DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

En son yayınlanan güncel dijital pazarlama istatistikleri

En son yayınlanan güncel dijital pazarlama istatistikleri

Teknoloji konusunda son on yılda yaşanan gelişmeler, e-ticarette ve dijital pazarlamada büyük dönüşümlere neden oldu. Ve bu dönüşümlerin ardından gelinen noktada, dijital pazarlama verileri geçmiştekinden çok daha önemli hale geldi.

Günümüzde dijital pazarlama verileri, e-ticaret sitenizin etkili ve başarılı bir pazarlama stratejisi oluşturması bakımından son derece yararlı. Bu anlamda, güncel dijital pazarlama istatistikleri örneğin mobil ticaret satışlarının arttığını gösteriyorsa; pazarlama stratejilerinizi belirlerken, bu veriyi dikkate almanızı öneririz. Ayrıca, eğer varsa, e-ticaret sitenizin mobil uyumluluk sorununu da bir an önce çözmeniz gerekir.

İşte, e-ticaret siteniz için oluşturduğunuz dijital pazarlama stratejilerinizi yeniden gözden geçirmenizi sağlayacak; güncel ve önemli bazı dijital pazarlama istatistikleri…

Büyük veri analizleri e-ticaret işletmelerinin satışlarını artırıyor

Yeni BARC çalışması, büyük veri analizi ve entegrasyonu yaparken; pazarlamadan yararlanıldığını gösteriyor. Ve BARC’a göre, e-ticaret işletmelerinin yüzde 25’i; büyük veri analizini kendi pazarlama stratejilerine entegre ediyor.

Ayrıca BARC’ta, analiz verilerini daha etkin kullanan e-ticaret işletmelerinin; maliyetlerini ortalama yüzde 10 düşürerek, satışlarında yüzde 8 ‘lik bir artış sağladığı ve daha bilinir hale geldiği de vurgulanıyor.

Mobil ticaret satışları artmaya devam ediyor

En son IMRG Capgemini E-ticaret Satış Endeksi’nde; İngiltere’de, Temmuz ayındaki B2C e-ticaret satışlarının, geçen yılın aynı döneminden bu yana yüzde 12 arttığı açıklandı. Endekse göre, bir mobil araç ile satış yapılan m-ticaret (mobil ticaret) ise; yıllık yüzde 42 artış kaydederek güçlü performansını sürdürdü.

İngiltere’de markaların yarıdan fazlası temel verileri kişiselleştiriyor

– İngiltere’deki markaların yüzde 61’i; küresel markaların ise yüzde 50’si, ‘ilk isim’ gibi temel verileri kişiselleştiriliyor.

– Ayrıca, yakınlarda yapılan bir araştırmaya göre; markaların yüzde 51,7’si gelecekte daha gelişmiş kişiselleştirmeler kullanacak.

İngiltere’de online yayıncılar ilk kez, yılda yüzde 25’ten fazla büyüdü

– Online Yayıncılar Derneği (AOP- Association of Online Publishers), 2014 yılının başlarından bu yana İngiltere’deki online yayıncıların, ilk kez; yüzde 25’ten fazla büyüme gerçekleştirdiğini açıkladı.

– Online yayıncılar ise, gelecekteki büyümeleri için bir kaynak olarak bir önceki çeyreğe göre yüzde 24’lük bir maliyet düşüşünü gösterirken; bir sonraki çeyrekteki büyümeleri konusunda kendilerine odak noktası olarak reklam gelirlerini seçti.

– Bu arada, mobil reklam geliri; akıllı telefonların görüntülü reklam gelirlerinde yüzde 44’lük bir büyümeyle, bir yılda yüzde 21’in üzerinde artış göstererek; 2015’in ikinci çeyreğinde de yükselmeye devam etti.

Çin’de birçok yenilik çok hızlı benimseniyo

Çin’deki; sosyal, dijital ve mobil gelişme ve yeniliklerin çok hızlı benimsenmesi ile ilgili bazı ‘şaşırtıcı’ verilere de göz atalım.

– Çin’de, 668 milyon kişi internet kullanıyor ve internet kullanımının yıllık artış oranı yüzde 6.

– Sosyal medya kullanıcıları 659 milyon ve bu rakam ABD ve Avrupa’nın toplamından daha fazla.

– 675 milyon mobil kullanıcı ve onların 1,3 milyar mobil üyeliği bulunuyor./p>

– 594 milyon mobil internet kullanıcısı var ve bu rakam Çin’deki tüm internet kullanıcılarının hesaplarının yüzde 89’unu oluşturuyor.

– 574 milyon olan mobil sosyal medya kullanıcı rakamı, geçen yıldan bu yana 15 milyon artış göstermiş.

Paylaştığımız verilerden yararlanarak, siz de e-ticaret sitenizin pazarlama stratejilerini gözden geçirip güncelleyebilir ve onların etkililiğini artırabilirsiniz. IdeaSoft, satışlarınızı ve kârlılığınızı artıracak her konuda size özel ve akıllı çözümleriyle her zaman yanınızda. Gelin siz de demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft ile kazanmaya hemen başlayın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaE-ticaret Sektörü
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!