DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Hangi sosyal medya sitesi sizin için daha faydalı?

Hangi sosyal medya sitesi sizin için daha faydalı?

Teknolojinin iş yapış şekillerini her geçen gün değiştirdiği günümüzde birçok faaliyet artık sadece online olarak varlığını sürdürme yoluna gidiyor. Bu teknolojik değişimden en çok firmaların pazarlama stratejileri etkileniyor. Teknolojik değişimden faydalanarak dijital dünyada inanılmaz hızla büyüyen firmalar; sosyal medya aracılığıyla kendi yayın platformlarını oluşturuyor ve içerik dağıtım ağlarını genişletme fırsatı buluyor.

Özellikle internetin mobil cihazlarda kullanılmaya başlanmasıyla artan sosyal medya kullanımı e-ticaretin gelişmesine de katkı sağlıyor. Sosyal medya platformlarının her geçen gün artması akla hangi kanalın işinize daha uygun olduğu sorusunu getiriyor. Kendi işinize en uygun platformu seçebilmek için öncelikle sosyal medya platformlarında hangi amaçla bulunduğunuzu belirlemeniz faydalı olabilir. IdeaSoft olarak amaçlarınıza en uygun sosyal medya ağını belirlemenize yardımcı olacak ipuçları derledik…

Facebook

Eğer yeni kişilere ulaşarak potansiyel müşterilerinizi artırmayı hedefliyorsanız Facebook sizin için uygun bir platform olabilir. Facebook’un gençler arasındaki popülaritesinin azaldığı söylense de internet kullanıcısı olan yetişkinlerin yüzde 70’i aktif olarak Facebook kullanıyor. Dünya genelinde 1,3 milyar kullanıcıya sahip olan Facebook hala en fazla üyeye sahip olan ve daha sık kullanılan sosyal medya platformu.

Facebook kullanıcılarının bu platformu genellikle aile ve arkadaşlarıyla iletişim kurmak için kullanıyor olması Facebook’u doğrudan satış hedefi yerine topluluk oluşturmak amacıyla kullanmanın yararlı olacağını ortaya koyuyor.

LinkedIn

Eğer iş dünyasına yönelik paylaşımlarda bulunmak ya da iş bağlantıları kurmak istiyorsanız LinkedIn sizin için doğru platform olabilir. LinkedIn kullanıcılarının yüksek gelir ve eğitim düzeyine sahip olmaları, bu özelliklere sahip hedef kitlesi bulunan işletmeler için LinkedIn’i uygun bir mecra haline getiriyor. B2B satış yapan e-ticaret siteleri için de LinkedIn en önemli kanallardan biri konumunda.

Pinterest

E-ticaret siteleri için görsel içerikler son derece önemli. Bu nedenle görsel paylaşımını temel alan Pinterest e-ticaret sitelerinin yer alması gereken platformlardan biri. Eğer hedefiniz satışlarınızı artırmaksa Pinterest’te ürünlerinizin kaliteli fotoğraflarını ve fiyatlarını paylaşarak e-ticaret sitenize bu sosyal medya kanalından trafik sağlayabilirsiniz. Pinterest’in diğer bir özelliği de kadın kullanıcı sayısının erkek kullanıcılara göre çok daha fazla olması. Bu nedenle hedef kitlenizde özellikle kadınlar yer alıyorsa Pinterest sizin için etkili bir platform olabilir.

Twitter

Eğer hedefiniz hem kadın hem erkek müşterilere, özellikle gençlere ulaşmaksa, Twitter sizin için uygun bir mecra olacaktır. Twitter gençlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği ve Facebook’a göre karşılıklı etkileşimin daha kolay sağlandığı bir platform. Eğer müşterilerinizle iletişim kurmak öncelikli hedeflerinizdense Twitter’da aktif olmak size faydalı olacaktır.

Milyonlarca kişinin kullanıcısı olduğu sosyal ağlar, e-ticarette birçok sektör için verimli bir pazarlama mecrası. Sosyal medya pazarlama çalışmalarınızı, güçlü ve güvenilir bir e-ticaret altyapısı ile birleştirerek satışlarınızı artırabilirsiniz. Türkiye’nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft sosyal medya, hazır tema ve SEO destekli akıllı e-ticaret paketleriyle, e-ticareti sizin için kolaylaştırıyor. Siz de IdeaSoft demo hesabınızı bugünden oluşturun, hızla büyüyen bu pazarda yerinizi alın.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!