DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Elektronik ticarette Google Rich Snippets ile fark yaratın

Elektronik ticarette Google Rich Snippets ile fark yaratın

​Elektronik ticaret sitenizin arama motorlarından gelen organik trafiğini artırmak için yapabileceğiniz pek çok farklı şey var. Bunlardan biri de Google’ın sunduğu Rich Snippets uygulaması. IdeaSoft’un doğal olarak desteklediği Google Rich Snippets, e-ticaret sitenizin arama sonuçlarından rakiplerinden öne çıkacak bir şekilde yer almasını sağlıyor.

 

Elektronik ticaret için son derece etkili bir araç olan Rich Snippets’in temel olarak arama motorunun web sitenizde yer alan özel bilgileri çok daha rahat anlayabilmesi ve arama sonuçlarında da sunabilmesi avantajı bulunuyor.

 

Peki arama sonuçlarında sayfa başlığı ve açıklaması arasında yer alan Rich Snippets neden bu kadar önemli, ne gibi faydaları var ve siz nasıl kullanabilirsiniz? İşte yanıtlar…

 

Rich Snippets neden önemli?

Google Rich Snippets sayesinde arama sonuçlarında ilgili sayfanız sadece sayfa başlığı ve kısa açıklama metni ile görünmekle kalmaz, bunun yanı sıra ürün fiyatı, stok bilgisi ve değerlendirme ve oyları yıldızlarla ifade edilecek şekilde sunulur.

 

Bu da arama gerçekleştiren potansiyel müşterinizin ihtiyaç duyacağı tüm temel bilgileri henüz arama sayfasındayken bir arada görebilmesini sağlar. Bu da örneğin müşterinin gözünde aynı ürünün satışını yapan diğer e-ticaret sitelerinden ayrışmanızı ve tercih edilmenizi sağlayacaktır.

 

Google Rich Snippets’in faydaları

Teme olarak Rich Snippets’in elektronik ticaret sitelerine üç temel faydasından bahsedebiliriz. Bunlardan ilki daha kaliteli bir içerik sunduğunuz için arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanızı sağlayacak olmasıdır. Bu da doğal olarak e-ticaret sitenize daha fazla organik trafik sağlamanız anlamına gelir.

 

İkinci olarak Rich Snippets potansiyel müşteriniz için ihtiyaç duydukları temel bilgileri bir bakışta sunduğu için tıklama oranınızı artıracaktır. Fiyat ve değerlendirme gibi bilgileri ilk bakışta gördüğü için müşteri diğer sitelerde arama yapma ihtiyacı hissetmeyecek ve sizin sitenizi tercih edecektir.

 

Üçüncü olarak müşterinin satın alma kararını vermek için aklındaki soru işaretlerinin büyük kısmını henüz arama sayfasındayken gidermiş olduğunuz için, sitenize gelen bu müşterilerin dönüşüm oranları daha yüksek olacaktır. Google Rich Snippets’in elektronik ticaret siteleri için dönüşüm oranını artırmak için tek yöntem olmadığını da unutmayın.

 

Google Rich Snippets’i nasıl kullanabilirim?

Google’ın bu konuyla ilgili teknik ve detaylı bir yardım sayfası bulunuyor. Fakat eğer IdeaSoft akıllı ticaret paketlerinden birini kullanıyorsanız elektronik ticaret sitenizi Rich Snippets ile zenginleştirmeniz çok daha kolay. Rich Snippets ile ilgili kolay ara birimimiz sayesinde Richs Snippets’i IdeaSoft paketlerinde kolaylıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Google Rich Snippets, IdeaSoft elektronik ticaret alt yapısının sunduğu sayısız kolaylık ve imkandan sadece bir tanesi. Dilerseniz önce e-ticaret paketlerimizin tüm özelliklerini inceleyebilir, ardından da ücretsiz demo üyeliğine başvurunuzu hemen yapabilirsiniz

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Arama Motoru OptimizasyonuWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!