DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitenizdeki fotoğraflar satış kaçırmanıza neden olabilir mi?

E-ticaret sitenizdeki fotoğraflar satış kaçırmanıza neden olabilir mi?

Fiziksel bir mağazada beğendiğiniz bir giysiyi, genellikle elinize alıp, denemeden satın almazsınız. Bir sanal mağazadan alışveriş yaparken böyle bir şansınız olmadığı için, “ürün fotoğrafları” satın alma kararlarında çok önemli bir rol oynuyor. Çünkü potansiyel müşterileriniz sanal mağazanızdaki ürününüzün ilk önce fotoğraflarını görüyor ve daha detaylı inceleyip incelememeye buna göre karar veriyor..

E-ticarette ürün fotoğrafçılığı, üzerine titizlikle eğilinmesi gereken ve satışları etkileyebilecek potansiyeli olan çok önemli bir faktör. Bu nedenle; ürün fotoğraflarınızla müşterilerinize, mümkün olduğunca ‘gerçek hayata yakın’ hissi vermeniz gerekiyor. Yani ürünleriniz ‘kusursuz’ da olsa; eğer ürün fotoğraflarınız kötüyse, satış kaçırmanız çok olasıdır.

IdeaSoft, ürün fotoğrafçılığı konusunda kendinizi geliştirerek, e-ticarette satış kaçırmamanız için önemli ipuçlarını sunuyor.

Renk ve Stiller

Ürün, ancak farklı bir renkte veya dokuda olduğunda ön plana çıkabiliyorsa; ürünü görüntülemede zorluk çekmeniz mümkün olabilir. Bu durumda; uygun olan her seçeneği fotoğraflayarak, her birinden örnekler alabilirsiniz. Ayrıca, bir fotoğrafın üzerine tıklayınca ürününüzün birden fazla açıda görülebilmesi; fotoğrafın üzerinde gezdirince de ürününün detay fotoğraflarına ulaşılabilmesi, potansiyel müşterileriniz için yeterli olabilir.

Aydınlatma

Kaliteli ürün fotoğrafları elde etmek için; bazı ürünlerde doğal ışık kaynağı kullanmak, yapay aydınlatmayla yakalayamayacağınız yumuşak atmosferi sağlayabileceğinden dolayı iyi bir seçim olabilir. Fakat özellikle detayları fazla olan ürünlerde, yapay ışık kaynaklarıyla görüntüyü desteklemek daha iyi bir çözüm olabilir. İyi sonuçlar elde etmek için çok pahalı ve gerçekleştirmesi zor çözümler bulmanız gerekmeyebilir. Birazcık el emeği ve kolay edinebileceğiniz objelerle basit ve ucuz bir aydınlatma kaynağına kavuşabilirsiniz.

Arka plan

Ürün fotoğraflarınızın arkaplanının, ürününüzün öne çıkmasını sağlayacak şekilde basit olmasında yarar var. Eğer ürününüz küçükse, arka plan üzerinde daha kolay oynama yapabilirsiniz. Ürününüz küçük ve koyu renkliyse; düz beyaz bir arka plan seçmeniz net ve yalın bir görüntü elde ederek, dikkati ürününüze çekmenizi sağlayabilir.

Ürün detayları

Potansiyel müşterilerinizin ürünü yakından ve ayrıntılı görebilmesi çok önemli. Bu, sattıklarınız konusunda net bir fikir vermek ve insanların onlardan hiçbir şey gizlemediğinizi göstermek açısından da önemli. Özellikle ürün giysi ise düzgün ve iyi kalitede üretildiğini vurgulamak için; yüksek çözünürlüklü fotoğraf kullanmanızda ve herhangi bir ürününüzün üzerine tıklandığında, onun bütünüyle görülebilmesinde fayda var.

Fotoğraf ve açıklama

Bir ürünü ve özelliklerini, açıklamalarında etiketlediyseniz; onun fotoğraflarına da yer vermeniz gerekiyor. Örneğin bir çantanın üç cebi olduğunu yazmışsanız, bu cepleri birden fazla açıyla göstermenizde ve ürünün her renginin ayrı ayrı foğraflarına yer vermenizde yarar var. Bu sayede potansiyel müşterileriniz, ürünün çeşitli durumlarda nasıl göründüğü konusunda fikir sahibi olabilir. Ayrıca ürününüzü yaşamın içinden fotoğraflarla sunmanız; onu hayatlarının bir parçası olarak canlandırabilmelerini sağlayacağından, potansiyel müşterilerinizin satın alma kararlarında çok etkili olabilir.

Online mağazanız için kaliteli ürün fotoğraflara sahip olmak satışlarınıza büyük katkı sağlayabiliyor. Etkili ürün fotoğraflarıyla sanal mağazanızda daha fazla trafiğe ve satışa yol açabilmeniz için IdeaSoft, size en uygun altyapı ve çözümleri sunuyor. Ürünlerinizin internetten satışını kolaylaştıran mobil destekli ve benzersiz IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleriyle tanışmak için, hemen demo hesabınızı oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: ürün sayfalarıWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!