DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticarette ekstra karlılık sosyal medyadaki etkileşim oranınıza bağlı

E-ticarette ekstra karlılık sosyal medyadaki etkileşim oranınıza bağlı

E-ticaret siteniz için sosyal medyada yeterli etkileşim oluşturabiliyor musunuz? İçeriği doğru, resimleri etkili, spotları vurucu olan bilgilendirme sayfalarıyla potansiyel müşterileri ve tedarikçilerinizin sayısını hızla artırabilirsiniz. E-ticaret sitenizin sosyal ağlarda hem ürün, hem de marka bazında paylaşılıyor ve biliniyor olması kazancınızı ikiye katlayabilir.

 

Müşteri kazanmak için doğru bilgiler içeren, ilgi çekici ürün ve içerikleri sosyal medyada paylaşmanız bir yandan marka bilinilirliğini artırmaya, diğer yandan müşteri potansiyelinizi alışverişe yönlendirme açısından son derece etkili. Sadece müşteri bazında da düşünmeyin, sosyal medyayı etkili kullanabilmek size yeni iş bağlantıları ve tedarikçiler de kazandırabilir.

 

IdeaSoft sizlere ürün ve içeriğinizin sosyal medyada daha fazla etkileşim yaratmasını sağlayacak ip uçlarını şöyle derledi…

 

Bir içeriği bir kaç kere kullanmak

E-ticaret siteniz için oluşturduğunuz içeriği sosyal medya platformlarından bir kaç kere paylaşmak, trafik sağlamak açısından etkili bir yöntem. Bu tekrarlar sayesinde içeriği ilk paylaştığınızdan gözden kaçırmış olanlara ulaşabilirsiniz. Ancak bu stratejinin dozunu çok dikkatli ayarlamanız gerekiyor. Tekrar aralıklarını sık tutmamalısınız. Diğer dikkat edilmesi gereken önemli nokta da bu paylaşımları konu başlığı ya da görsel değişimiyle farklılaştırmak. Böylece kullanıcılar “hep aynı şeyi yayınlıyorlar” algısı yaratmadan içeriğinizi çeşitlendiriyor olacaksınız.

 

Paylaşım zamanlamanız önemli

İçeriğinizi birden fazla kez kullanmaya karar verdiniz diyelim, sıra bu paylaşımlarınızı hangi platformlarda ne zaman yayınlayacağınıza karar vermeye geliyor. Bu noktada bir paylaşım takvimi oluşturursanız işiniz çok kolaylaşacak.

 

Bir paylaşım takvimi ile aynı içeriği hangi platformda kaç kere paylaşmalısınız karar verip, bu paylaşımların en çok izlendiği saat dilimlerine dikkat ederek ve bu zamanlamayı tutturmaya çalışabilirsiniz. Son olarak yapmanız gerekense paylaşım sıklığına karar vermek.

 

Bu planlamayı oturttuğunuz zaman e-ticaret site içeriğinizi aynı gün ve  farklı saatlerde farklı platformlarda yayınlayabilirsiniz. Hemen ertesi gün yine bu paylaştığınız içeriğe atıfta bulunan genel bilgiler verebiliriniz. Bir ay içerisinde paylaştığınız tüm içeriklerde küçük değişiklikler yaparak yeniden müşterinize sunabilirsiniz. Ancak dikkat! Bu periyotları da aynı içeriği sürekli paylaşmamak şartıyla değiştirmelisiniz.

 

Mesajlarınıza da dikkat etmelisiniz

İçeriği birden fazla kez paylaşırken kullandığınız kısa özet ve mesajları da değiştirmeniz yerinde olacaktır. Kopyala yapıştır yöntemiyle paylaştığınız tüm mesaj ve özetler çok kısa zamanda potansiyel müşterileriniz için cazibesini yitirecek ve onları sizden uzaklaştırabilecek yanlış bir stratejidir.

Bu noktalara dikkat ederseniz içeriğini oluşturduğunuz bir ürünün farklı yönleri ortaya koymak, sosyal medya mesajlarını farklılaştırmak aynı içeriği yepyeni bir kaynak gibi sunabilmek en etkili silahınız olacak.

 

E-ticarete ilk adımınızı atmak için ihtiyacınız olan her şey IdeaSoft’ta mevcut. Gelin ücretsiz demo hesabınızı bugünden oluşturun, IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerinin sizlere neler sunabileceğini kendiniz görün.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!