Ee-ticaret Engelliler İçin Girişimcilik Eğitimi Veriyor.

​Ee-ticaret Engelliler İçin Girişimcilik Eğitimi Veriyor. Beyazay Derneği tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı ve Kalkınma bakanlığının da desteği ile başlanan proje’nin adı Ee-ticaret (Engelsiz E-ticaret). Proje ile  engelli vatandaşlarımıza e-ticareti detaylıca anlatmak ve öğretmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

 

Yepyeni bir proje olarak başlayacak sertifika programı “Girişime Girişim”i Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı Baybars Altuntaş önderliğinde 9 Mayıs Çarşamba günü başlatıyor.

 

Engelli vatandaşlarımız için bir girişimcilik konferansı ve girişimcilik eğitimi ile beraber sertifikasi düzenleyecek olan çalışmada, “İş Planı Nasıl Yapılır?”, “Yatırımcıya Nasıl Sunum Yapılır?” gibi başlıklar detaylıca işlenilecek. Eğitimin sağladıkları bununla da sınırlı değil. Eğitimi başarı ile tamamlayan engelliler, 1 Haziran tarihine kadar Beyazay Derneği Taksim şubesine yeni girişim fikirlerini hazırlayarak başvurabilecekler.

 

Engelli vatandaşlarımız için başlatılan ve katılımın tamamen ücretsiz olduğu bu eğitime başvuru formununa buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Savaş Çetinkaya
1 Kasım 2022

İçinde bulunduğumuz “dijital çağ”, hızla ve önemli ölçüde girişimcilerin ticaret yapma biçimini değiştiriyor. Bu anlamda, online alışveriş yapanların sayısının artması; internetten satış için şirket kurmak isteyen birçok girişimciyi, digital bir mağaza açarak e-ticaret sektörüne adım atmaya yöneltiyor. Bilindiği gibi; fiziksel bir mağaza sahibi olmak ile karşılaştırıldığında, internetten satış için şirket kurmak, yatırım ve işletme maliyetlerinin…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
29 Ekim 2022

E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler nelerdir ve yeni başlayanlar ilk olarak nelere ihtiyaç duyar? Bunu mercek altına almak ve e-ticarete yeni başlayacaklara ön ayak olmak istedik. Geçtiğimiz 5 yılda ülkemizde elektronik ticaret hızla gelişim gösteriyor. Birçok büyük markanın ilgisini çektiği gibi küçük ve orta ölçekli işletmelerin de e-ticaret ilgi odağı…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
28 Ekim 2022

Uzun zamandır çalışarak online satış sitesi kurmak ve online satış yapmak için gereken tüm eksikleri tamamladığınızı ve ilk satışınızı da yaptığınızı düşünelim. Artık online satış sitesi kurmak sizin için bir plandan öteye geçmiş ve gerçekleşmiş oldu. Ancak ilk günlerdeki yoğunluk azaldığı ve diğer konuları hallettiğiniz için online satış rakamlarına odaklandığınızda işlerin düşündüğünüz gibi gitmediğini görebilirsiniz.…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
26 Ekim 2022

Halihazırda kendini kanıtlamış bir markaya, sahip olduğundan daha iyi bir isim bulmayı hiç denediniz mi? Bu küçük oyunun, düşündüğünüzden daha güç olduğunu, ilk denemeden sonra bile kolayca fark edebilirsiniz. Benzer şekilde; e-ticarette sıkça oynamak zorunda kaldığımız bir oyun: Sanal mağazamıza isim seçmek. Farklı ürünler ve markalara yer vereceğiniz sanal mağazanıza yeni bir alan adı ve…(Continue Reading)

Savaş Çetinkaya
21 Ekim 2022

Bir önceki yazımızda Mobil SEO’nun ve mobil öncelikli indekslemenin üzerinde detaylı bir şekilde durarak, neden bu konuya önem vermeniz gerektiği ele almıştık. Bugünkü yazımızda ise mobil SEO’nuzu geliştirmek ve arama sorgularına daha iyi yanıt verebilmek için neler yapabileceğinizin üzerinde duracağız. Sitenizin mobil aramalarda daha iyi bir performans göstermesi ve sayfa sıralamanızı geliştirmek için bir takım…(Continue Reading)