DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitesi açarken dikkat etmeniz gerekenler

E-ticaret sitesi açarken dikkat etmeniz gerekenler

Her markanın hedef kitlesini oluştururken, dijital dünyayı yakından takip etmesi gerekiyor. Dijital platformlar firmalara hedef kitlelerine ulaşmalarını sağlayan pazarlama faaliyetleri için uygun bir ortam sunmanın yanı sıra hedef kitlelerinin ötesinde olan birçok kullanıcıya da erişme fırsatı veriyor.

Özellikle e-ticaret sektöründeki fırsatlardan yararlanmak için günümüzde birçok firma pazarlama ve satış faaliyetlerini fiziksel mağazaların yanı sıra dijital olarak da gerçekleştirmeye başladı. Peki bu noktada, yalnızca dijital ortamda var olmak, başarılı bir e-ticaret stratejisi yönetmeye yeterli olur mu? İnternet’te hedef kitlenize ulaşarak satış yapabilmek için öncelikle, uluslararası ölçütlere uygun başarılı bir e-ticaret sitesi kurmak gerekiyor. IdeaSoft olarak e-ticaret sitesi kurarken mutlaka dikkat etmeniz gereken noktaları sizler için derledik…

1.Logo seçimi

Markanız hakkında fikir veren, mümkünse ender bulunan bir tasarımla hazırlayacağınız bir logo firmanızın tanınmasını ve potansiyel müşterileriniz arasındaki bilinirliğini kolaylaştırır. Bunu bir maskot veya kısa bir veya birkaç sözcükten oluşan, hatırlanabilir ve çarpıcı bir sloganla desteklerseniz, markanızın imajına katkıda bulunmuş olursunuz.

2.Etkileyici bir online satış mağazası

Bu noktada açıklayacağımız konu özellikle online alışveriş altyapısı olmayan web sitelerine yönelik. Eğer markanızın web sitesinde hala online satış mağazası seçeneği yoksa web sitenizin müşterileriniz için hiçbir anlam ifade etmediğini söyleyebiliriz.

Online satış mağazası kurmak, kendi markanızı oluşturabilmeniz ve ürünlerinizi daha geniş kitlelere ulaştırabilmenin ideal yollarından biri.  Ancak, burada dikkat edilmesi gereken nokta; online satış mağazası tasarımınızın, kullanıcıların aradıklarını bulabilme ve kullanım kolaylığı sağlayan bir tasarıma sahip olması. Eğer bu konuda yeterli teknik bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız IdeaSoft sizlere hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan kendi e-ticaret sitenizi oluşturmanız konusunda yardımcı olabilir.

3.Ürünlerinizin avantajlarını ön plana çıkarmak

E-ticaret sitenizde ürün kategorilerinizi oluştururken, mümkün olduğu kadar açıklayıcı ifadeler kullanmakta fayda var. Kullanıcıların, arama yaparlarken kullanabileceği anahtar kelimeler, ürün nitelikleri, ürünlerin hangi kategoride değerlendirilmesi gerektiği gibi alanlarda gelişmiş bir e-ticaret sitesine sahip olmak, ürünlerinizin bulunabilirliğini artırabilir. Ürünlerinizin, diğer e-ticaret sitelerinde satılan benzer ürünlerden ayıran özelliklerini öne çıkarak hazırlayacağınız içerikler, müşterilerin ürün satın alırken rakiplerinizin yerine sizi tercih etmesini sağlayabilir.

4.Kullanıcıya güven vermek

Müşteriler para ödediği ürünün beklentilerini karşılamasını ve aldığı ürünü değiştirmek zorunda kalmadan kullanmak ister. Ürün değiştirmek zorunda kaldığı durumlarda ya da ürünün umduğu gibi çıkmaması durumunda, markaya olan güveni sarsılabilir.

Ürünleriniz hakkında kullanıcılarda güven sağlamak adına, geri iade garantisinin yanı sıra, ürün değiştirme, değişim durumunda ücretsiz kargo gibi alternatifler sunmanız yararlı olabilir.

E-ticaret sektöründe rakiplerinizin arasından sıyrılarak kullanıcıların tercih ettiği bir marka olabilmek için dikkat edilmesi gereken pek çok nokta var. Paylaştığımız ipuçlarını değerlendirerek siz de markanız için doğru bir e-ticaret girişiminde bulunabilirsiniz. IdeaSoft bu süreçte her zaman yanınızda olacak bir çözüm ortağı olarak size destek verebilir. IdeaSoft’un sunduğu profesyonel hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız kendinize uygun akıllı e-ticaret paketlerinden birini belirleyerek işinize en uygun konsept e-ticaret tasarımlarıyla e-ticaret sektörüne adım atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Teknik AltyapıWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!