DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Güçlü görsellerle dönüşümlerinizi artırmanın incelikleri

Güçlü görsellerle dönüşümlerinizi artırmanın incelikleri

İnternet kullanımının büyük bir hızla yaygınlaştığı günümüzde, kullanıcılar mobil cihazların da aracılığıyla zamanlarının büyük kısmını dijital ortamda geçirmeye başladı. Artık alışveriş, eğlence, paylaşım, bilgi edinme gibi çok çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için birçok kişi internetten yararlanıyor.

İnternete artan bu yoğun ilgi, yepyeni pazarlama alanlarının doğmasını ve etkileşim şekillerinin gelişmsini sağladı. Akıllı telefonların neredeyse yarı profesyonel bir fotoğraf makinesinin özelliklerine sahip olması ve uygulamaların, fotoğraflar üzerinde kolaylıkla değişiklikler yapılabilmesine olanak vermesi görsel etkileşimin gücünü de artırdı.

Araştırmalardan çıkan sonuçlara göre görsel öğelerden oluşan paylaşımların etkileşim oranı çok daha yüksek ve bu sebeple sosyal medyadaki paylaşımların yüzde 63’ü görsel ağırlıklı.

Siz de e-ticaretinizde hedef kitlenizi etkileyerek yüksek dönüşüm oranlarına ulaşmak için görselliğin gücünden yararlanabilirsiniz. Peki, görsel öğeleri e-ticaretinizin başarısı için nerelerde ve nasıl en etkili şekilde değerlendirebilirsiniz?

Sitenizde kaliteli görseller kullanın

İnternette ürün satmanın en büyük handikaplarından biri de ürünlerin, müşteriler tarafından birebir incelenip, denenememesi olarak gösterilebilir. Bu olumsuzluğu görsel öğeleri başarılı bir şekilde kullanarak bir ölçüde giderebilir, hatta kaliteli konsept çekimlerle ürünlerinizin çok daha etkileyici görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun için ürün görsellerinizi oluştururken profesyonel bir fotoğrafçı ile çalışmanız oldukça işinize yarayabilir. Bu, başlangıçta ekstra bir maliyet gibi görünse de uzun vadede satışlarınızı da artırarak sizin için büyük avantajlar sağlayabilir.

Örneğin çok şık bir dekorasyon ürününüzü, farklı bir fonda ve güzel bir aydınlatma ile fotoğrafladığınızda, onu müşterilerinizin gözünde çok daha çekici bir hale getirebilirsiniz. Tabi bu noktada, sitenizdeki ürün yönetimi panelinin, her ürüne özel görselin ayrı ayrı yönetilebilmesini sağlaması ve büyüteç özelliğiyle, görsellerin tüketiciler tarafından tüm detaylarıyla incelenebilmesine olanak vermesi çok önemli.

Görsel ağırlıklı sosyal medya paylaşımları oluşturun

Birçok sosyal medya platformunda, paylaşımlar büyük ölçüde görsel ağırlıklı bir hal almaya başladı. Bunun sebebi olarak fotoğrafların, videoların ve infografiklerin etkileşim oranlarını artırdığının birçok araştırmayla kanıtlanmış olması gösterilebilir.

Görsel içeriklerin şirketler tarafından böyle yoğun olarak kullanılması; ‘görsel sosyal medya pazarlaması’ (visual social media marketing) kavramını da ortaya çıkardı. Siz de etkileyici görsellerle sitenizi geliştirdikten sonra, bu görselleri, güçlü spotlarla sosyal medya paylaşımlarına da taşıyarak çok daha başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Mobil cihazlarda da görsellerinizin gücünden emin olun

İnternet erişiminin kolaylığı ve akıllı telefonların hızla yaygınlaşması, e-ticaret siteleri için mobil uyumluluğu neredeyse bir zorunluluk haline getirdi. Sitenizde kullandığınız muhteşem ürün görsellerinizin bir mobil cihazda tam olarak görüntülenememesi, ya da sitenizin genel olarak mobil ortama uyumlu olmaması marka imajınızı gölgeleyebilir.

Sitenizin ve ürün görsellerinizin mobil cihazlarda da başarılı sonuçlar vermesi birçok açıdan çok önemli. Hedef kitlenize her an her yerde ulaşabilmek ve 7/24 satış yapabilmek için e-ticaret sitenizi mobil uyumlu hale getirmeyi ihmal etmemenizde yarar var. IdeaSoft’un sunduğu tasarımlar, birçok özelliğinin yanı sıra mobil uyumlu olma özelliğiyle de işinizi kolaylaştırıyor.

Siz de, açıkladığımız bu yöntemlerle sitenizi ve sosyal medya paylaşımlarınızı güçlendirebilir ve daha başarılı dönüşüm oranlarına ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de 5000’in üzerinde firma tarafından tercih edilen lider altyapı sağlayıcısı IdeaSoft olarak e-ticaretinizin başarıya ulaşması için ihtiyacınız olan her türlü teknik desteği sunuyoruz. Siz de hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturarak e-ticaretinizin geleceğini sağlam temeller üzerine kurabilirsiniz.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret GirişimciliğiTasarım
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!