DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticarete başlamak için atmanız gereken 5 önemli adım

E-ticarete başlamak için atmanız gereken 5 önemli adım

E-ticarete yeni girmek isteyen girişimcilerin, akıllarına birçok soru takılabiliyor. Bu sorular genellikle; ‘dijital bir mağaza sahibi olmadan önce nelere dikkat etmek gerektiği’ ve ‘bir dijital mağazada bulunması gereken özellikler’ başlıklarında toplanıyor.

Dijital bir mağaza kurarak, ürünlerini internetten satmak isteyen işletmelerin kullanması gereken yazılım, uygulamak zorunda oldukları prosedür ve almaları gereken güvenlik önlemleri de, hakkında soru işaretleri olan konular arasında yer alıyor.

IdeaSoft olarak, e-ticarete başlamak isteyen girişimciler için yararlı olacağını düşündüğümüz bu 5 önemli adımı sizlere sunuyoruz.

1. En önemli prosedür

İnternette bir e-ticaret sitenizin olabilmesi için, eğer kurulmuş bir şirketiniz yoksa; statüsü fark etmeksizin bir şirket sahibi olmanız gerekiyor. Satılan her ürünün faturalandırılabilmesi amacıyla Türk Ticaret Hukuku tarafından belirlenen bu prosedür, gerçekleştirilmesi zorunlu en önemli prosedür olma özelliği taşıyor. Zaten bir şirketiniz varsa; fiziksel mağazanızda bulunan veya ürettiğiniz ya da tedarikçiler aracılığıyla elde ettiğiniz ürünlerinizi, çevrimiçi satışa sunabiliyorsunuz.

2. Sorunsuz ödeme sistemleri

Sağlıklı ödeme sistemleri oluşturmak, sorunsuz bir e-ticaret için çok önemli. Bunun için:

  • Çevrimiçi ödeme sistemlerinden kredi kartı ile satış yapmak istiyorsanız, bankalara sanal POS başvurusu yapmanız,
  • Alternatif ödeme sistemleri (PayU, BKM Express vb.), havale ve EFT ile satış yapmak istiyorsanız; gerekli hesaplarınızı oluşturmak ve bankalarda şirket bilgilerinizle bir hesap açtırmanız,
  • Kargo ile kapıda tahsilat yapmak istiyorsanız, tercih ettiğiniz bir kargo firması ile görüşerek anlaşma yapmanız gerekiyor.

Örneğin IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketlerinde bulunan özellikler sayesinde çeşitli ödeme sistemini sitenizde kullanarak, sorunsuz bir şekilde sanal POS kullanabilir ve diğer online ödeme sistemlerinin de entegrasyonunu sağlayabilirsiniz.

3. Güvenli yazılım ve donanım

E-ticaret sitenizin, sağlam ve güvenlikli alt yapıya sahip sunucular üzerinde yapılandırılmış olması çok önemli. Sunuculardaki gelişmiş güvenlik seçenekleri olası saldırı ve tehditlere karşı ileri derece güvenlik önlemlerinin alınması; sitelerin yedeklerini güncel olarak tutan programların kullanılması gerekiyor. Ayrıca, “SSL şifreleme sistemleri” kullanarak, ödeme sayfalarındaki kredi kart bilgilerinin de tam güvenliğini sağlayabilirsiniz.

4. Nitelikli yönetim paneli

E-ticaret sitenizi yönetebileceğiniz, kolay kullanabileceğiniz ve bütün isteklerinizi rahatlıkla karşılayacağınız bir yönetim paneline ihtiyacınız var. Bu sayede, sitenizde istediğiniz değişiklikleri uygulayabilir; kategori oluşturma, ürün ekleme, sayfa yapıları, siteye üye olan kullanıcıların yönetimi gibi özelliklere tek bir yönetim paneli üzerinden sahip olabilirsiniz.

5. Çevrimiçi sipariş yönetimi ve kargo takibi

Yönetim panelinizdeki çevrimiçi sipariş yönetimi sayesinde, müşterilerinizin siparişlerini anlık olarak görebilmeniz; müşterilerinizin hangi ödeme sistemini kullanarak, ne zaman sipariş verdikleri, yapılan ödemelerin onaylanıp onaylanmadığı ve gönderilen ürünün teslim edilip edilmediği gibi detayları yönetebilmeniz mümkün. Ve bu panel, müşterilerinize gönderdiğiniz kargoların takibini yapabilmenizi; müşterilerinizin de kendi kargolarını takip edebilmesini sağlayabilmeli.

Bir e-ticaret sitesinin en son teknolojide yazılım, tasarım ve güvenlik önlemleriyle donatılarak kurulması çok önemli. IdeaSoft’ta, e-ticaret sitelerinde olması gereken tüm altyapı özelliklerini fazlasıyla bulabilir; ürünlerinizin internetten satışını kolaylaştıran mobil destekli akıllı e-ticaret paketleriyle ve gelişmiş sosyal medya entegrasyonu seçenekleriyle, e-ticarete sağlam bir temelle adım atabilirsiniz. Gelin siz de hemen ücretsiz e-ticaret demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft’un size sağlayacağı tüm gelişmiş özellikleri kendiniz görün…

 

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret GirişimciliğiE-ticarete giriş
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!