DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitenizin yeterliliğini ölçmek için sormanız gereken kilit sorular -2

E-ticaret sitenizin yeterliliğini ölçmek için sormanız gereken kilit sorular -2

E-ticarette başarılı olmanızı etkileyen en önemli unsurların başında, e-ticaret sitenizin ve alt yapınızın ne kadar kaliteli olduğu geliyor. Dijital dünyada, teknolojinin büyük bir hızla değişmesi, e-ticaretin birçok aşamasını büyük ölçüde etkiliyor.

Gerek rakiplerinizin önüne geçmek, gerekse müşterilerinizi memnun etmek açısından bu değişimleri takip etmeniz ve bunlara ayak uydurmanız son derece önemli. istikrarlı bir çizgide ilerlemek ve kazancınızı artırmak için e-ticaret sitenizin her anlamda yeterli ve kaliteli olması gerekiyor.

IdeaSoft olarak e-ticaret sitenizi değerlendirmek için cevap aramanız gereken soruları paylaştığımız yazı dizimizin ikincisi ile devam ediyoruz.

İşte, e-ticaret sitenizin günümüz koşullarına uygun olup olmadığını belirleyebilmek için kendinize sormanız gereken sorular:

E-ticaret sitemin ihtiyacıma uygun sistemlerle entegrasyonu var mı?

Sitenizin rakiplerinizden öne geçmesi ve müşterileriniz tarafından tercih edilmesi için ihtiyacınız olan birçok sistem var. Ödeme alt yapılarının entegrasyonu, muhasebe ve kargo firmalarıyla entegrasyonlar gibi birçok sistemle kolayca entegre olması e-ticaret sitenizin başarısı için çok önemli.

E-ticaretin hızla yaygınlaşması sonucunda, teknoloji de bu sektöre büyük kolaylıklar getiren çözümler üretme yönünde ilerliyor. Örneğin tedarikçi bir firma ile çalışıyorsanız, bu firmanın verileri ile entegrasyon sağlayarak, binlerce ürünü fiyatlarıyla ve görselleriyle birlikte anında sitenize ekleyebilirsiniz.

Tüm bunların yanında, ürün karşılaştırma siteleriyle olan entegrasyonlar, e-posta entegrasyonları gibi e-ticaret hayatınızı kolaylaştıracak çözümlere sahip olup olmadığınızı değerlendirebilirsiniz. IdeaSoft, e-ticaretinizi kolaylaştırmak için sunduğu birçok akıllı çözümün yanında, başarılı entegrasyon çözümleriyle de yanınızda.

Pazarlama araçlarını verimli kullanabileceğim modüllere sahip miyim?

E-ticarette müşteri memnuniyeti, kaliteli trafik ve yüksek geri dönüşüm oranı için birçok pazarlama stratejisi geliştirebilirsiniz. Peki, e-ticaret siteniz bu pazarlama araçlarını verimli bir şekilde kullanabilmenizi destekleyecek güçlü altyapıya sahip mi?

Özel bir kampanya düşündüğünüzde; örneğin, müşterilerinize özel hediye çekleri veya kuponlar vermek istiyorsunuz, ama nasıl? E-ticaret sitenizde bunları hızla uygulayabilmeniz için özel modüller olması işinizi büyük ölçüde kolaylaştırır.

E-ticaret siteniz iyi bir alt yapıya sahipse, klasik pazarlama yöntemlerindeki; ‘bir ürün alana bir bedava’ kampanyaları, kargo indirimleri, taksit kampanyaları gibi birçok pazarlama stratejisini uygulamanıza da fırsat verebilir.

E-ticaret sitem mobil uyumlu mu?

Günümüz internet kullanıcıları artık masaüstü bilgisayarlara bağlı değil. Yapılan araştırmalar; tüketicilerin herhangi bir anda, herhangi bir yerde akıllı telefonları ve tabletleri aracılığıyla rahatlıkla alışveriş yaptıklarını gösteriyor.

Bu anlamda sitenizin mobil uyumlu olması ve birçok farklı mobil cihazda kolaylıkla açılması e-ticaretinizin başarısı adına oldukça önemli. Bu çerçevede geliştirilen yeni teknolojiler ile artık e-ticaret yapan firmalar, mobil cihazlardan gelen siparişleri ayrı ayrı bile raporlayabiliyorlar.

Siz de daha başarılı olmak için e-ticaret sitenizin bu özelliklere sahip olup olmadığını değerlendirebilirsiniz.

E-ticaret sitem ne sıklıkta güncelleniyor?

Sürekli belirttiğimiz gibi dijital dünya, çok hızlı bir gelişme halinde. Bu durum yeniliklerin takibinde olmayı ve güncellemeleri zaman kaybetmeden yapmayı gerektiriyor.

Peki sizin sitenizde güncellemeler nasıl yapılıyor? Kimin kontrolünde? Eğer güncellemeler düzenli yapılıyor ve yeniliklerden aynı hızla yararlanmanızı kolaylaştırıyorsa içiniz rahat olabilir. Aksi taktirde bir anda rakiplerinizin gerisinde kalabilirsiniz.

IdeaSoft Akıllı E-ticaret Paketi kullanıcıları, yeni özelliklerden ve güncellemelerden hem ücretsiz hem de otomatik olarak faydalanabiliyor.

Türkiye’nin en çok kullanılan e-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft olarak, e-ticaret sitenizin günümüz normlarına uygunluğunu belirleyebileceğiniz kritik soruları ve cevapları sizlerle paylaştık.

Siz de işinizi yapmanızı zorlaştıran e-ticaret sitenizi yenilemek istiyorsanız veya bu e-ticarete yeni başlayacaksanız tam size göre akıllı e-ticaret altyapı çözümlerimizle hizmetinizdeyiz. Hemen demo hesabınızı oluşturun, e-ticarette başarı şansınızı arttırın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!