DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Ücretsiz kargo seçeneği ile satışları artırmak için ipuçları

Ücretsiz kargo seçeneği ile satışları artırmak için ipuçları

Birçok online alışveriş sitesinde en iyi markaları en uygun fiyattan pazarlama yarışı, yerini ek hizmetlerdeki yeniklere bırakmaya başladı. Uygun fiyattan sunulan ürünler e-ticaret sitelerinin rekabetinde sürdürülebilir bir model olmadığı için firmalar, özellikle kargo ve teslimat konusunda farklı yaklaşımlara yöneliyorlar.

Bu anlamda müşterilerden gelen en büyük talep ise ücretsiz kargo. Ücretsiz kargo temelde bir fiyat avantajından ibaret olsa da, müşteriler açısından algısı çok daha farklı. Müşteriler çoğunlukla kargo ücretsiz olduğu sürece, satın aldıkları ürün için normal bedeli ödemeye daha kolay ikna olabiliyorlar. Ücretsiz kargonun cazibesi çoğu durumda, üründe indirim veya hızlı teslimat gibi diğer cazip fırsatlardan daha fazla geri dönüş sağlayabiliyor.

Fakat sanal mağazanızdaki ürünler için ücretsiz kargo sunmadan önce dikkate almanız gereken bazı önemli detaylar var…

Teslim süresi fiyattan daha önemli

Araştırmalara göre benzer ürünler sunan e-ticaret sitelerinin müşterileri, ürünün fiyatı ve kalitesinden tahmin edildiği kadar çok etkilenmiyorlar. Satın aldığı ürünün hızlı teslim edilmesi daha önemli bir satın alma kriteri olarak göze çarpıyor. Bu nedenle e-ticaret sitenizin müşterileri, yakın zamanda teslim tarihi yerine artık teslim saatlerini sormaya başlarsa şaşırmayın…

Ücretsiz kargo avantajı fayda sağlar

Daha fazla satış yapabilmeyi kolaylaştıran en önemli detay ise ücretsiz kargo. Ücretsiz kargo seçeneğina sahip ürünlerin daha hızlı ve kolay satılmasına yardımcı olacağından örneğin stok eritmek istediğiniz ürünleri bu yolla satabilirsiniz.

Ücretsiz kargo şartları

Eğer ücretsiz kargo seçeceğini tüm ürünler için sunmakta zorlanıyorsanız, bunu sadece belli bir miktarın üstündeki alımlarda sunmak bir seçenek olabilir. Örneğin sitenizden yapılacak 100 TL ve üzeri harcamalarda sağladığınız ücretsiz teslimat, müşterilerin kargo parası vermemek adına sepet tutarlarını yükseltmesi sağlayabilir.

Müşteriler ne istiyor?

Farklı araştırmalar müşterilerin yarısından fazlasının ücretsiz kargo tercih ettiği konusunda hem fikir. Müşterilerin geri kalanları ise indirimli kargo seçeneklerinden faydalanmak istiyor.

Müşterilerin talepleri göz önüne alındığında ücretsiz kargo gün geçtikçe daha önemli bir konu haline gelmesi, e-ticaret ile uğraşan herkes için önemli bir gösterge. Siz de kendi şartlarınız ve koşullarınız dahilinde müşterilerinize ücretsiz kargo sunabilirseniz bu sayede satışlarınızı artırmanız mümkün olabilir.

Güvenilir bir altyapı ile siz de e-ticaret işinizi kurmak veya büyütmek istiyorsanız IdeaSoft yanınızda. Gelin siz de demo hesabınızı şimdi oluşturun ve IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerini 15 gün boyunca ücretsiz olarak deneyin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: LojistikTeslimat
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!