DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Facebook üzerinden tüketicilere ulaşmanın 2 kritik yolu

Facebook üzerinden tüketicilere ulaşmanın 2 kritik yolu

Sosyal paylaşım sitelerinden faydalanmak, son yıllarda en popüler pazarlama taktiklerinden biri haline geldi. En ünlü sosyal platformlardan biri olan Facebook da kullanıcıların zamanlarının önemli bir bölümünü geçirdiği mecralardan biri olduğundan markalar açısından pazarlama anlamında oldukça önemli bir noktaya geldi. Bu kadar potansiyel müşterinin bu mecraya erişim sağlaması, e-ticaret sitelerine entegre edilebilecek “store” özelliği, Facebook’ta verilen reklamlar ile site trafiğinde ve satışlarda gözlemlenen artış, Facebook’u giderek e-ticaret sitelerinin gözdesi haline getirdi.

Ancak e-ticaret sitelerinin başarı hedeflerine ulaşmasında Facebook üzerinden tüketicilerle buluşmak ve potansiyel müşterilere ulaşmak için atılması gereken 2 önemli adım bulunuyor. Bu yolları izlemek, e-ticaret mağazasına daha çok sayıda kullanıcıyı çekebileceği gibi satış oranlarının da artmasına katkıda bulunabilir. İşte e-ticaret sitenizin hedef kitlesine ulaşabilmenin 2 önemli yolu…

Mobil uygulamalar

Gelişen teknoloji çağında mobil cihazların kullanım oranı, masaüstü ve dizüstü cihazlara fark atmaya devam ediyor. İnternet kullanıcılarının büyük çoğunluğu artık mobil cihazlardan erişim sağlamayı tercih ediyorlar. Facebook yetkililerinin verdiği bilgiye göre kullanıcıların yüzde 61’i e-ticaret uygulamaları indirmeyi tercih ediyor ve bu kullanıcıların yüzde 44’ü de mobil uygulama üzerinden alışveriş yapıyor. Bu nedenle e-ticaret sitelerinin bir mobil uygulamaya sahip olması da başarılı olmalarında oldukça büyük bir rol oynuyor.

Facebook’ta e-ticaret mağazasının reklamını yapmak, bu reklamları ön plana çıkarmak, potansiyel müşterilere ulaşabilmek için de bir mobil uygulamaya sahip olmakta fayda var. Mobil olmadan da gerçekleşebilecek bu gibi tanıtım çalışmaları, mobil uygulamanızın da dahil olmasıyla mobil kullanıcılara erişmeyi kolaylaştırabilir.

Bilindiği üzere internet kullanıcıları artık çoğunlukla mobil cihazlar yoluyla işlemlerini gerçekleştirmeyi tercih ediyor. Mobil uygulamalar, kullanıcılara bu anlamda büyük kolaylık sunuyor.

Videolar

Facebook istatistikleri gösteriyor ki, kullanıcılar Facebook’ta video izlemekten oldukça hoşlanıyorlar. Özellikle sayfa içeriklerine eriştiklerindesayfa içeriği okumak yerine video izleme seçeneğini tercih ediyorlar. Bu nedenle Facebook sayfalarında sayfa bilgilerinden sonra video’lar üst sıralarda yer alıyor.

E-ticaret sitenizin trafiğini artırmak için sosyal medyadan faydalandığınızda tanıtım için videolara da yer vermenizde fayda var. Facebook da bu nedenle videolu reklam türleri yayınlanmasına imkan tanıyor. Yayınlanacak videolarınızın sade ve anlaşılır olması, kullanıcıları sıkabilecek kadar uzun olmaması, ürün veya hizmet açıklamalarıyla tutarlı olması ve kaliteli içeriğe sahip olması ise daha çok kişiye ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Şirketlerin daha geniş kitleye ulaşarak potansiyel müşterilerinin haberdar olmasını sağlaması için internet kullanıcılarını es geçmemesi fayda sağlayabilir. Dolayısıyla Facebook tanıtımlarına yer vermesi, rakiplerinden bir adım öne geçme yolunda işlerini büyük ölçüde kolaylaştırabilir. Ancak henüz bir e-ticaret siteniz yoksa, şimdi IdeaSoft dünyasına adım atabilir ve ücretsiz demo hesabını inceleyerek ayrıcalıklar dünyasına giriş yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticarete-ticaret demoe-ticaret paketie-ticaret paketlerierişimFacebookfacebook sayfasıhizmet sosyal paylaşım siteleriIdeaSoft demomobil e-ticaretmobil kullanıcıMobil uygulamamüşteriSosyal medyatanıtım videosutrafikürünvideo
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!