DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Facebook beğenilerinizi artırmanın 7 kolay yolu

Facebook beğenilerinizi artırmanın 7 kolay yolu

Sosyal medya e-ticaret alanında, deneyimli şirketler için olduğu kadar yeni girişimler için de; müşteri elde etme, web sitesini tanıtma ve yeni üyeler kazanma açısından önemli bir platform. Türk internet kullanıcıları arasında yüzde 90’ın üzerinde penetrasyon oranına sahip olan Facebook, e-ticaret firmalarınca kurumsal bilgi ve haber kanalı olarak tercih edilmesinin yanı sıra, promosyon ve tanıtım işlevleriyle de öne çıkıyor.

Bir çok e-ticaret işletmecisi, Facebook sayfalarının beğenilmesi için büyük çaba gösteriyor; beğeni sayılarının artması için yeni yöntemler arıyor. Çünkü Facebook’ta, organik beğenilerin sayısı, beklendiği kadar hızlı artış göstermeyebiliyor.

IdeaSoft sizler için derledi: İşte Facebook beğenenlerinizi artırmanın 7 kolay ve etkinliği kanıtlanmış yolu…

1. Sayfalarınıza sosyal paylaşım özelliği ekleyin

E-ticaret sitenizde ve varsa blogunuzda yer alan sayfalara, Facebook hesabınızı içeren bir “sosyal paylaşım özelliği” eklemekle işe başlayabilirsiniz. AddThis türü servislerle, barındırdığınız herhangi bir içeriğin sosyal ağlarda ziyaretçileriniz tarafından kolayca paylaşılmasını sağlayabilir, istatistik geri bildirimler sayesinde etkileşimleri değerlendirebilirsiniz.

2. Aile ve arkadaş çevrenizin desteğini alın

Facebook sayfanızdan haberdar olanları artırmak amacıyla ailenizden ve arkadaşlarınızdan yardım istemeniz, hiç ummadığınız kadar etkili olabilir. Aile üyelerinizin ve yakın çevrenizin sayfanızı kendi Facebook listelerindeki kişilere tavsiye etmesi sayesinde, kısa sürede hatırı sayılır sayıda takipçi elde etmeniz mümkün.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

3. Takipçilerinize özel ve benzersiz fırsatlar sunun

Sayfanızı beğenerek Facebook takipçiniz olanlara özel fırsatlar ve indirimler sunarak, onlarda “önemli bir klübe üye oldukları” duygusu oluşturabilirsiniz. “İlk kargo ücretsiz” gibi gerçekleştirilebilir vaatler ile takipçilerinizi ödüllendirebilir; bu sayede potansiyel müşteri kitlenizi de genişletmiş olursunuz.

4. Yarışmalar düzenleyin

Düzenleyeceğiniz dönemsel yarışmalar, yalnızca Facebook sayfanızın değil, markanızın tanıtımına da katkıda bulunabilir. Büyük bir ödül sunmak zorunda değilsiniz: Yarışma ile ilgili yazılımlarınıza sosyal medya paylaşım özelliği ekleyerek, “bir taşla iki kuş vurabilmeniz” mümkün.

5. Ücretsiz e-kitap ya da doküman sunun

Facebook sayfanızı beğenmeleri karşılığında, hedef kitlenizin ilgisini çekebilecek ücretsiz bir dijital doküman sunmak da, beğeni sayısını artırmada başarısı kanıtlanmış yöntemler arasındadır. Araştırma sonuçlarından oluşan bir PDF dosyası, bir e-kitap -hatta ücretsiz bir duvar kağıdı bile sayfa beğenilerinizi artırmada, tahmininizden etkili olabilir.

6. Düzenli olarak içerik yayınlayın

İçerik pazarlama, etkisi yavaş görülen ama kalıcı bir yöntemdir. Facebook sayfanızda paylaşacaklarınızın hedef kitleniz için yararlı; onların ilgisini çekebilecek ve arkadaşlarıyla paylaşmayı isteyebilecekleri tür içerikler olması önerilir. Ayrıca eğlenceli içeriklere de, marka kimliğinize uygun düzeyde yer vermek, akıllarda yer etmenize yardımcı olabilir.

7. Tüm imza alanlarınıza sayfa bağlantınızı ekleyin

E-postalarınızın imza alanında; kurumsal kimliğinizin bir parçası olan veya tanıtım işlevine sahip her türlü basılı materyalde, Facebook sayfa bağlantınıza yer vermeyi düşünebilirsiniz: Ambalaj, kartvizit, el ilanı vb. gibi promosyon malzemeleri, müşterilerinizden Facebook sayfanızı beğenmelerini rica eden “yaratıcı” bir mecraya dönüştürülebilir. Bu sayede, sizinle temasta olan insanları sayfanızdan haberdar etmiş olursunuz.

Pazarlama koşullarının gitgide çetinleştiği günümüzde, e-ticaret şirketlerinin Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde güçlü bir takipçi kitlesi elde etmesi de, kaçınılmaz hale geliyor. Bu konuda başarılı sonuçlara ulaşmak için IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerini deneyebilir; gelişmiş sosyal medya entegrasyonu seçenekleriyle e-ticaret işinizi güçlendirip, büyütebilirsiniz. Gelin, siz de demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft farkını 15 gün boyunca ücretsiz olarak deneyimleyin.


İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!