E-ticaret siteleri için içerik türleri

İçeriğin pazarlama için bir araç olarak kullanılması günümüz dijital ticaret arenasında en güçlü silahlardan biri olarak kabul ediliyor. Sosyal ağlardan, e-ticaret sitesinin özgün sayfalarına kadar her mecrada içeriğin çok önemli olduğunu sizlerle çeşitli makalelerimizde paylaşmıştık. Hem potansiyel müşterilere ulaşmak, hem de karlılığı artırmak için kullanılacak olan içeriğin özgün ve size özel olması da son derece önemli.

 

Bununla beraber e-ticaret sitenizin pazarlamasına katkı sağlayacak içeriklerinizi çeşitlendirmek, sizi siteniz veya sosyal medya üzerinden takip eden kişilerin de bu tecrübeden daha çok keyif almalarını sağlayabilir. Peki ama içeriklerinizi nasıl çeşitlendirebilirsiniz?

 

İşte IdeaSoft sizin için e-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz farklı içerik türlerini sıralıyor…

 

Karşılaştırmalar yapın

Benzer ürünlerinin birbirleriyle karşılaştırmalarının yapıldığı web sayfaları çok fazla talep görüyor. Siz de benzer ürünleri birbiriyle karşılaştıran sayfalar üretebilirsiniz. Eğer e-ticaret siteniz üzerinden elektronik ürün satıyorsanız işiniz daha da kolay çünkü teknik özellikleri nedeniyle karşılaştırmaya en uygun ürünler genellikle elektronik kategorisinde yer alıyor. Akıllı telefonlardan, diz üstü bilgisayarlarına, televizyonlardan buzdolaplarına kadar pek çok ürün kullanıcılar tarafından karşılaştırılarak seçilen ürünler arasında yer alıyor ve bu karşılaştırmalar büyük ilgi görüyor.

 

Sunumlar ve istatistikler kullanın

Bir ürünü daha iyi tanıtabilmek için müşteri deneyimlerini kullanarak sunumlar hazırlamak faydalı olabilir. Bu sunumlarınızı kısa ve öz tutup içine gerçeği yansıtan istatistikler ekleyin. Böylelikle ürünlerinizi basit bir tanıtım paragrafı yerine, profesyonel bir sunumla tanıtabilirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta, bu içeriğin rakamlara boğulmamış olması ve ana fikri verebiliyor olmasıdır. Kendinizi her zaman tüketicinin yerine koyun. Siz olsanız “satın almadan önce bir ürün hakkında neleri bilmek isterdiniz” sorusunun yanıtını bulmaya çalışın.

 

Tanıtımın en kolay yolu: Video ve fotoğraflar

Ürünlere doğrudan ilgili videoların yanı sıra ürünlerin videolarına da yer vermek e-ticaret sitenizin içeriğini zenginleştirmenin en pratik yollarından biri. Hele de ürünle ilgili viral olarak yayılabilecek videolar kullanmayı başarabilirseniz e-ticaret sitenizin trafiğini (ve dolayısıyla satışlarını) çok kısa sürede artırmayı başarabilirsiniz.

 

Bunun için müşterilerinizden de yardım isteyebilirsiniz. Ürünü daha önceden satın almış olan kişilerden ürünle ilgili videolarını göndermelerini isteyebilir ve bu videoları kullanarak müşterilerinize ürünlerin gerçek kullanım videolarını sunabilirsiniz.

 

Yarışmalar düzenleyin ve hediyeler verin

Müşterilerinizin satın alıp tecrübe ettiği ürünler hakkında düzenli aralıklarla küçük yarışmalar düzenlemek de iyi bir fikir olabilir. Yarışmaların daha popüler olmasını sağlamak için yarışmalara karmaşık kurallar koymayın, hatta sonuçlarının yine kullanıcılar tarafından belirlenmesine olanak tanıyın. Örneğin; Cep Telefonum ile İlk “Selfie’m” tadında bir yarışma için gönderilen fotoğraflar yine kullanıcılar değerlendirsinler. Bu yarışmaların sonunda küçük hediyeler dağıtın ya da indirimler teklif edin. E-ticaret sitenizde müşterilerinizin kendini ifade edebilmesi ve birbirleriyle iletişebilmesi sitenizi küçük bir sosyal ağa dönüştürecek ve potansiyelin hızla arttığına şahit olacaksınız.

 

IdeaSoft’un tüm e-ticaret sitelerinin beklentilerini karşılayabilecek gelişmiş altyapısı ile aradığınız tüm çözümleri size sağlayabiliyor. Gelin siz de IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketleriyle bugünden tanışın ve dünya çapında büyüme potansiyeline sahip işinizi kurmak yönündeki ilk adımınızı ücretsiz demo hesabı ile atın.

Diğer Yazılar

Senem Savcu
2 Mart 2023

Ücretsiz e ticaret sitesi dendiğinde birçok kişinin aklına yavaş yüklenen siteler, zor açılan ürün sayfaları, kullanımı zorlaştıran tasarımlar ve teknik sorunlar gelir. Bu bakımdan çoğu kişi bunların kullanışsız olduğunu düşünür. Ancak gerçekte ücretsiz sunulan bu imkanların avantajları ya da dezavantajları seçilen firmalara göre değişkenlik gösterir. Eğer doğru bir platform seçerseniz, ücretsiz sistemler de sorunsuz bir…(Continue Reading)

Senem Savcu
19 Şubat 2023

Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları, online alışveriş dünyasına adım atmak isteyen satıcıların ve girişimcilerin aklında bulunan sorulardan biridir. Eticaret.com, sektöründe kullandığı teknolojik sistemler sayesinde, sahip olduğu free paket içinde şunları teklif etmektedir: Bu bakımdan e-ticarete güzel bir başlangıç yapmanız sağlanır. Ücretsiz e ticaret sitesi avantajları göz önünde bulundurulduğunda süreç oldukça kolaydır. İlgili Rehber: E-ticaret Sitesi…(Continue Reading)

Senem Savcu
16 Şubat 2023

Online alışveriş tüketicilere fiziksel bir mağazaya kadar ürünleri görme ve satın alma imkanı sunar. Kişiler nerede olursa olsun, bu sistemlerden yararlanması mümkündür. Aynı zamanda bu dünyaya adım atmak istiyorsanız en iyi ücretsiz e-ticaret sitesi açmak mümkündür. Bu kapsamda mevcut olan çok sayıda firma vardır. Hem yerli hem de yabancı seçenekler oldukça fazladır. Ancak bir e-ticaret…(Continue Reading)

Senem Savcu
11 Şubat 2023

E ticaret sitesi nasıl kurulur? Sorusu, markasını dijitale taşımak isteyenler tarafından merak edilmektedir. İnternet üzerinden alışveriş yapma her geçen gün artan bir trenddir. Zira insanlar acil olmayan ihtiyaçlarını internetten sipariş vermeyi her zaman pratik ve rahat bulur. Bu bakımdan bu sektörde mevcut olan çok sayıda firma vardır. E-ticarete başlamak başlangıçta zor gibi dursa da takip…(Continue Reading)

Senem Savcu
9 Şubat 2023

E-ticaret dünyası her geçen gün gelişen bir dünyadır. Çünkü insanlar internetten alışveriş yapıp, ürünün adresine kadar gelmesini her zaman avantajlı olarak görür. Eğer bir şeye acil gereksinim duyulmuyorsa, çoğu kişi internetten bakmayı tercih eder. Bu dünya oldukça canlı olduğu için pek çok girişimci veya küçük ve orta boyutlu işletme buraya adım atmak ister. Dijitalleşme sürecini…(Continue Reading)