DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

Site tasarımlarında kullanılabilecek ücretsiz kaynaklar

Site tasarımlarında kullanılabilecek ücretsiz kaynaklar

E-ticaret siteleri için en önemli konulardan biri de site içeriğinin zengin bir yapıda bulunması. Bu içerikleri göze hoş gelen bir tasarım ile kullanıcıya sunmak da bir o kadar önemli. Sitenizi ve içeriklerinizi oluştururken kullanıcıları etkileyebilmek açısından pek çok ögeye ve araca ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bir e-ticaret platformu için özellikle görsel ögelerin kalitesi ve özgünlüğü tercih nedeni yaratmada büyük önem taşıyor. Dolayısıyla bu konu pazarlama alanını da yakından ilgilendiriyor. Bugün pek çok tasarım şirketi ve ajans, sizin için tasarım işlerini halledebiliyor. Tabi ki belli bir ücret karşılığında. Ancak henüz yeni bir girişim içindeyseniz çoğu zaman ajanslara ayırabilecek bir bütçeniz olmayabilir. Bu gibi durumlarda ücretsiz hizmet veren kaynaklardan faydalanmak işinizi kolaylaştırabilir. İşte ücretsiz bir kullanım sunan bu kaynaklardan bazıları…

Yazi tipleri

Ürün açıklamaları ya da blog içeriklerinde kullanabileceğiniz farklı tarzda yazı tiplerini ücretsiz olarak sunan kaynaklara ulaşabilirsiniz. Örneğin, fırça ile oluşturulmuş gibi görünen bir yazı tipine ihtiyacınız varsa Cruze Design adlı şirkete ait olan Chocoleta adlı yazı tipini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Özellikle teknoloji ağırlıklı konularda modern bir çizgi kullanmak için ise Anuati adlı yazı tipi işinize yarayabilir. Fibon Sans yazı tipini kullanarak da ürün başlıkları ya da açıklamaları oluşturabilirsiniz. Klasik bir yazı tipi olsun, ama yine de özgün olsun diyorsanız YoungSerif tam da size göre bir yazı tipi olabilir.

Görseller

Güzel resimler, iyi hazırlanmış vektör görseller veya video içeriği gerektiğinde Pixabay geniş arşivi ve arama özelliği ile işinize büyük ölçüde yarayabilir. Site tasarımında kullanabileceğiniz şablon görseller ve tasarımlar için IM Free arşivinden de yararlanabilirsiniz. Hazır, stok fotoğraflardan hoşlanmıyorsanız, sadece e-posta hesabınızla kayıt oluşturarak join.deathtothestockphoto.com sitesinden aylık olarak hesabınıza yüklenen yüksek kalite fotoğrafları kullanabilirsiniz. Yine aylık olarak ücretsiz fotoğraf edinebileceğiniz ve abonelik gerektirmeyen bir başka site de Picjumbo.

Simgeler

Özellikle e-ticaret siteleri için freepik.com tarafından tasarlanan, The Free Flat eCommerce Icon Set işinize yarayabilir. Yine benzer simgeler için Blobs adlı seti de kullanabilirsiniz. Her tür kategoride kullanılabilecek sade tasarımlı Mini Icons da ziyaretçilerinizi etkilemenizde size yardımcı olabilir. Ödeme sayfasında kullanabileceğiniz kredi kartı simgeleri için de http://thesquid.ink/mini-icons/ sitesindeki simgeleri ücretsiz olarak edinebilirsiniz.

Hareketli görseller

Sosyal içeriklerle ilgili GIF’ler için GIF Bin adlı platformdan faydalanabilirsiniz. GIF Soup adlı site de YouTube’daki komik videolardan yapılmış GIF’leri kullanıcılarına ücretsiz sunuyor. Son olarak da geniş arşiviyle GIF Tube sitesi e-ticaret sitenizi zenginleştirmenizde işinize yarayabilir.

Site ve içerik tasarımınızı yaparken maliyetleri en aza indirebilmek adına sıraladığımız özelliklerdeki ögeleri ücretsiz olarak sunan kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Ancak ilk olarak müşterilerinizin beklentilerini tam olarak karşılayabilecek bir online mağazaya sahip olmanızda fayda var. Eğer siz de işinizi internete taşımak istiyorsanız IdeaSoft’un ücretsiz demo hesabını inceleyin, zaman kaybetmeden e-ticaret dünyasındaki yerinizi alın.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: dijital fotoğrafDijital pazarlamae-ticaretPazarlamaTasarımücretsiz fotoğrafücretsiz görselücretsiz iconücretsiz yazı tipi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!