DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Facebook Store (Mağaza) kurulumu nasıl yapılır?

Facebook Store (Mağaza) kurulumu nasıl yapılır?

Dünyanın en büyük sosyal ağı olması nedeniyle Facebook, e-ticaret şirketlerinin de en aktif oldukları mecralardan biri. Kullanıcılara erişim, ürün tanıtımı ve pazarlama aracı olarak kullanılmasının yanı sıra Facebook üzerinden ürün satışı da yapılabilmekte.

Facebook üzerinden satış yapabilmek için Facebook Store kurulumunu yapmanız gerekiyor. İdeaSoft Facebook Store uygulamasıyla, takipçileriniz ürünlerinizi inceleyebilir ve arkadaşlarıyla paylaşabilir. Dilerlerse ürünleri sepetlerine ekleyebilir ve sonrasında e-ticaret siteniz üzerinden ödeme işlemlerini tamamlayabilirler.

Facebook Store mağazası kurmak için neler yapmak gerekiyor

Adım adım mağaza kurulumuna geçmeden önce markanıza ait bir Facebook sayfası olması gerekiyor. Burada Facebook profilinden bahsetmiyoruz. Profiller, kişilere özel olan hesaplardır. Bu nedenle reklam ve tanıtım işlerinin yanı sıra Facebook Store oluşturabilmek için markanızın Facebook sayfasının olması gerekmektedir.

Markanızın Facebook sayfası yoksa, sosyal ağ üzerinden “Yeni Sayfa” oluştur seçeneğine tıklamaları gerekiyor.

Buraya tıklayarak da sayfa oluşturabilirsiniz.

Açılan sayfada işinizle ilgili olan “Yerel işletme, Şirket, Kuruluş vb” seçeneklerinden birini seçip sayfanızı oluşturun.

Bu işlemi tamamladıktan sonra “İdeaSoft Facebook Store” eklentisini yüklemek için buraya tıklayın. Sonrasında hangi sayfaya bu eklentiyi yüklemek istediğinizi seçin.

Bu işlemin sonrasında Facebook sayfanıza giriş yapın. Sayfanızda “Sanal Mağaza” isminde bir sekme oluşacak. Buraya tıkladıktan sonra açılan formda sitenize yönlendirme ayarlarını yapmaya başlayabilirsiniz.

form

Bu formda site adresi, e-posta, lisans kodu, ürün gösterim tipi, vitrindeki ürün sayısı ve ürünlerin resim boyutlarının ayarlarını yapabilirsiniz.

Burada sitenizin adresini girerken URL’nin başına “www” koymayı unutmayın. Lisans kodunuzu ise İdeaSoft yönetim paneline giriş yaparak görebilirsiniz. Bu bilgileri eksiksiz olarak doldurun.

Bu formda yer alan ana sayfa ürünlerini seçtiğiniz takdirde, e-ticaret sitenizin ana sayfasındaki ürünler Facebook mağazanızda görünecektir. Eğer indirimli ya da yeni ürünleri seçerseniz de bu ürünlere Facebook sayfanızda yer verilecektir.

Tüm bilgileri eksiksiz girdikten sonra “Kaydı Tamamla” butonuna tıklayarak Facebook sayfanızı aktif hale getirebilirsiniz. Sayfanızı yenilediğinizde artık ürünler sayfanızda görünmeye başlayacak.

Uyarı:E-ticaret siteniz üzerindeki ürünlerde değişiklik yaptığınızda, Facebook mağazanızda bu ürünlerin güncellemesi 48 saat içinde gerçekleşecektir.

Facebook mağazanız aşağıdaki gibi görünecektir.

facebook magaza ön

Takipçileriniz ürünleri detaylı incelediklerin de ve ürünleri sepete eklemek istediklerinde ise şu şekilde göreceklerdir.

facebook mağaza detay
İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticaret bilgi bankasıSosyal medya
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!