DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitelerinin müşteri anketi oluşturmak için kullanabileceği 8 araç

E-ticaret sitelerinin müşteri anketi oluşturmak için kullanabileceği 8 araç

E-ticaret siteleri için müşteri memnuniyetini ölçmek ve site başarısını raporlayabilmek için kullanılan en etkili yöntemlerden biri de müşteri anketleri ve oylama seçenekleri. E-ticaret işinizi bir adım daha ileri götürebilmek ve müşteri taleplerini, beğenilerini ölçmek için hizmetlerinizle ilgili anketler düzenleyebilirsiniz. Bu şekilde, e-ticaret sitenizdeki müşteri etkileşimlerini ölçebilir, bu ölçümlerin değerlendirildiği raporlar oluşturabilirsiniz.

Artık pekçok e-ticaret sitesi, anket ve oylamalar yoluyla müşterilerinin siteleri hakkında düşüncelerini öğrenebiliyor. Bu anketleri düzenlemek ve sonuçları değerlendirmek için çeşitli dijital araçlardan yardım alabilirsiniz. IdeaSoft olarak sizler için anket ve oylama araçlarını, bu araçlarla ne tür anketler hazırlayabileceğinize dair bilgiler derledik…

1.Olark

Farklı bir ziyaretçi görüşleri değerlendirme platformu olan Olark, temel olarak bir canlı-sohbet platformu olarak sitelere gerçek zamanlı iletişim kurma imkanı sağlıyor. Ayrıca ziyaretçilerin hangi ürünleri incelediğini hangi sayfalarda vakit geçirdiğini de raporlayabiliyor.

2.UserVoice

UserVoice, ziyaretçi etkileşimleri ve veri tabanına dair etkili bir sistem oluşturma konusunda kullanıcılara yardımcı oluyor. Bu sistem üzerinden toplayacağınız verilerle, daha kaliteli ve etkin bir hizmet geliştirebilir, ihtiyaçları daha kolay belirleyebilirsiniz. Ayrıca, aracın sunduğu hizmetlerden biri olan yardım masası sayesinde ziyaretçilerinizin farklı bir müşteri portalına gitmeden ya da e-posta formu oluşturmaya gerek duymadan siteye fikirlerini bildirebiliyor.

3.GetFeedback

Herkesin kendi anketini oluşturabileceği bir platform olan GetFeedback, mobil uyumlu bir araç olması nedeniyle anketlerin mobil cihazlardan da görüntülenebilmesini sağlıyor.

4.SurveyMonkey

SurveyMonkey, 15 soruluk anketler hazırlamanıza yardımcı olan bir araç. Bu araçla, 15 tip soruya, kişiselleştirilmiş özellikler ve temalar katarak, sonuçların çeşitli varyasyonlarda indirilmesini ve değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Gerçek zamanlı filtrelendirme ve grafikleme özelliğine sahip SurveyMonkey, anketlerin URL şeklinde paylaşılmasına da yardımcı oluyor.

5.SurveyGizmo

SurveyGizmo, e-ticaret sitelerinde sıkça kullanılan bir anket aracı olarak karşımıza çıkıyor. 30 soruluk anketler oluşturmanızı sağlayan bu araç, kaydırma çubukları ve çeşitli menü özelliklerine sahip. SurveyGizmo; raporlama araçları, basit temalar, stil editörü gibi özelliklerinin yanı sıra, çevrimdışı anket yapma ve mobil uyumluluk gibi gelişmiş hizmetler de sunuyor.

6.Polldaddy

Oylama ve anket düzenleme aracı olan Polldaddy, iOS işletim sistemi tabanıyla verilerin toparlanmasını sağlıyor. Bu aracın sağladığı sonuçlarla markanızı, hedefleriniz ve bütçenizle eşleştirebilir ve 14 farklı soru seçeneği ile gerçek zamanlı veriler elde edebilirsiniz.

7.Feedbackify

Feedbackify, e-ticaret sitenizde bir buton olarak yer alan bir araç. Bu buton sayesinde, ziyaretçilerinizin siteniz hakkındaki fikirlerini öğrenebilirsiniz. Feedbackify ile kategori ve alt kategoriler oluşturmanız da mümkün.

8.Google Consumer Surveys

Hedef kitlenizin görüş ve değerlendirmeleri hakkında bilgi sahibi olabilmek için Google Consumer Surveys, başarılı bir altyapıya sahip. Yeni ürünler hakkındaki müşteri görüşlerine ve önerilere kolaylıkla ulaşmanızı ve bunları en etkili şekilde değerlendirmenizi sağlayan bu araç, grafik ve istatistikler kullanarak verileri sayısal raporlamalar şeklinde sunuyor.

Paylaştığımız bu araçlardan yardım alarak farklı müşteri anketleri oluşturabilir ve müşterilerinizin beklentileri hakkında bilgi edinerek karlılığınızı artırabilirsiniz. Eğer siz de işinizi internete taşımak ve potansiyel müşterilerinize ulaşarak satışlarınızı artırmak istiyorsanız IdeaSoft ihtiyacınız olan her konuda yanınızda… Ücretsiz demo hesabınızı oluşturarak IdeaSoft’un size sunduğu pratik e-ticaret altyapısını kendiniz de yakından inceleyebilirsiniz…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: ürün sayfalarıWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!