DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticarette ürün sayfalarını geliştirmenin 5 yolu

E-ticarette ürün sayfalarını geliştirmenin 5 yolu

​İnternetin kullanım alanının oldukça genişlediği günümüzde e-ticaret siteleri, alışverişte yepyeni bir dönemin kapılarını aralıyor. Bu yeni dönemde müşterilerin alışveriş alışkanlıklarının değişmesiyle beraber, işletmelerin de eski satış ve pazarlama yöntemlerini değiştirmeleri artık bir zorunluluk haline geldi. Bu konuda en çok göze çarpan değişim ise alışverişin fizikselden sanala doğru hızla yönlenmesi.

 

Bu değişim bazı farkları da beraberinde getiriyor. Örneğin bir e-ticaret sitesindeki ürün sayfasını inceleyen müşteri ile mağazaya gidip ürüne dokunma şansı bulan müşteri arasında doğal olarak bazı farklar var. Mağazaya giden müşteriler ürüne dokunabiliyor ve boyutlarını, ağırlığını veya yapıldığı malzemeyi yakından inceleme imkanını bulabiliyorlar. Satış görevlisi ya da mağaza sahibi ile yüz yüze konuşup, bilgi alabiliyorlar. E-ticarette ise bunların çoğu mümkün değil. Yine de ürünün özelliklerini müşteriye en doğru şekilde tanıtmak ve müşteri ilişkilerinde değişik yöntemler izleyerek dezavantaj gibi görünen bu durumu bir avantaja dönüştürmek mümkün olabilir.

 

İşte bunun için ürün sayfalarını hazırlarken birtakım ayrıntılara dikkat etmekte fayda var. İşte IdeaSoft’tan bu konuda çok faydalanacağınıza inandığımız bazı ipuçları…

 

1- Yeterince görsel kullanmak

İnsanlar bir ürünün görsel açıdan kendilerini tatmin etmesini isterler. Ürün sayfanızda bol görsel kullanmanın önemi de bu nedenle öne çıkmaktadır.

 

Diyelim ki ayakkabı satıyorsunuz. E-ticaret sitenizdeki ziyaretçilerinize ayakkabıları her yönden görme imkanını sağlamanız faydalı olacaktır. Ürün sayfasında ayakkabıların farklı açılardan ve yeterli sayıdaki fotoğraflarını sergilemek bu anlamda işinize yarayabilir.

 

Hatta bu etkiyi artırmak için ürününüz hakkında kısa bir video hazırlayıp, ilgili sayfaya eklemeyi de düşünebilirsiniz.

 

2- Detaylı ürün tanıtımı

Müşterileriniz için ürün tercihinde kolaylık sağlamak konusunda detaylı hazırlanmış açıklamaların etkisi büyüktür. Akıllarına takılan noktaları size sormak zorunda kalmaktansa, aradıkları tüm cevapları ürün açıklamalarında bulmak onlar açısından büyük bir kolaylık olacaktır. Özellikle müşterinin zihninde canlandırması zor olabilecek boyut, ağırlık gibi özellikleri detaylı bir şekilde yazmaya özen gösterin.

 

3- Farklı ürün tavsiyeleri

Müşterilerinize seçenek sunmak için ürün sayfasına bir “benzer ürünler” kısmı eklemek iyi bir fikir olabilir. Ayrıca yan ürün ve aksesuarları da “Bunu alan bunu da aldı” tarzı bir bölüm oluşturarak öne çıkartabilirsiniz.

 

4- Sosyal ağ sitelerine bağlantı

Sosyal medya, ürün tanıtımlarında oldukça etkilidir. Facebook, Twitter, Pinterest gibi hesaplarınıza ait bağlantıların ürün sayfalarınızda yer alması hem sayfanın içeriğini zenginleştirecek, hem de ürünleri beğenen ziyaretçilerin kendi çevreleri ile paylaşmalarına imkan tanıyacaktır.

 

5- Sitede gezinmeyi kolaylaştırmak

Pek çok IdeaSoft çözüm ortağının e-ticaret sitesinde de görmüş olabileceğiniz basit bir özellik sayesinde, ziyaretçilerinizin sitenizde daha kolay bir şekilde dolaşmasını sağlayabilirisiniz. Çoğu sayfanın üst kısmında görebileceğiniz “Ürünler > Elektronik > Bilgisayar Ürünleri > Fareler” gibi bir yapı bunu kolaylıkla sağlayabilir. Bu sayede de ziyaretçi, ürün sayfasında incelediğini üründen tam olarak tatmin olmasa bile diğer seçeneklere çok daha kolay ulaşarak gerçekten satın almak isteyeceği ürüne daha kolay bir şekilde ulaşabilir.

 

Bu ipuçlarını kullanarak ürün sayfanızı geliştirebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz. Satışları artırmak için ihtiyacınız olan diğer tüm özellikleri IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri sizler için sunuyor. Hem bu özellikleri, hem de sunduğumuz diğer benzersiz kolaylıkları görmek için siz de hemen bir demo hesabı oluşturarak IdeaSoft farkı ile tanışmaya bugünden başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: ürün sayfalarıWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!