DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret için en önemli 3 sosyal ağ sitesine dair ipuçları

E-ticaret için en önemli 3 sosyal ağ sitesine dair ipuçları

İnternet hızlı, ulaşılabilir ve en büyük pazar olma özelliğini elinde bulunduruyor. Bu pazarda yer almak için ilk olarak ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtarak, pazarlayabileceğiniz bir web sitesine ihtiyacınız var. Fakat tabi ki bunun için web sitesinin yanı sıra farklı kanallardan da faydalanmak gerekiyor.

Sosyal medya pazarlaması her geçen gün e-ticaret için daha da etkili hale geliyor fakat her sosyağ ağ sitesinin sağladığı satış potansiyeli de aynı değil. Bu yüzden önceliği e-ticaret siteleri için performansı daha iyi olanlara öncelik vermekte fayda var.

E-ticaret için özellikle 3 sosyal ağ sitesi öne çıkıyor. İşte e-ticaret için en etkili bu 3 sosyal ağ sitesi ve bu sitelerin online mağazanızın pazarlamasında kullanıma dair pratik ipuçları…

Facebook

Facebook’un bir sosyal medya pazarlama aracı olarak kullanılması, beğeni kitlesi bulunan tüm kurumsal şirketler için, düşük maliyetle maksimum faydayı ifade ediyor. Yıllarca, ürün ve hizmetlerini potansiyel tüketicilere ulaştırmak için en etkili kanalları arayan firmalar, müşterilerine artık daha kolay ulaşabiliyorlar. Facebook işletme sayfanızda işletmenizin ürün ve hizmetlerini tanıtabilir, aktiviteleri hakkında bilgi verebilirsiniz. Özellikle merak edilen konular hakkında duyurular yapabilir, sayfanıza gelen özel soruları cevaplayabilirsiniz. Görsel kullanımı Facebook üzerinden ürünlerinizin pazarlanmasında en etkili yöntem. Özellikle de sayfanızdaki görselleri sık sık yenilediğinizde daha etkili hale gelebiliyor.

Facebook ve e-ticaret konusunda daha detaylı bilgi için “E-ticaret siteleri için doğru Facebook pazarlaması ipuçları” adlı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Twitter

İnternetteki en sansasyonel sosyal medya sitelerinden biri olan Twitter, blog yazarları ve diğer internet kullanıcılarına iletişim için tamamen yeni bir yol sunuyor. Her saniye onlarca yeni hesabın açıldığı ve aktif kullanıcı sayısının yüz milyonlar seviyesinde olduğu Twitter, online pazarlamada da önemli bir yere sahip.

Twitter’da düzenli olarak aktif olmak, tanınmanın ve daha geniş bir takipçi kitlesine ulaşmanın korumanın altın anahtarı. Elbette ki bunun anlamı her saniye tweet yazmak demek değil. Belirli periyodlarla paylaşımlarda bulunmak en sağlıklı çözüm. Bu sırada da Twitter’da kullandığınız dilin aşırı resmi olmamasına özen göstermenizde fayda olabilir. Kullanıcılar daha samimi ifadeler kullanan ve kendileri ile etkileşim kurarak, diyaloğa giren markaları daha çok seviyorlar.

Twitter’ı sanal mağazanızın karlılığını artırmak için kullanarak satışları artırmanın yollarını “Twitter ile satışları artırmak için 11 ipucu” başlıklı makalemizden öğrenebilirsiniz.

Pinterest

Görselliği ön planda tutması sayesinde çok kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşan Pinterest’i, kullanıcılarının yarısından fazlası yeni ürünleri keşfetmek için tercih ediyor. Bu oran diğer sosyal ağlar ile karşılaştırdığımızda bir hayli yüksek. Pinterest, internet kullanıcılarını ticarete en çok yönlendiren sosyal platform olarak da biliniyor. E-ticaret siteleri, ürün sayfalarına “pin” butonu ekleyerek, ürünlerinin Pinterest üzerinden paylaşılmasını sağlıyor. Bu yol ile ürünlerinin direkt olarak satın alınabilmesini giderek yaygınlaştırıyor.

Pinterest, yaşam stili üzerinden ilerleyen bir sosyal paylaşım sitesi olduğu için, hedef kitlenize nokta atışı paylaşımlar yapabilirsiniz. Gerçekten ilgi çekici ve ilham verici paylaşımlar yaparak, kullanıcılarla kişisel bağlar kurabilirsiniz.

Pinterest’ten daha fazla fayda sağlamak için neler yapabileceğinizi “E-ticaret siteleri Pinterest’i nasıl kullanmalı?” yazımızdan okuyabilirsiniz.

Sosyal medya pazarlaması e-ticaret için son derece büyük önem taşıyor. Eğer siz de tüm pazarlama kanallarınızı kolaylıkla yönetmek ve gelişmiş altyapı özellikleri yardımıyla satışlarınızı artırmak istiyorsanız IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerinden faydalanabilirsiniz. Siz de demo hesabınızı hemen oluşturun ve IdeaSoft e-ticaret altyapısını ücretsiz deneme fırsatı yakalayın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!