DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitenizin bilinirliğini ürün videolarıyla artırmanın yolları

E-ticaret sitenizin bilinirliğini ürün videolarıyla artırmanın yolları

E-ticaret sitenizin bilinirliğini artırmanın yollarından biri de ürünlerinizle ilgili çeşitli videolar hazırlamak ve bu videoları çeşitli platformlarda paylaşmak. Müşteriler satın alacakları ürünlerle ilgili videolar seyretmeyi seviyorlar. Ürünlerin özelliklerini kısa ve net bir şekilde video yoluyla aktarmak e-ticaret siteniz için oldukça faydalı sonuçlar verebiliyor.

E-ticaret sitelerinde bir ürünün görüntüsüyle özdeşleşen içerikler paylaşmak, potansiyel müşteri oluşturmada öne çıkan stratejilerden biri. Video bu noktada en etkili araç olarak karşımıza çıkıyor. Sitenizdeki çok satan ürünler için hazırlanabilecek videolar hem site trafiğini hem de satışları artırmak açısından önem taşıyor.

Siz de e-ticaret siteniz için videolar hazırlamak istiyor, ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız IdeaSoft olarak size yol gösterecek bazı ipuçları derledik…

Hangi ürün için video hazırlanacağını belirlemek

E-ticaret sitenizde yer alan ürünler için hazırlanabilecek videoların başında ürün incelemeleri geliyor. Video içeriğini hazırlayacağınız ürünleri önceden belirlemek için tüketici alışkanlıkları ve ilgisini incelemeniz faydalı olabilir. Popüler olan ürünlerin özelliklerini, hangi amaçlarla kullanılması gerektiğini kısa ve etkili bir video içeriğiyle anlatmak tüketicinin e-ticaret sitenizi hem kaynak olarak paylaşmasına hem de sitenize olan güvenin artmasına yardımcı olabilir.

Ürün tanıtımları

Ürün videoları e-ticaret sitelerinin en çok tercih ettiği görsel içerikler olarak karşımıza çıkıyor. Bir ürün hakkında detaylı bilgiler içeren, video içerikleri ziyaretçilerin ilgisini çekebiliyor. Potansiyel müşteriler uzun ve şatafatlı videolardan daha çok ürüne yönelik, meraklarını giderecek içerikleri tercih ediyorlar. Videolarda kullanıcıların vaktini çok almadan verilecek olan doğru bilgiler, onları hem hızla satışa yönlendiriyor hem de ürün hakkında tatmin olmalarını sağlayabiliyor.

Hayat tarzına yönelik içerikler

E-ticaret sitenizde çok fazla ürün bulundurmuyorsanız, ya da ürünler hakkında söyleyecek çok fazla sözünüz yoksa, ürünlerinizin hayat tarzlarına nasıl etkide bulunduğuna dair videolar hazırlayabilirsiniz. Bu noktada marka ile hayat tarzını bir potada birleştirerek etkili içerikler elde etmeniz mümkün olabilir. Ürünlerin tüketicinin hayatını nasıl kolaylaştırdığını, hangi tür kullanıcıların bu tür ürünleri seçtiğine dair örneklerin verildiği videolar kullanıcıyı satışa yönlendirebilir.

Video boyutları

İçeriklerin hemen her platformda izlenebileceğini düşünerek videoların kalitesini ve boyutlarını iyice hesaplamak gerekiyor. Özellikle mobil cihaz kullanıcılarının, hızla arttığı göz önüne alırsak, videolarınızın küçük ekranlarda da rahatla izlenecek şekilde kurgulanabilmesi önem taşıyor.

Sanal mağazanızdan, ürün veya hizmetlerinizden haberdar olan mevcut müşterilerinize ya da potansiyel müşterilerinize sunabileceğiniz video içerikleriyle satışlarınızı artırmanız mümkün. Siz de paylaştığımız ipuçlarını değerlendirerek e-ticaret sitenizin video içerikleri sayesinde daha yakından tanınmasını sağlayabilirsiniz.

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerini kullanarak oturabileceğiniz blog, haber/duyuru sayfaları ve gelişmiş sosyal medya entegrasyonu gibi seçenekler ile e-ticaret işinizi güçlendirip, büyütebilirsiniz. Gelin siz de demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft’un farkını kendiniz deneyimleyin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret Sektörüİpuçları
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!