DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitenizi Babalar Günü’ne hazırlamak için ipuçları

E-ticaret sitenizi Babalar Günü’ne hazırlamak için ipuçları

Özel günler e-ticaret dünyası için oldukça büyük önem taşıyor. Anneler Günü, Sevgililer Günü derken, şimdi de önümüzde bu özel günlerden biri olan Babalar Günü var. Her biri hayatımızda ayrı önemli ve değerli olan kişiler arasında yer alan babalarımızı elbette her gün sevmeye ve hatırlamaya devam ediyoruz. Ancak, Babalar Günü’nde onları ayrıca düşünüp, özenle hediyeler seçmek ve onlar için hazırlanmak, kuşkusuz ki onları çok mutlu edecektir.

Tüm bu düşüncelerden yola çıkarak, tıpkı sizin gibi düşünen hedef kitleniz de internet üzerinden hediye seçeneklerini değerlendirmeye, babaları için en özel ve onları mutlu edeceğine inandıkları hediyeyi bulmak için arama motorlarını kullanmaya çoktan başladılar bile. Peki, onların Babalar Günü için e-ticaret markanızı tercih etmesini nasıl sağlayabilirsiniz? E-ticaret siteniz Babalar Günü’ne hazır mı? İşte Babalar Günü yaklaşırken e-ticaret sitenizde yapabileceğiniz bazı düzenlenlemeler…

SEO için özel çalışma yapın

Özel günler yaklaşırken, kullanıcılar arama motorları üzerinden söz konusu özel günlere dair kelimelerle birlikte hediye seçeneklerine ulaşmaya çalışıyorlar. Yaklaşan Babalar Günü için de “Babalar Günü hediyeleri”, “Babalar Günü hediye seçenekleri”, “Babalar Günü orijinal hediyeler” ve daha pek çok Babalar Günü için anahtar kelime aramaları gerçekleşiyor.

Siz de sektörünüze ve ürünlerinize uygun Babalar Günü hediye alternatiflerine yönelik anahtar kelimeleri belirleyerek, SEO çalışmanızı güçlendirebilir, hedef kitlenizin size kolaylıkla ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Tavsiye ürünler belirleyin

E-ticaret sitenizin ziyaretçileri ürünlerinizi incelerken, aynı zamanda başka alternatifler de düşünmeye çalışıyor olabilirler. Onların hediye seçimlerini kolaylaştırmak ve hatta sepet ortalamanızı artırmak adına Babalar Günü’ne özel tavsiye ürünler belirleyebilir, ürün sayfalarına bu ürünleri entegre edebilirsiniz.

Babalar Günü dışında, örneğin bir dolma kaleme tavsiye ürün olarak kadınların daha çok hoşlanabileceği renklerde alternatif kalemler, defterler de sunabilirsiniz. Babalar Günü dolayısıyla dolma kalem ürün sayfasında tavsiye ürün olarak kravat, cüzdan gibi alternatifleri belirleyebilir, kullanıcının Babalar Günü hediyesi olarak birden fazla ürün almasının önünü de açabilirsiniz.

Özel kategori yapısı oluşturun

Özel günler, kendilerine özel kategorileri de hak ediyor. Dilerseniz, e-ticaret sitenizde Babalar Günü’ne özel bir kategori yapısı oluşturup, babalar için seçilebilecek hediyelik ürünleri burada sergileyebilir, birbiriyle uyum sağlayabilecek hediyelerden oluşan kolajlarla kullanıcılarınıza hediye fikirleri sunabilirsiniz.

Birden fazla ürün için kampanyalar düzenleyin

Babalar Günü de sepet ortalamanızı artırmanızı sağlayacak özel günlerden biri. Bu nedenle, ürünlerinizle ilgili kampanyalar oluştururken, birden fazla ürün satın alan müşterileriniz için indirimler ve özel hizmetler sunabilir, böylece tek bir ürün yerine daha fazla ürün satın alınması için zemin oluşturabilirsiniz.

Bu tür kampanyalar, kullanıcıların yalnızca kendi babaları için değil, hayatında yer alan diğer babalar için de hediye seçmek istemelerini sağlayabilir. Dedeler, kayınpederler, baba olan yakın dostlar için de ürünlerinizle ilgilenebilir, böylece kampanyanıza dahil olmak isteyebilirler.

Kargo ve paketlemede özel hizmetler sunun

Hediyeler için özel paketleme hizmetleri sunmak yalnızca özel günlerde değil, aslında her zaman e-ticaret siteleri için avantaj sağlıyor. Ancak, eğer henüz e-ticaret sitenizin böyle bir hizmeti yoksa, Babalar Günü’ne özel böyle bir hizmete başlayabilirsiniz. Ayrıca, belli bir ücret üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı sunmak da yine özel günlerde en çok tercih edilen hizmetlerden biri. Siz de Babalar Günü’ne özel böyle bir uygulama yapabilir, müşteri memnuniyeti kazanabilirsiniz.

E-ticaret dünyasında daima kazandıran trendler ve ipuçları için siz de IdeaSoft’a başvurabilirsiniz. IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketlerini inceleyerek, markanız için en uygun paket hakkında daha fazla bilgi alabilir, dilerseniz ücretsiz demo hesabınızı hemen oluşturarak, e-ticarete ilk adımınızı atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: Babalar Günü e-ticaretBabalar Günü için kampanyaBabalar Günü pazarlamaBabalar Günü satışlarıDijital pazarlamae-ticarete-ticaret Babalar Günüe-ticaret özel günlere-ticaret paketie-ticaret paketleripazarlama stratejileri
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!