DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitenizin Facebook reklamlarını daha etkili hale getirecek 4 öneri

E-ticaret sitenizin Facebook reklamlarını daha etkili hale getirecek 4 öneri

Sosyal medya pazarlaması e-ticaret sitelerinin yakından ilgilendiği konular arasında yer alıyor. Özellikle Facebook kullanıcı sayısı ve reklamverenlere farklı alternatifler sunması nedeniyle bu anlamda en çok tercih edilen sosyal ağlardan biri.

Her gün birçok e-ticaret şirketi ürünlerini Facebook üzerinde pazarlıyor. Ancak artan rekabet ve daralan reklam alanları sebebiyle Facebook reklamları hedeflenen başarıyı yakalayamayabiliyor. Peki Facebook reklamlarınızın hedeflediğiniz başarıya ulaşmasını sağlamak ve bu önemli sosyal medya platformu sayesinde e-ticaret sitenizin karlılığına destek olmak için neler yapabilirsiniz?

Reklamlara fiyat listesi eklemek

Facebook reklamlarında fiyat listenizi kullanmanız, bu reklamlar yoluyla rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayabilir. Online alışveriş yapan birçok müşteri, aradığı ürünü satın alacağı e-ticaret sitelerini karşılaştırmak ve kalite-fiyat endeksinde göre en uygun olanını tercih etmek ister.

Bu anlamda benzer ürünlerden bahseden reklamların arasında fiyat belirtenler diğerlerinin önüne geçerek etkinliğini artırabilir. Böylece ürünü müşteriye fiyatıyla birlikte sunmak sitenizin tercih edilme ihtimalini artırabilir.

Potansiyel müşterileri harekete geçirecek fırsatlar sunmak

Reklamlarınızın müşterilerinizi harekete geçirmesi onlara reddedemeyecekleri teklifler sunması e-ticaret sitenizin tercih edilme oranını artırabilir. Ürününüzü ne kadar iyi tanıtırsanız tanıtın, konu fiyat olduğunda müşterileriniz çekimser davranma eğilimi gösterebilir. Bu nedenle büyük indirimler, hediye ürünler ve ödeme kolaylıkları gibi araçları kullanarak ürününüzü mümkün olduğunca çekici hale getirebilirsiniz.

Varış sayfanızı (Landing Page) ürüne uygun hazırlamak

Facebook reklamları yoluyla sitenize çektiğiniz müşterilerin, reklam yoluyla geldikleri sayfada doğrudan o ürüne odaklı bir içerikle karşılaşması satış ihtimalini artırabilir. Sitenize Facebook reklamlarıyla yönlendirilmiş ziyaretçilerin, varış sayfasında spesifik ürün dışındaki alternatiflerle karşılaşmaları dikkatlerini dağılabilir. Bu nedenle reklamını yaptığınız ürünlerin varış sayfalarını bu doğrultuda belirlemeniz reklam yoluyla e-ticaret sitenize gelen ziyaretçilerin ürünü satın alma ihtimalini yükseltir.

Reklamları kişiselleştirmek

E-ticaret sitenizde sattığınız ürünle ilgili doğru bir hedef kitle çalışması yaptıktan sonra, Facebook’ta ürüne ilişkin hedef kitleye yönelik mesajlar kullanarak reklam oluşturmanız önem taşıyor.

Bu anlamda Facebook’un farklı bölümlere ayrılmış olan reklam verme ekranındaki hedefleme (audience) sayfası işinize yarayabilir. Hedef kitlenizi daraltmak, sadece istediğiniz kullanıcılara ulaşmanızda size yardımcı olmanın yanı sıra, reklam bütçenizi daha ekonomik kullanmanızı da sağlar.

Facebook’un hedefleme seçenekleri dışında sitenize üye olan müşteriler arasından oluşturduğunuz e-posta listelerini, ilgi alanları ve alışveriş alışkanlıklarını da değerlendirerek hedef kitleye yönelik kişiselleştirilmiş reklamlar oluşturabilirsiniz.

Facebook reklamlarınızda bu stratejileri kullanmak sizi diğer sitelerin bir adım önüne taşıyabilir. Hem Facebook hem de diğer sosyal medya platformları için uygun stratejiler ve kullanıcı odaklı pazarlama yöntemleri oluşturabilmek için IdeaSoft’un e-ticaret paketlerinden faydalanabilirsiniz. Hemen şimdi ücretsiz e-ticaret demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft ile e-ticarette kazanmaya başlayın.

İşinizi E-ticarete Taşıyın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Dijital pazarlamaSosyal medya pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!