DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Online alışveriş mağazaları için en etkili SEO yöntemleri

Online alışveriş mağazaları için en etkili SEO yöntemleri

Arama motorları sonuçlarında ‘iyi bir sıralamada’ yer almanız, potansiyel müşterilerinizin e-ticaret sitenize ulaşabilmeleri açısından çok önemli. Ve şüphesiz ki, ‘iyi bir sayfa sıralaması’ rastlantısal olarak elde edilmiyor.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), arama motoru sıralamalarında üst sırada yer alabilmek amacıyla, web sitesinizin içinde veya dışında yaptığınız çalışmaların tümünü kapsıyor ve dikkatle planlanırsa, web sitenize gelen trafiği artırabiliyor.

IdeaSoft bu konuda yapılmış en güncel araştırmanın verilerine dayanarak, e-ticaret için en etkili SEO yöntemlerini sizlere sunuyor.

1. En etkili SEO yöntemleri

Ascent2’nin düzenlediği küresel ankete katılan, 442 pazarlama ve satış profesyonelinin yarısından fazlası (yüzde 57); “kaliteli içerik oluşturma”nın, şirket tarafından kullanılan ‘en etkili SEO yöntemlerinden birisi’ olduğunu söylüyor.

Ankete göre diğer etkili SEO çabaları; “anahtar sözcük arama ve yönetimi” (Ankete katılanların yüzde 46’sı, bunun en etkili taktiklerden birisi olduğunu düşünüyor.), “sık web sitesi güncelleme” (yüzde 37), “sosyal medya entegrasyonu” (yüzde 32) ve “sık blog yazma” (yüzde 28) şeklinde sıralanmış.

Son yıllarda Google’ın bir dizi algoritma değişikliği yapmasından büyük ölçüde etkilenen “bağlantı kurma” (link building), ankete katılanların sadece yüzde 25’i tarafından ‘en etkili yöntem’ olarak oylanırken; nispeten yeni iki yöntem olan “mobil” ve “yerel arama” optimizasyonları için bu oran sırasıyla yüzde 17 ve yüzde 9.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

2. En faydalı SEO ölçümleri

Anketten çıkan bir diğer yan bulguya göre, “anahtar sözcüklerle arama sıralaması” (yüzde 44) ve “call to action dönüşümleri” (yüzde 44); ‘en faydalı SEO ölçümleri sıralamasında’ ilk iki sırada yer alıyor. Ankete katılanların yine yüzde 44’ü, “sıralamada yer alan tüm SEO performanslarını izleme ve analiz etme”yi; yüzde 41’i ise “anahtar sözcüklerle ve kaynakla sağlanan trafikler”i en faydalı ölçümler’ arasında görüyor.

3. En zor SEO yöntemleri

Anket raporunun temel ek bulgularına göre; katılımcıların yüzde 47’si, “kaliteli içerik üretimi”nin hem son derece etkili hem de uygulaması en zor SEO yöntemlerinden birisi olduğunu düşünüyor. Katılımcıların yüzde 44’ü ise, “bağlantı kurma”nın ‘uygulaması en zor SEO yöntemi’ olduğu kanısında.

Uygulaması zor diğer SEO yöntemleri sırasıyla; “sık blog içeriği üretme” (Ankete katılanların yüzde 32’si bunun, en zorlarından birisi olduğunu düşünüyor.), “anahtar kelime arama” (yüzde 29) ve “sık web sitesi güncelleme” (yüzde 29) olarak sıralanmış.

4. SEO hedeflerine ulaşmayı engelleyen zorluklar

Ankete katılanların yüzde 44’ü “sınırlı bir bütçeye sahip olma”yı, yüzde 40’ı “kurum-içi sınırlı becerileri” ve yüzde 32’si de “arama algoritmalarını anlamayı” önemli SEO hedeflerine ulaşmada ‘en büyük engel’ olarak görüyor.

SEO ve gelişmiş sosyal medya entegrasyonu gibi, e-ticaret sitenizin ihtiyacı olan daha birçok teknik altyapı ve çözümleri IdeaSoft’ta bulabilir; sunduğu geniş seçeneklerle bu yarışta rakiplerinizi geride bırakabilirsiniz . Ürünlerinizin internetten satışını kolaylaştıran mobil destekli, benzersiz akıllı e-ticaret paketleriyle tanışmak için hemen demo hesabınızı oluşturun, kârlı çıkın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Arama Motoru OptimizasyonuWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!