DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaretiniz sonbahar-kış sezonuna hazır mı?

E-ticaretiniz sonbahar-kış sezonuna hazır mı?

Belki daha yazın en sıcak günlerini yaşadığımız bu tarihlerde henüz kış sezonuna hazırlanmanın erken olduğunu düşünüyorsunuz; belki de okullar açılmadan, yeni bir alışveriş sezonu başlamadan çok önce pazarlama stratejilerinizi geliştirdiniz ve o yönde adımlar atmaya başladınız.

Eğer yaz rehavetine kapılıp yeni sezon için hazırlanmanın erken olduğunu düşünenlerdenseniz, çok değil bir ay içinde, tüketicilerin okul ve kışlık ihtiyaçları için alışveriş yapmaya başlayacağını hatırlamanızda fayda var.

Yoğun alışveriş sezonlarından biri de tatil ertesi olan ve mevsim değişikliği yaşadığımız eylül-ekim ayları. Siz de e-ticaret sitenize trafik çekmek, dönüşüm oranlarınızı artırabilmek ve müşterilerinizle bağ kurabilmek için bu sezonu en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

İşte sonbahar-kış sezonunu en kazançlı şekilde geçirmenizi sağlayacak ipuçları…

Etkili bir pazarlama stratejisi belirleyin

Sonbahar-kış sezonu için, öne çıkaracağınız ürünlerinizi belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Bu noktada, şu sorulara cevap vererek işinizi kolaylaştırmanız mümkün: Tüketicilerin o dönemde daha fazla ihtiyaç duyabilecekleri neler olabilir? Önceki yıllarda hangi ürünleriniz bu mevsimde daha fazla satılmıştı? Ürününüzün hangi özelliğini öne çıkararak daha çok ilgi çekebilirsiniz?

Ürününüzü veya ürünlerinizi seçtikten sonra, sıra hangi kanallarda ve hangi pazarlama araçlarını kullanarak tanıtımlarınızı yapacağınızı belirlemeye geliyor.

Blogunuza müşterilerinizin ihtiyaçlarına cevap olacak içerikler girmeye başlayın

Alışverişlerini yapmadan önce tüketiciler, yoğun bir araştırma dönemine girebiliyorlar. Gerek en uygun fiyatlısını, gerek en kaliteli ürünü seçmek için, hem online mağazaları hem de fiziksel mağazaları gezen tüketiciler yine de ilk olarak bilgi edinmek için arama motorlarını tercih ediyorlar. Bu noktada onları yakalayabilmek çok da zor değil; ürünlerinizin hangi özelliklerinin hangi sorunlara çözüm olduğu, hangi ihtiyaçları, ne şekilde karşıladığıyla ilgili içerikler hazırlayarak blogunuzda paylaşabilirsiniz. Bu sayede, o ürün hakkında araştırma yapan tüketicileri güçlü bir SEO’nun da desteğiyle kolayca sitenize çekebilirsiniz.

Sosyal medya paylaşımlarına ağırlık verin

Sosyal medya her zamanki gibi yine hedef kitlenize ulaşabileceğiniz en güçlü kanalların başındaki yerini koruyor. Doğru tekniklerle, her sosyal medya platformunun yapısına uygun içerikler oluşturmayı başarırsanız, dönüşümlerinizi de en ekonomik yoldan yükseltmeyi başarabilirsiniz.

Eğer bu konuda kendinizi yeterli görmüyorsanız bir sosyal medya uzmanından destek almayı ya da bir sosyal medya ajansıyla çalışmayı denemenizde büyük fayda var.

E-posta listenize promosyon kampanyaları gönderin

İzinli bir e-posta listesine sahipseniz, sonbahar-kış sezonuna özel indirimler ve promosyon duyuruları yaptığınız e-postalar hazırlayabilirsiniz. Özellikle tarih belirttiğiniz zaman, kampanyanın bitim tarihine kadar bir kaç hatırlatma e-postası daha göndermeniz bu pazarlama kampanyalarının etkisini de artırabilir.

Siz de paylaştığımız bu ipuçlarıyla e-ticaret sitenizi, sonbahar-kış sezonu için şimdiden hazırlayabilir ve o dönemi en verimli şekilde değerlendirerek kazancınızı artırabilirsiniz. Türkiye’de 5000’den fazla firmanın tercih ettiği e-ticaret sitesi altyapı sağlayıcısı IdeaSoft olarak işinizi daha kazançlı bir seviyeye getirmeniz için sizlere her türlü desteği veriyoruz. Siz de şimdi ücretsiz demo hesabınızı oluşturarak güçlü bir e-ticaret sitesi ile kazancınızı artırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaE-ticaret İşletmeciliği
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!