DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret firmaları için Facebook reklam modelleri

E-ticaret firmaları için Facebook reklam modelleri

Sosyal medya pazarlamasında en çok öne çıkan platformlardan biri de şüphesiz Facebook. E-ticaret şirketleri hedef kitlelerine ulaşmak ve bu kitleyi daha da genişletmek için Facebook reklamlarından yararlanıyorlar.

Ancak e-ticaret sektörüne yeni adım atanlar Facebook reklam modellerini hangi amaçla ve nasıl kullanacaklarını bilemedikleri zaman, reklam ve pazarlama bütçelerini boşa harcayabiliyorlar. Tabii ki bu maddi kayba neden olmasının yanı sıra Facebook reklamlarından da iyi bir sonuç alınamadığı algısı oluşturabiliyor.

Her reklam modelinin farklı bir amacı bulunuyor. Bu reklam modellerini doğru kullandığınız zaman istediğiniz hedef kitleye doğru bir şekilde ulaşarak, istediğiniz kampanyayı doğru bir şekilde öne çıkartabilirsiniz.

İnternet sitesine tıklama reklamları

E-ticaret sitenizin reklamını yapmak ve sitenize trafik çekmek istiyorsanız bu reklam modelinden yararlanabilirsiniz. Bu reklam modelinde hedeflediğiniz kullanıcıları, internet sitenize yönlendirebilir ve trafiğinizi artırabilirsiniz.

İnternet sitesi dönüşüm reklamları

E-ticaret sitenizde belli ölçümlemeler yapmak ve belli parametrelere yönelik reklamlar yapmak için Facebook’un internet sitesi dönüşüm reklamlarını kullanabilirsiniz.

Bu reklamları oluştururken, satış, üyelik, iletişim bilgisine yönlendirme, sayfa görüntüleme veya sepete ekleme gibi farklı bir dönüşüm türü seçebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz amaca uygun bi reklam oluşturabilirsiniz.

Bu reklamı oluşturmak için sitenize dönüşüm pikseli eklemeniz gerekiyor. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Gönderi öne çıkarma

Bu, Facebook sayfanızda daha fazla etkileşim yaratmak istediğiniz zamanlarda kullanabileceğiniz bir reklam modeli. Facebook sayfanızda paylaştığınız içerikleri öne çıkartmak, daha fazla kişiye ulaştırıp etkileşiminizi artırmak için bu reklamları kullanmanız gerekir.

Sayfa beğenmeleri

Facebook sayfanızı beğenenlerin sayısını artırmak istediğiniz zaman bu reklam modelini kullanabilirsiniz. Bu reklamı verdiğinizde reklamlar kullanıcıların haber kaynaklarında ya da sağ kolonda görünecektir. Böylelikle sayfanızın tanıtımı yapabilir, hedef seçimini doğru bir şekilde yaparak daha geniş kitlelere sayfanızı ulaştırabilirsiniz.

Uygulama yüklemeleri

E-ticaret şirketleri mobil uygulamalarını tanıtmak için yine Facebook reklamlarından yararlanabilirler. Uygulama yüklemeleri reklam modeli ile mobil uygulamanızı öne çıkartan bir reklam verebilirsiniz ve reklamınıza tıklayanları uygulamanın indirme sayfasına yönlendirebilirsiniz.

Mobil uygulamanızın tanıtımını yapmak ve indirme sayısını artırmak için bu model oldukça kullanışlı.

Uygulamayla etkileşim

Uygulama yüklemeleri reklam modelinden biraz daha farklı olarak bu modelde, kullanıcıların uygulamayla olan etkileşimlerini artırabilirsiniz. Mobil taraftaki aktifliğinizi artırmak ve mobil uygulamanız hakkında konuşulmasını sağlamak için bu modelden faydalanabilirsiniz.

Teklif alımları

E-ticaret sitenizde bir kampanya oluşturup indirim ya da teklif sunmak istediğinizde Facebook’un bu reklam türünden yararlanabilirsiniz. Bu reklamlarla ile kullanıcıların mağazalarınızda kullanabilecekleri teklifler oluşturabilirsiniz.

Yerel bilinirlik

Eğer aynı zamanda bir fiziki mağazanız varsa ve Facebook üzerinden mağazanıza tüketicileri çekmek istiyorsanız bu reklam türünü kullanabilirsiniz. Mağazanızın olduğu çevredeki kişilere ulaşmak için yerel bilinirlik reklamlarını seçebilirsiniz. Böylelikle fiziki mağazanızın yakının da bulunan kullanıcılara yönelik hedefli bir reklam vermiş olursunuz.

Video görüntülemeleri

E-ticaret sitenizdeki ürünlerle ilgili ya da sitenizin tanıtımının yer aldığı videoların tanıtımını yapmak için Facebook’un bu reklam türünü kullanabilirsiniz. Video izlenme sayınızı artırabilir, hedeflediğiniz kitlelere bu reklamı ulaştırarak hem markanızın hem de ürünlerinizin reklamını yapabilirsiniz.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticaret bilgi bankasıSosyal medya
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!