DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticarette “Hakkımızda” sayfanızda yanıtlamanız gereken 6 soru

E-ticarette “Hakkımızda” sayfanızda yanıtlamanız gereken 6 soru

E-ticaret sitenizdeki önemli sayfalardan biri de “Hakkımızda” sayfasıdır. Bu sayfa ziyaretçilere ve müşterilerinize firmanız hakkında birçok farklı konuda fikir verir ve tüketicilerin markanızı daha iyi bir şekilde tanımalarını sağlar. Hakkımızda sayfalarının içeriklerinin detaylı ve iyi hazırlanması gerekir; çünkü özellikle yeni ve adı çok bilinmeyen firmalar tüketicilere bu sayfa üzerinde kendileri, geçmişleri ve hizmetleri hakkında bilgi vererek, onların kendilerine güvenmelerini sağlayabilirler.

Hakkımızda sayfasının tasarımında ve içeriğinde dikkat edilecek bir takım unsurlar bulunuyor. Bu rehberimizde de Hakkımızda sayfasının içeriklerini oluştururken yanıtlamanız gereken 6 sorunun üzerinde duracağız.

Siz kimsiniz?

Öncelikli olarak yanıtlamanız gereken soru kim olduğunuzdur. Tüketicilere detaylı bir şekilde şirketinizi ve kim olduğunuzu anlatmanız gerekiyor. Şirketinizin geçmişi, kuruluş amacı ve tarihi ve nerede bulunduğu gibi bilgileri bu bölümde paylaşabilirsiniz.

Şirketiniz tüketicilere ne sağlıyor?

Şirketinizin tüketicilerin hangi sorunlarını çözdüğünü, onlara ne tür çözümler sunduğunu ve hangi amaçla kurulduğunu da belirtmelisiniz. Site üzerindeki ürünlerinizin üretimini yapıyorsanız, bu ürünlerin üretimini nasıl yaptığınız ve üretim sürecinin nasıl gerçekleştiğini de tüketicilerle paylaşabilirsiniz.

Ekibinizle ilgili bilgiler

Şirketiniz hakkında bilgi verirken, ekibinizle ilgili bilgiler de paylaşmanız faydalı olacaktır. Hem şirket içinde çalışanların kendilerini değerli ve şirketin bir parçası olduğunu hissetmelerini sağlar hem de ziyaretçilerinize şirketinizin ne kadar büyük olduğunu gösterebilirsiniz. Şirket çalışanlarını paylaşıyor olmak ve gerçekten bir ekibin şirketin parçası olduğunu göstermek aynı zamanda şirketinize olan güvenin de artmasını sağlayacaktır.

Desteklediğiniz sosyal sorumluluk projeleri

Kimi şirketler gelirlerinin bir kısmını sosyal sorumluluk projeleri için harcamayı seçiyor ya da site üzerinden satın alınan her ürün için müşteri adına belli kampanyalara bağış yapılabiliyor. Böyle bir çalışma yürütüyorsanız Hakkımızda sayfanızda bunu ziyaretçilerinizle paylaşabilirsiniz. Böylelikle onlara yaptıkları alışverişler sonrasında kimlere destek olduklarını ve nasıl bir katkıda bulunduklarını anlatarak onları bilgilendirebilirsiniz.

Hizmetlerinizle ilgili bilgiler

Şirketinizin nasıl çalıştığını, tüketicilere ne tür hizmetler sunduğunuzu, iade politikalarınızla ilgili genel bilgileri, kargo gönderimler, ödeme sistemlerini gibi hizmetlerinizi en iyi şekilde yansıtacak önemli bilgileri de Hakkımızda sayfanızda paylaşmanız faydalı olacaktır.

Bunlara ek olarak rakiplerinizden farklı olarak tüketicilere sunduğunuz önemli ve fark yaratan hizmetlerinizi de ziyaretçilerinizle paylaşarak, rakiplerinizden nasıl farklılaştığınızı anlatabilirsiniz.

Aldığınız ödül veya sertifikalar

Hakkımızda sayfanızda eğer belli kurumlardan aldığınız ödül ya da sertifikalar bulunuyorsa, bunları da bu sayfa üzerinde paylaşabilirsiniz. Ödül ya da sertifikalar firma için sosyal kanıt değerindedir ve bunları paylaştığınızda tüketicilerin gözünde artı bir değer kazanmaya başlarsınız.

3. parti kurumların firmanızla ilgili yorumlarda bulunması, hizmetleriniz ya da ürünleriniz için ödül ya da sertifikalar vermiş olmaları, tüketicilerin firmanızın daha güvenilir olduğunu düşünmelerini sağlarsınız.

Ödül ve sertifikalar haricinde basında çıkan ve markanızı tanıtan haber ve tanıtım yazılarını da bu bölümde paylaşabilirsiniz. Ödül ve sertifikalar gibi basında markanızla ilgili çıkan haberler de sosyal kanıt değeri taşır ve tüketicilerin markanızla ilgili düşüncelerini etkiler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!