DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Eski içerikleri yeniden paylaşmak için 4 önemli neden

Eski içerikleri yeniden paylaşmak için 4 önemli neden

Bilindiği gibi e-ticaret sitelerinin tanıtımı amacıyla web sitesinde veya diğer mecralarda yayınlanan içeriklerin bütünü içerik pazarlaması olarak tanımlanıyor. Dijital pazarlamanın önemli araçlarından biri haline gelen içerik pazarlaması, popüler ve katılımcılığı teşvik eden bir strateji. Bu stratejiyi uygulamak için en çok kullanılan kanallar da bloglar ve sosyal medya.

İçerik pazarlaması için orijinal içerik oluşturmak hem arama motorlarından web sitenize organik trafik sağlamak, hem de okuyucuların ilgisini çekerek onları satın almaya yönlendirmek için son derece önemli. Ancak sürekli orijinal ve güncel içerikler oluşturmak fazlasıyla zaman alan bir çalışma. Bu nedenle daha önce yayınladığınız eski içeriklerinizi küçük değişikliklerle blogunuzda ve sosyal medyada tekrar yayınlamak başvurabileceğiniz etkili yöntemlerden biri.

Peki sürekli güncel içeriklerin öneminden bahsedilirken, eski içeriklerinizi tekrar yayınlamak size nasıl fayda sağlayabilir?

1. Trafik sağlamak

Yapılan araştırmalar içeriklerin ikinci ve üçüncü paylaşımlarının toplamda sağladığı trafiğin ilk paylaşımdan daha fazla olduğunu ortaya koyuyor. Özellikle blog yazılarının sosyal medyada birden fazla kez paylaşılması içeriği daha önce fark etmemiş olan okuyuculara ulaşmanızı da sağlayabilir. Böylece içerikler yoluyla web sitenize yönlendirdiğiniz potansiyel müşterilerin sayısı da artabilir.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

2. Saat farkını değerlendirmek

Aynı içeriği farklı zamanlarda paylaşarak daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Özellikle yurtdışına da satış yapıyorsanız, saat farkı nedeniyle dünyanın çeşitli bölgelerindeki internet kullanıcılarına ulaşmak için paylaşımlarınızı günün farklı saatlerinde tekrarlamayı deneyebilirsiniz.

3. Yeni takipçiler için yeniden paylaşım

Sosyal medya yoluyla e-ticaret sitenize her geçen gün yeni müşteriler kazandırıyorsanız, bu 6 ay önce yaptığınız paylaşımları henüz hiç görmemiş olan birçok takipçiniz var demek olabilir. Bu nedenle 6 aylık periyotlarla sosyal medyadaki paylaşımlarınızı tekrar edebilirsiniz. Böylece yeni takipçilerinizin daha önce görmemiş olduğu bu paylaşımlarından faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

4. İçeriklerin farklı yönlerini ortaya çıkarmak

Oluşturduğunuz zengin içeriklerde müşterileriniz ve internet kullanıcılarıyla birçok faydalı bilgi paylaşıyorsunuz. Eski paylaşımlarınızı tekrar etmek istediğinizde bu içeriklerde bulunan farklı bilgilere başlığınızda yer verebilirsiniz. Böylece eski paylaşımlarınızda küçük değişiklikler yaparak içeriğin farklı yönlerini ön plana çıkarabilirsiniz.

İçerik pazarlaması her geçen gün önemini daha da artıran bir dijital pazarlama yöntemi. Bu yöntem sayesinde e-ticaret sitenize düşük maliyetlerle yüksek geri dönüşler sağlayabilirsiniz. Eğer IdeaSoft akıllı e-ticaret paketlerini kullanıyorsanız, oluşturabileceğiniz blog ve haber/duyuru sayfaları ve gelişmiş sosyal medya entegrasyonu gibi seçenekler sayesinde işiniz daha kolay olacaktır. Eğer e-ticaret sitenizin alt yapısında IdeaSoft kullanmıyorsanız, henüz çok geç değil. Gelin siz de demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft’un farkını 15 gün boyunca ücretsiz olarak deneyimleyin…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaPazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!