DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Facebook canlı yayın videolarından nasıl yararlanabilirsiniz?

Facebook canlı yayın videolarından nasıl yararlanabilirsiniz?

Facebook’un canlı video özelliği ile beraber birçok yeni pazarlama fırsatı da e-ticaret şirketlerine sunulmaya başlandı. Bu özellikle beraber canlı yayın yapmak oldukça kolaylaştığı için, artık birçok firma bu canlı yayınlara yönelerek, takipçileriyle etkileşime girmeye çalışıyor.

Bu özellikten farklı şekillerde yararlanabilir ve pazarlama çalışmalarınızda canlı videolardan yararlanabilirsiniz. Bu rehberde de bu yöntemlerden bazılarını sizinle paylaşacağız.

Soru cevap yayınları

Takipçilerinizle etkileşime geçmek için soru cevap yayınları yapabilirsiniz. Markanız ve ürünlerinizle ilgili bilgi almak isteyen tüketicilerle iletişime geçerek, onları bilgilendirebilirsiniz.

Sadece markanıza yönelik çalışmalar yapmak zorunda da değilsiniz. Ünlü isimleri davet ederek onlarla bir çalışma düzenleyebilir ve takipçilerinizle etkileşime geçebilirsiniz.

Sahne arkası yayınları

Takipçilerinize şirketinizi daha iyi tanıtmak için sahne arkası yayınları yapabilirsiniz. Şirketinizdeki çalışanları tanıtabilir, işlerin nasıl yürüdüğünü gösterebilir ya da ürünlerin üretim aşamasını canlı yayınlarda gösterebilirsiniz.

Duyuru yayınları

Şirketinizle ilgili önemli gelişmeler olduğunda bunları Facebook üzerinden canlı yayın videoları ile takipçilerinize duyurabilirsiniz.

Etkinlik yayınları

Şirketinizin düzenlediği ya da katıldığı etkinliklerden canlı yayınlar düzenleyebilirsiniz. Takipçilerinize bu etkinliklerdeki haberleri ve gelişmeleri paylaşabilirsiniz.

Ürün tanıtımı yayınları

Yeni bir ürününüz olduğunda bu ürünlerin canlı yayında tanıtımı yapabilirsiniz. Takipçilerinizle anında iletişime geçebilir ve ürünlerinizin detaylarını anlatabilirsiniz.

Yayınlara katılımı artırmak için öncesinde duyurular yapabilir ve canlı yayının sonunda indirim kuponu vererek, takipçilerinizi alışverişe yönlendirebilirsiniz.

Ürün bilgileri ve açıklama videoları

Ürün tanıtımının yanı sıra ürün bilgilerini detaylı bir şekilde anlatabilir ve ürünlerin nasıl daha iyi kullanılabileceğini gösterebilirisiniz. Rehber içerikleri oluşturarak, tüketicilerin kullanıcı deneyimlerini artırabilirsiniz.

Röportaj yayınları

Sektördeki önemli isimlerle röportajlar yapabilir, aynı anda takipçilerinizin sorularını alarak bu röportajlara takipçilerinizi de ekleyebilirsiniz. Canlı olarak yapılan röportajlar daha fazla ilgi çekecektir.

Bilgilendirici yayınlar

Takipçilerinizi bazı konularda bilgilendirmek için bilgilendirici içerikler hazırlayabilir ve içerik takviminizde bu yayınları belli günlere sabitleyebilir ve her hafta bu tür içerikler hazırlayabilirsiniz. Bilgilendirici canlı yayınlarınızın sonunda soru cevap bölümleri hazırlayarak, videolarınıza olan katılımı artırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticaret bilgi bankasısosyal medya pazarlaması
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!