızı bugünden oluşturun ve IdeaSoft’un sizlere sunduğu tüm özelliklerden 15 gün boyunca hiç bir ücret ödemeden yararlanın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiE-ticarete giriş
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!