DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitenize artı değer kazandıracak ödeme sistemleri

E-ticaret sitenize artı değer kazandıracak ödeme sistemleri

Hemen her geçen gün çeşitlendirilen ve farklı avantajlar sunan elektronik ödeme sistemleri e-ticaret şirketleri ile tüketici arasındaki bağı daha da sağlamlaştırıyor. Seçeceğiniz ödeme sistemleri en son noktada güven aşılayarak işlemleri ne kadar kolaylaştırıyorsa müşteri memnuniyeti de o derece yüksek oluyor. Mobil uygulamaların da yardımıyla artık tüketiciler cep telefonlarını kullanarak hızla ödeme yapabiliyorlar. Gelişen sistemler sayesinde e-ticaret siteleri de “kredi kartı ile öde” düğmelerinin yanına seçtikleri diğer ödeme seçeneklerini de koyarak çeşitliliği ve müşteri memnuniyeti artırabiliyorlar.

Bugün bilinen bir çok bankanın yanı sıra VISA ve Mastercard gibi küresel ölçekli sistemleri elektronik ödeme servislerine destek veriyor. Yakın gelecekte hizmete girecek olan yeni teknolojiler ile birlikte tüketiciye daha güvenli hizmet verebilecek.

E-ticaret sitenizde ödeme kolaylığı sunmak adına siz de elektronik ödeme sistemlerini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Peki ödeme sistemlerini ne kadar iyi tanıyorsunuz? İşte bu konuda bilmeniz gerekenler…

E-ticarette ödeme sistemleri nelerdir?

En çok tercih edilen sistem olarak kredi kartlarını gösterebiliriz. Tüm dünyada geçerli olmaları, kullanıcı kitlesinin geniş olması ve taksitlendirilme özellikleri ile ödeme sistemleri arasında birinci sırada tercih ediliyorlar. Ancak, kredi kartları ile ödeme, e-ticaret sitenizin müşterilerine sunabileceğiniz tek ödeme seçeneği değil…

Pazarın büyümesi ve e-ticaret ödeme yöntemleri

Sosyal ağların yaygınlaşması ile birlikte e-ticaret bu mecrada kendini göstermeye ve pazarını genişletmeye başladı. Bu sırada akıllı telefonlara olan talebin artması da e-ticaretin gelişmesine neden oldu. Dolayısıyla ödeme sistemleri de mobil ortama uyum sağlamaya ve çeşitlenmeye başladı. Elektronik ödemede öncü olarak gösterilen PayPal, ödeme sistemlerinde bir devrim yaratarak, kredi kartı bilgilerini alıcı veya satıcılarla paylaşmadan online ödeme yapmayı sağlayan daha güvenli bir ödeme yöntemi geliştirdi.

Alternatifler için bir örnek

IdeaSoft’un sunduğu çeşitli ödeme seçeneklerinden biri olan BKM Express’i ele alırsak, bu seçenek internet üzerinden yapılan alışverişlerde kredi kartlarının üzerinizde bulunması zorunluluğunu ortadan kaldırarak, kart bilgilerini internet üzerinde paylaşmadan alışveriş yapabilmeyi mümkün kılıyor. Bu rahatlığın yanı sıra taksitli ödemeleri ve ödül puan gibi ekstra avantajlar da sağlıyor. BKM Express ile iş yerlerinin ödeme adımları kart sahibi açısından hızlı ve daha kolay gerçekleşiyor. BKM Express’in e-ticaret sitelerine sağladığı avantajlar ile ilgili olarak daha önce sayfalarımızda yer alan BKM Express nedir ve e-ticarette nasıl kullanılır? yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Google’ın da kendi ödeme çözümü var: Google Cüzdan

Google Cüzdan, online alışverişler için kişisel ve finansal bilgilerden ihtiyaç duyulan veriyi elektronik olarak görebilme özelliğine sahip. Böylelikle kullanıcı hesabından istediği kadar parayı bu sistem üzerine aktarabiliyor. Ödenen meblağ ürünün ederinden fazla bile olsa Google Cüzdan para üzerini tekrar hesaba devrediyor.

Sosyal bankacılığın ilk adımları

Google Cüzdan sadece alternatif ödeme sistemi olarak geliştirilmiyor, sosyal bankacılığın ilk adımları da bu uygulamayla hayata geçiyor. Bir e-postaya dosya ekliyormuş gibi para ekleyerek alıcıya gönderilebiliyor. Google Cüzdan’ın önümüzdeki yıllarda dünya çapında daha da yaygınlaşacağı tahmin ediliyor.

Bu sırada Apple’ın da iPhone üzerinden ödeme sistemi çözümü üzerinde çalışıyor olması gözden kaçmaması gereken diğer bir detay.

Elektronik ödeme sistemleri zengin özellikleri ile tüketicinin hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. E-ticaret sitelerinin bunca gelişmeyle beraber avantajları giderek artıyor. Bu gelişmeleri takip ederek potansiyel müşterilerinizi sürekli kılabilmek için IdeaSoft E-ticaret Bilgi Bankası size yol gösteriyor. Gelişen ve hızla büyüyen e-ticaret evreninde yer almak için siz de demo hesabına başvurabilir ve 15 gün boyunca IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketlerini ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiE-ticaret Sektörüödeme sistemleri
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!