DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticarette dönüşüm oranlarını arttırmanın 5 pratik yolu

E-ticarette dönüşüm oranlarını arttırmanın 5 pratik yolu

Potansiyel müşteriler arasından, reklam yoluyla önceden belirlenen bir eylemi yerine getiren ziyaretçilerin oranı olarak açıklayabileceğimiz dönüşüm oranı, bugün e-ticaret siteleri için satışları arttırmak ve daha çok müşteri kazanmak yolunda en önemli verilerden biri. E-ticaret şirketleri, dönüşüm oranlarını yükselterek kârlarını ciddi miktarlarda arttırabiliyorlar.

Dönüşüm oranlarınız yüksekse bile kolayca düzenleyebileceğiniz ufak detaylara biraz özen göstererek bu oranı daha da yükseltmeniz mümkün. Bu yazımızda, satışları doğrudan etkileyen dönüşüm oranlarını yükseltebilmek için uygulayabileceğiniz yöntemler içerisinden birkaçını sizin için inceledik.

Yüksek kaliteli görseller kullanın

Kullanıcılar için bir ürünün ilk vitrini, o ürünle ilgili kullanılan görsellerdir elbette. Ürün tanıtımında kullandığınız görsellerin kalitesi dönüşüm oranları üzerinde olumlu etki yaratabilir. Yapılan araştırmalar, ziyaretçilerin çoğunlukla, profesyonel fotoğrafların kullanıldığı reklamlara yönelme eğiliminde olduklarını göstermiştir.

Başlık deyip geçmeyin

Başlıklarınızın ilgi çekici ve merak uyandırıcı olması kullanıcıların davranışlarını olumlu yönde etkileyebilir. İçerik ve reklamlarınızı hazırlarken, merak uyandıran, ilgi çekici ve kullanıcıları tıklamaya yönelten başlıklar kullanmanızda fayda var. Bugün pek çok ziyaretçi sadece başlığın içeriğini merak ettiği için bir ürünün sayfasını ziyaret ederek, satın alma gerçekleştirebiliyor.

Sitenizin güven vermesi çok önemli

E-ticaret sitenizin güvenilir olduğunu siz tabii ki biliyorsunuz ancak bu güveni potansiyel müşterilerinize de aktarabilmeniz büyük önem taşıyor. Bunun için uygulayabileceğiniz pek çok kolay ama etkili yöntem var. Örneğin, sitenizden alışveriş yapmış ziyaretçilerin yorumlarına sitenizde yer verebilirsiniz ya da sattığınız bir ürünle ilgili yapılmış araştırma sonuçlarını o ürünün sayfasında ziyaretçilerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca düzgün çalışan ve ayrıntılı bir iletişim altyapısı da sitenizin güvenirliğine katkı sağlayabilir.

Ürün videoları ile fark yaratın

Fotoğraflar ürün tanıtımlarında etkili olsalar da iyi hazırlanmış bir video çok daha akılda kalıcı ve ikna edici olabilir. Ziyaretçilerin ürünlere dokunup, deneyemedikleri dijital platformlarda, ürünlerin kullanılışlarıyla ilgili kısa videolar, satın alma tercihlerini olumlu yönde etkileyebilir.

Güvenilir ve ucuz kargo hizmeti sağlayın

Elde edilen veriler, alıcılar üzerinde en olumsuz etkiyi yaratan faktörün nakliye maliyetlerinin yüksekliği olduğunu gösteriyor. Nakliye firmalarıyla yapacağınız anlaşmalarla nakliye ücretlerini mümkün olduğunca düşürmeniz ve sevkiyatların zamanında yapılmasını sağlamanız dönüşüm oranlarını arttırmanızda size fayda sağlayabilir.

Sitenizin dönüşüm oranlarını arttırmak için bu saydıklarımız yanında daha pek çok etmen olsa da ilk etapta basit ama önemli olan bu konuların üzerinde durabilirsiniz. E-ticaretle ilgili yardıma ihtiyacınız olduğu her konuda IdeaSoft tecrübesinden yararlanabilirsiniz. Hemen şimdi ücretsiz demo hesabınızı oluşturun ve e-ticarette kazanmaya başlayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: ürün sayfalarıWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!