DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitenizin yeterliliğini ölçmek için sormanız gereken kilit sorular -1

E-ticaret sitenizin yeterliliğini ölçmek için sormanız gereken kilit sorular -1

E-ticaret siteniz sizin mağazanız, vitrininiz, reyonlarınız, satış temsilciniz, depo elemanınız, kasanız, etiketleriniz… Kısacası müşterilerinizin ilk adımlarından, satışı tamamlayıp onları uğurladığınız son adıma kadar kazancınızı, başarınızı etkileyen en önemli yer.

E-ticarette rekabetin yoğunlaştığı günümüzde, siteniz gerek sizin için, gerekse müşterilerinizin beklentilerini karşılamak için yeterli mi? Peki, bu değerlendirmeyi nasıl yapabilirsiniz?

İşte, tüm Türkiye’de 4500’den fazla firmanın tercih ettiği IdeaSoft olarak sizlere, web sitenizi günümüz kriterlerine göre değerlendirebilmek ve geliştirebilmek için kendinize sormanız gereken kilit soruları açıklıyoruz…

Sitemin tasarımı markamla uyumlu mu?

Marka bilinirliği oluşturmak günümüzde başarılı e-ticaret için en önemli unsurların başında geliyor. Markanız ne kadar güçlü, kurumsal ve güvenilir olursa geri dönüşüm oranlarınız da o kadar yüksek olur.

Bunun için web sitenizin; tasarımıyla, temasıyla, renkleriyle, kullanılan görsellerle markanızın kurumsal kimliğine uygun bir çizgide olması çok önemli. Bu bütünlük ve tutarlılık, müşterilerinizde marka algısı oluşturmak ve bilinirliğinizi artırmak için yararlanabileceğiniz en güçlü kaynak.

IdeaSoft olarak farklı ihtiyaçlara uygun şekilde geliştirdiğimiz yüzlerce tasarımdan birini seçip markanıza en uygun, tarzınızı en iyi yansıtan sanal mağazanızı hemen oluşturabilirsiniz. Ayrıca sadece size özel bir tasarım için IdeaKonsept tasarım hizmetlerimizden de destek alabilirsiniz.

Kullanıcı dostu mu?

Siteniz müşterilerinizin kolayca alışveriş yapmasına olanak sağlayabilecek şekilde geliştirilmiş, güçlü bir alt yapıya sahip mi? Bu gerçekten en kilit sorulardan biri. Sürekli hata veren, geç açılan, kullanıcılar için karışık bir ara yüzü olan siteler; ürünlerin kalitesi ve fiyatları ne olursa olsun e-ticarette başarı şansını düşürür.

Bunun yanında yine kullanıcılar açısından kolaylıklar sunan ürün karşılaştırma seçeneklerinizin, benzer ürünleri de aynı sayfada görebilmeyi sağlayan ‘tavsiye ürün tanımlamaları’nızın da olması sitenizi bir adım daha öne çıkarabilir.

Kontrol panelim pratik mi?

Sitenizi yönetirken ne kadar zaman ve çaba harcadığınız çok önemli bir konu. Karışık bir kontrol paneli, işinizi oldukça zorlaştırabilir, size zaman kaybettirebilir ve belki de geri dönüşü olmayan yanlışlar yapmanıza sebep olabilir.

Bu şekilde zaman ve enerji kaybetmek istemiyorsanız, web sitenizin yönetim panelinin pratik olmasına özen gösterebilir ve e-ticaret işinizin daha emek isteyen diğer alanlarına gereken zamanı ayırabilirsiniz.

Ürün yönetimini hızlı bir şekilde yapabiliyor muyum?

Sitenize ürün ve kategori ekleyip çıkartmak belki de işinizin en önemli parçası. Bunu en pratik şekilde yapabilmek için merkezi bir sisteme sahip misiniz? Örneğin ürüne özel taksitlendirme, ürüne özel SEO yapabiliyor musunuz? Toplu fiyat ve stok güncellemeleri sistemizden kolayca yapılabiliyor mu? Sisteminize sorunsuz bir şekilde sınırsız ürün ve kategori ekleyebiliyor musunuz ve bunlar ne kadar zamanınızı alıyor?

E-ticaretinizden daha fazla verim alabilmek için tüm bu sorulara hızlı bir şekilde yanıt verip, çözümler aramaya başlayabilirsiniz. Bu noktada, IdeaSoft’un işinizi kolaylaştıracak eşsiz ürün yönetimi çözümlerine bakmanızda da yarar var.

Web sitenizin, hızla gelişen günümüz teknolojisine uygun olup olmadığını, ihtiyaçlarınızı yeterince karşılayıp karşılamadığını, açıkladığımız bu soruları kendinize sorarak değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Web sitesi, e-ticaretin en önemli noktası olduğu için bu yazı dizimiz de devam edecek.

IdeaSoft olarak size sunduğumuz güçlü altyapı çözümlerimizle tanışarak siz de daha verimli web sitenize bir gün içinde kavuşabilir ve e-ticarette başarınızı artırabilirsiniz. Gelin ücretsiz demo hesabınızı oluşturun, kazanmaya hemen başlayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret İşletmeciliğiWeb sitesi
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!