DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Facebook’taki son değişiklikler siteler için ne anlama geliyor?

Facebook’taki son değişiklikler siteler için ne anlama geliyor?

Facebook halen pek çok online iş alanında olduğu gibi e-ticaret konusunda da en önemli kanallardan biri konumunda. 1 milyarın üzerindeki aktif kullanıcısı ile dünyanın her yerindeki e-ticaret girişimcileri Facebook’u ya markalarını duyurmak, ya da Facebook Store özelliği sayesinde doğrudan satış yapmak amacıyla kullanıyor.

Durum böyle olunca Facebook’ta en ufak değişikliğin bile e-ticaret siteleri için büyük yansımaları oluyor. Bunun son örneğini ise çok kısa zamanda yaşadık. Facebook akış sayfasında ciddi bazı değişikliklere gitti ve bu da ister istemez Facebook’u pazarlama amacıyla kullanan herkesi yakından etkiledi.

İşte IdeaSoft farkıyla Facebook sayfalarında yaşanan son değişim ve e-ticaret siteniz için ne anlama geldiğine dair değerlendirmemiz…

Görünümdeki değişimler

Facebook sayfalarında bundan böyle haber akışı tek sütun halinde yer alıyor. Takipçileriniz sayfanızın sağındaki geniş sütunda paylaşımlarınızı görebilirken, soldaki daha dar olan sütunda ise işletmeniz ile ilgili temel bilgilere ulaşabiliyorlar.

Kullanıcıların gördükleri haber akışında ise Facebook’un görünümü mobil uygulamasındakine benzer bir yapıya kavuştu. Bu anlamda Facebook’a farklı cihazlardan erişen kullanıcılar artık daha benzer bir görüntüyle karşılaşıyorlar.

Yöneticilere özel değişimler

Sayfa yöneticileri artık sayfa ile ilgili gerekli düzenlemeleri yapabilmek için yeni bir menüye kavuştular. Sayfaların sol üst tarafında yer alan bu menüden ihtiyacınız olabilecek tüm işlemlere erişebileceksiniz.

Fakat en önemli değişimlerden biri artık Facebook’un sayfa yöneticilerine, kendilerininkine benzer diğer sayfaları göstererek, performanslarını karşılaştırma imkanı sunuyor olması. Bu özellikle rakipleriniz ile sosyal medya pazarlama faaliyetlerinizi karşılaştırmanıza olanak verecek olması açısından.

Reklamlar

Facebook reklamları artık Kampanyalar – Reklam setleri ve Reklamlar şeklinde üç kademeden oluşan bir yapıya kavuştu. Bu sayede farklı amaçlar için oluşturulmuş reklamları, ilgili reklam setleri ve kampanyalar içerisinde daha sağlıklı bir şekilde yönetmek mümkün.

Facebook’ta meydana gelen bu değişimler henüz tüm kullanıcılara ulaşmamış olsa da e-ticaret girişimcilerinin şimdiden bu değişimleri tanımalarında fayda var. Tek sütunlu sayfa yapısı özellikle görsellerin önemini daha da artırıyor. Bu yüzden Facebook paylaşımlarımızda görsellere daha da önem vermeniz, kaliteli ve ilgi uyandıracak görseller kullanmanız artık daha da önemli hale geldi.

Eğer Facebook’tan daha fazlasını almabilmek, e-ticaret siteniz için yeni müşterilere ulaşırken bir yandan da Facebook üzerinden satış yapabilme şansına kavuşmak istiyorsanız IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketleri ile tanışma zamanınız gelmiş demektir. Gelin siz de ücretsiz demo hesabınızı bugünden oluşturun ve IdeaSoft’un size sosyal medya, SEO, ürün sayfaları, gelişmiş ödeme seçenekleri gibi konularda ne gibi kolaylıklar sağlayacağını kendiniz test edin…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!