DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticarette karlılığınızı artıracak 5 önemli içerik pazarlaması taktiği

E-ticarette karlılığınızı artıracak 5 önemli içerik pazarlaması taktiği

İçerik pazarlaması birçok açıdan e-ticaret sitelerine önemli katkılar sağlayan bir dijital pazarlama kanalı. Özellikle siteye trafik çekmek ve kullanıcıları satışa yönlendirme gibi önemli konularda en etkili pazarlama kanallarından biri olan içerik pazarlaması konusunda başarılı bir stratejiye sahip olmak e-ticaret sitelerinin karlılığını artırıyor.

Hızla gelişen teknoloji dünyasında 2015 yılı boyunca uygulayabileceğiniz ve e-ticaretteki başarınızı artıracak bir içerik pazarlaması stratejisi için sizlere bazı önerilerimiz var. “İçerik oluştururken nelere dikkat etmek gerekir, içerik konusunda en yeni akımlar neler, nasıl daha çok satış yapabilirim?” diye merak ediyorsan işte size daha etkili içerikler oluşturmak ve içerik pazarlamasıyla satışlarınızı artırmak için 5 ipucu…

Hedef kitlenizi iyi analiz edin

İçerik paylaşımlarının amacına ulaşmasını istiyorsanız öncelikle işe, kimlere hitap ettiğinizi net olarak belirlemekle başlayabilirsiniz. Hedef kitleniz kim, nelerden hoşlanır, neler izler, neleri sever, yaşları kaç, gelir seviyeler ne? Hedef kitle, analizi yapmak bütün satış stratejiniz için olduğu kadar, onlara hitap edecek, onlarla bağ kuracak güçlü ve samimi içerikler oluşturabilmeniz için de aynı oranda önemli.

Amacınızı net olarak belirleyin

Ne demişler ‘Rotasını bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez”. Bunun için içerik pazarlaması stratejisi oluştururken, sizi başarıya götüreceğini düşündüğünüz bir hedef belirlemenizde fayda var. Yeni bir kampanya yaparak müşteri çekmek mi, ürününüzün rakiplerinizden farklı bir özelliğini öne çıkarmak mı? Hedefinizi belirledikten sonra bu strateji doğrultusunda daha net içerikler oluşturmaya yoğunlaşabilirsiniz.

Bir fayda sunun

Günümüzde internet kullanıcıları, şirketlerin ‘beğen, paylaş, katıl’ gibi istekleriyle yoğun bir ileti bombardımanına maruz kalıyorlar. Peki ama bunları neden yapsınlar? Ayrıca internetteki bilgi yığını arasında siz sesinizi nasıl duyurabilirsiniz? Burada unutulmaması gereken kilit nokta, paylaşılan içeriklerle okuyuculara değer katacak, fayda sağlayacak bilgi, duygu ve eğlence sunabilmek.

Görselliğe özen gösterin

Evet, içerik oluştururken metnin içerdiği bilgiler, dili ve kalitesi ne kadar önemliyse içeriklerin görsellerle desteklenmesi de o derece önemli. Bu anlamda siz de güzel, ilginç ve çarpıcı fotoğraflar kullanarak oluşturduğunuz metinleri güçlendirebilirsiniz.

Kullanıcılar görsel içerikleri birçok sosyal paylaşım platformunda daha yoğun olarak beğenip paylaşıyorlar. Ayrıca, özellikle 2015 yılında video kullanımı, içerik konusunda oldukça etkili bir araç olarak öne çıkıyor ve içerik pazarlamanın geleceği olarak görülüyor. Bu nedenle video içerikler yoluyla e-ticaret sitenizin bilinirliğini artırmanız da mümkün.

İçerikleriniz sizin reklamınızı yaparken siz de içeriklerinizin reklamını yapın

Blog’lar içerik pazarlamasına yönelik çalışmalarınızın kaynağını oluşturabilir. Blog içeriklerinin daha fazla kişiye ulaşması için e-posta pazarlaması gibi kanalları kullanabilirsiniz. Bu noktada sosyal medya paylaşımlarının da önemini unutmamak gerekiyor. Blog içeriklerinizi sosyal ağlarda paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmanız mümkün olabilir.

Dijital pazarlama, teknolojiyle paralel olarak çok hızlı değişen ve gelişen sektörlerin başında geliyor. Her yıl bir önceki yıla göre farklı trendler öne çıkıyor ve tüketici davranışlarını etkiliyor. İçinde bulunduğumuz 2015 yılı boyunca siz de e-ticaretteki başarınızı artırmak için paylaştığımız ipuçlarını değerlendirebilirsiniz. IdeaSoft, hızla değişen teknoloji çağında sitenizin bu gelişime ayak uydurması konusunda size her türlü desteği sağlar. Siz de hemen ücretsiz e-ticaret demo hesabınızı oluşturun ve e-ticaret sektöründe hedeflediğiniz başarıya ulaşma yolunda büyük bir adım atın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaİçerik pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!