DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitesi nasıl yapılır?

E-ticaret sitesi nasıl yapılır?

E-ticaret, müşterilerine yılın her günü ve saatinde alışveriş yapabilme özgürlüğü sunuyor. “Fiziksel mağaza” ve “çalışma saatleri” zorunluluklarını ortadan kaldırarak işletmeleri de özgürleştiren e-ticaret; aynı zamanda, girişimcilerin kendi işlerini kolaylıkla kurabilme ve yürütebilmelerine de olanak sağlıyor.

 

Peki büyük fırsatlar sunan ve yüksek kârlılık oranlarına sahip e-ticaret pazarına girerek, ürünlerini dünyanın dört bir yanına pazarlamak isteyen girişimcilerin, bir e-ticaret sitesi kurarken nelere dikkat etmeleri gerekiyor? Ya da diğer bir deyişle bir e-ticaret sitesi nasıl yapılır?

 

IdeaSoft; ürünlerini kendi e-ticaret sitesinden satmaya karar vermiş girişimciler için, bir e-ticaret sitesinin nasıl yapılması gerektiği konusunda önemli ipuçları hazırladı.

 

Sağlam temeller atın

E-ticaret hayatınızı sağlam temeller üzerine kurarak, sorunsuz bir biçimde ürünlerinizi pazarlayabilmeniz için öncelikle; mükemmel bir e-ticaret altyapısına sahip olmanız gerekiyor.  Etraflıca ve titizlikle düşünmeniz gereken bu çok önemli karar ile e-ticaret çözümünüzün hangi model olacağını ve sitenizde yer alması gereken tüm özellikleri netleştirmenizde yarar var. Bu konuları sizin yerinize düşünecek, alanında önemli tecrübeleri olan bir ‘çözüm ortağı’; yani IdeaSoft ile işbirliği yaparak, bu maddeyi gönül rahatlığıyla listenizden çıkarabilirsiniz.

 

Geniş entegrasyon ve işbirliği sağlayın

Müşterileriniz farklı ödeme biçimlerini tercih edebileceği için, e-ticaret sitenizde çeşitli ödeme seçeneklerinin bulunmasında yarar var. Bu, kredi kartıyla satış için bankalara sanal POS başvurusu yapmanızı; PayU, BKM Express vb. ödeme sistemleri ve havale/ EFT ile satış için ise şirket bilgileriniz ile gerekli bankalarda hesap açtırmanızı gerektiriyor. Ve eğer kargoyla kapıda ödeme yapılmasını istiyorsanız, tercih ettiğiniz bir kargo firmasıyla anlaşabilirsiniz.

 

Ya da bu konularda da size destek olabilecek, geniş entegrasyon ve işbirliği seçenekleri sunan bir altyapı sağlayıcı sayesinde; bu ayrıntılarla vakit kaybetmeden işinize odaklanabilirsiniz. E-ticarette hesaba katmanız gereken birçok detayı çözen bir altyapı sağlayıcısı; size hem zaman, hem de çok ciddi ‘maliyet avantajları’ sağlayabiliyor. E-ticaret altyapınız için IdeaSoft’u tercih ettiğinizde, hemen sahip olabileceğiniz entegrasyon seçeneklerine göz atmanızı öneririz.

 

Yazılım ve donanımınızın güvenliğinden emin olun

E-ticaret sitenizin ‘güvenlikli’ ve ‘sağlam’ altyapısı olan sunucular üzerinde yapılandırılmış olması çok önemli. Çünkü ancak sunucularınızdaki gelişmiş güvenlik seçenekleri sayesinde, olası saldırı ve tehditlere karşı ‘ileri derecede korunmanız’ mümkün olabilir. Ayrıca bu güvenlik seçeneklerinde, sitelerin yedeklerinin güncel tutulduğu programların kullanıldığından emin olmanızda yarar var. Ve “SSL şifreleme sistemleri” kullanılarak, ödeme sayfalarındaki kredi kart bilgilerinin de tam güvenliğini sağladığını da doğrulamanızı öneririz.

 

Çoklu özelliklere sahip yönetim panelini seçin

E-ticaret sitenizi yönetirken hem kolay kullanabileceğiniz hem de birçok ihtiyaçlarınıza rahatlıkla cevap verebilecek bir yönetim panelinizin olmasında yarar var. Çünkü böylece; yeni kategori oluşturma, ürün ekleme, sayfa yapılarını değiştirme ve siteye üye olan kullanıcıları yönetme vb. özelliklerinin tümüne tek bir yönetim paneli üzerinden sahip olabilir ve sitenizde gerektiğinde bu değişiklikleri yapabilirsiniz.

 

E-ticaret sitenizi kurma sürecinde; işinizi geliştirmek ve büyütmek için ihtiyaç duyduğunuz her konuda yanınızda olup çözüm üretebilen, Ideasoft’un desteğini almanızın size her anlamda büyük yararları var. IdeaSoft’un, müşterilerine sunduğu kesintisiz ve kapsamlı destek sayesinde 2013’te yüzde 92 oranında müşteri memnuniyeti sağlaması; sanıyoruz, tercih edilme nedenini de yeterince açıklıyor. Gelin hemen ücretsiz e-ticaret demo hesabınızı oluşturun, siz de IdeaSoft’un sağladığı tüm gelişmiş özelliklere sahip olun…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticarete girişTeknik Altyapı
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!