DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Facebook ile e-ticaret sitenizin trafiğini artırmanın 5 yolu

Facebook ile e-ticaret sitenizin trafiğini artırmanın 5 yolu

IdeaSoft sayfalarımızda, sosyal ağları kullanarak karlılığınızı artırmanızı, bu ağlarda yakaladığınız potansiyeli kontrol edebilmenizi ve satışa yönlendirmenizi sağlayacak konularda  ipuçları paylaşmaya devam ediyoruz.

 

E-ticaret sitenize trafik sağlamak, müşterilerinizle bağlantıda olmak ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak için kullandığınız sosyal medya platformlarının en önemlilerinden biri de Facebook. Peki Facebook paylaşımlarınızın daha fazla kullanıcıya ulaşması için neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?

 

İşte Facebook’ta daha etkili içerikler oluşturmanızı sağlayacak bazı ipuçları…

 

1- Facebook’ta kaliteli içerikle farklılaşmak

İnternette, müşterilerin bir ürüne sahip olmadan veya denemeden o ürüne güven duyabilmesinin yolu e-ticaret sitelerinin başarılı ürün sunumlarından geçiyor. Her geçen gün gelişen bu sektörde klişe pazarlama terimleri artık tüketicinin tatmin olması için yeterli değil. Günümüzde tüketici zaten günün her anında satış, pazarlama stratejileri ve reklam kokan içeriklerle karşılaşıyor. Bu noktada farklı olabilmek için kaliteli, sadece reklam amacı taşımayan faydalı içerikler üretmek gerekiyor.

 

E-ticaret sitenizin Facebook üzerinde oluşturduğunuz sayfasına beğeni kazanmak, takipçi sayısını artırmak müşteri kazanmak için son derece önemli. Bu potansiyeli web sitenizden Facebook’a ya da buradan web sitenize yönlendirecek tüm stratejiler e-ticaret siteniz için avantaj oluşturuyor.

 

2-Görsel içerikle ilgi çekmek

İçeriklerinizi videolar, resimler ve infografiklerle desteklemeniz Facebook’tan e-ticaret sitenize trafik kazandırmak için işinize yarayabilir. Ayrıca görsellerin çekiciliğini artırmak için etkili başlık kullanmak da önem taşıyor. Başlıklarınızı ne kadar ilgi çekici kılarsanız, ardından kullanacağınız tüm görsel materyal de bir o kadar ilgi çekecektir. Kendi tarzınızı yansıtan kaliteli ve orijinal görseller oluşturarak zaman içinde görsel içerikte bir marka bile olabilirsiniz.

 

3- Az kelimeyle çok şey anlatabilmek

Facebook’ta her gün milyonlarca paylaşım yapılıyor. Bu nedenle kullanıcılar ana sayfalarındaki ve araştırdıkları sayfalardaki gönderileri çok hızlı inceler. Bu durumu göz önünde bulundurarak içeriklerinizi mümkün olduğunca kısa tutmanızda fayda var.

 

İçeriklerinize göz atan kullanıcıların ilgisini çekebilmek adına kullanacağınız ilk paragrafın laf kalabalığı yapmayan, hedef odaklı ve vurucu olmasına dikkat edebilirsiniz. Aksi takdirde devam eden paragraflar okunmayabilir. Bu çabanızın boşa gitmemesi için mutlaka basit bir anlatım dili, ana fikri hemen veren cümleler ve uzun olamayan içerikler oluşturabilirsiniz.

 

4- Mobile uyumlu olmak

Mobil cihazlardan internete giren kullanıcı sayısı her geçen gün çığ gibi büyüyor.

Özellikle sosyal ağlar artık mobil cihazlarda daha popüler. Facebook kullanıcılarının gün içinde hesaplarını çoğunlukla mobil cihazlardan kontrol ettiğini düşünürsek, içeriklerinizin mobil cihaz ekranlarında rahat okunabilmesine özen göstermeniz gerekiyor.

 

5- Reklamların hedeflediği kitleyi etkilemek

Herhangi bir ürün hakkında yapılan reklamlar daha önceden belirlenmiş bir hedef kitleye yönelik hazırlanır. Bu nedenle bu reklamları ve hedef kitlelerini incelemek size fikir verebilir. Facebook reklamlarını takip ederek hedef kitleleri ve ürünleri analiz edebilir, bu kitleye farklı bir strateji uygulayarak ulaşabilirsiniz.

 

Bu ipuçlarını değerlendirerek Facebook’u e-ticaret siteniz için daha etkili bir sosyal medya platformu haline getirebilirsiniz. IdeaSoft e-ticaret sitenizin gelirlerini artırmak ve daha çok kazanmanızı sağlamak için her zaman yanınızda. Siz de ücretsiz demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerini 15 gün boyunca ücretsiz olarak kullanın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!