E-ticaret sitenizi Babalar Günü’ne hazırlamak için ipuçları

Özel günler e-ticaret dünyası için oldukça büyük önem taşıyor. Anneler Günü, Sevgililer Günü derken, şimdi de önümüzde bu özel günlerden biri olan Babalar Günü var. Her biri hayatımızda ayrı önemli ve değerli olan kişiler arasında yer alan babalarımızı elbette her gün sevmeye ve hatırlamaya devam ediyoruz. Ancak, Babalar Günü’nde onları ayrıca düşünüp, özenle hediyeler seçmek ve onlar için hazırlanmak, kuşkusuz ki onları çok mutlu edecektir.

Tüm bu düşüncelerden yola çıkarak, tıpkı sizin gibi düşünen hedef kitleniz de internet üzerinden hediye seçeneklerini değerlendirmeye, babaları için en özel ve onları mutlu edeceğine inandıkları hediyeyi bulmak için arama motorlarını kullanmaya çoktan başladılar bile. Peki, onların Babalar Günü için e-ticaret markanızı tercih etmesini nasıl sağlayabilirsiniz? E-ticaret siteniz Babalar Günü’ne hazır mı? İşte Babalar Günü yaklaşırken e-ticaret sitenizde yapabileceğiniz bazı düzenlenlemeler…

SEO için özel çalışma yapın

Özel günler yaklaşırken, kullanıcılar arama motorları üzerinden söz konusu özel günlere dair kelimelerle birlikte hediye seçeneklerine ulaşmaya çalışıyorlar. Yaklaşan Babalar Günü için de “Babalar Günü hediyeleri”, “Babalar Günü hediye seçenekleri”, “Babalar Günü orijinal hediyeler” ve daha pek çok Babalar Günü için anahtar kelime aramaları gerçekleşiyor.

Siz de sektörünüze ve ürünlerinize uygun Babalar Günü hediye alternatiflerine yönelik anahtar kelimeleri belirleyerek, SEO çalışmanızı güçlendirebilir, hedef kitlenizin size kolaylıkla ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Tavsiye ürünler belirleyin

E-ticaret sitenizin ziyaretçileri ürünlerinizi incelerken, aynı zamanda başka alternatifler de düşünmeye çalışıyor olabilirler. Onların hediye seçimlerini kolaylaştırmak ve hatta sepet ortalamanızı artırmak adına Babalar Günü’ne özel tavsiye ürünler belirleyebilir, ürün sayfalarına bu ürünleri entegre edebilirsiniz.

Babalar Günü dışında, örneğin bir dolma kaleme tavsiye ürün olarak kadınların daha çok hoşlanabileceği renklerde alternatif kalemler, defterler de sunabilirsiniz. Babalar Günü dolayısıyla dolma kalem ürün sayfasında tavsiye ürün olarak kravat, cüzdan gibi alternatifleri belirleyebilir, kullanıcının Babalar Günü hediyesi olarak birden fazla ürün almasının önünü de açabilirsiniz.

Özel kategori yapısı oluşturun

Özel günler, kendilerine özel kategorileri de hak ediyor. Dilerseniz, e-ticaret sitenizde Babalar Günü’ne özel bir kategori yapısı oluşturup, babalar için seçilebilecek hediyelik ürünleri burada sergileyebilir, birbiriyle uyum sağlayabilecek hediyelerden oluşan kolajlarla kullanıcılarınıza hediye fikirleri sunabilirsiniz.

Birden fazla ürün için kampanyalar düzenleyin

Babalar Günü de sepet ortalamanızı artırmanızı sağlayacak özel günlerden biri. Bu nedenle, ürünlerinizle ilgili kampanyalar oluştururken, birden fazla ürün satın alan müşterileriniz için indirimler ve özel hizmetler sunabilir, böylece tek bir ürün yerine daha fazla ürün satın alınması için zemin oluşturabilirsiniz.

Bu tür kampanyalar, kullanıcıların yalnızca kendi babaları için değil, hayatında yer alan diğer babalar için de hediye seçmek istemelerini sağlayabilir. Dedeler, kayınpederler, baba olan yakın dostlar için de ürünlerinizle ilgilenebilir, böylece kampanyanıza dahil olmak isteyebilirler.

Kargo ve paketlemede özel hizmetler sunun

Hediyeler için özel paketleme hizmetleri sunmak yalnızca özel günlerde değil, aslında her zaman e-ticaret siteleri için avantaj sağlıyor. Ancak, eğer henüz e-ticaret sitenizin böyle bir hizmeti yoksa, Babalar Günü’ne özel böyle bir hizmete başlayabilirsiniz. Ayrıca, belli bir ücret üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı sunmak da yine özel günlerde en çok tercih edilen hizmetlerden biri. Siz de Babalar Günü’ne özel böyle bir uygulama yapabilir, müşteri memnuniyeti kazanabilirsiniz.

E-ticaret dünyasında daima kazandıran trendler ve ipuçları için siz de IdeaSoft’a başvurabilirsiniz. IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketlerini inceleyerek, markanız için en uygun paket hakkında daha fazla bilgi alabilir, dilerseniz ücretsiz demo hesabınızı hemen oluşturarak, e-ticarete ilk adımınızı atabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Ferad Osman Sali
21 Mayıs 2023

Sosyal medya pazarlama günümüzde markanın hem kendisini hem de ürünlerini daha etkili şekilde yönetmesine olanak tanımaktadır. Kurumsal sosyal medya hesabı açmak zor gibi dursa da aslında oldukça kolaydır. Ancak bu durum anında binlerce, milyonlarca kişiye hitap edeceğiniz ve çok sevileceğiniz anlamında değildir. Bu bakımdan sosyal medya yönetimi büyük önem taşımaktadır. Doğru şekilde yönetilen kurumsal sosyal…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
4 Mayıs 2023

E-ticarette tahmin edilebileceği üzere müşteriler bir ürün satın aldığında, kendisine gelmeden neye benzediğinden tam bilemez. Ürün fotoğraf çekimi bu nedenle büyük bir önem taşımaktadır. İnsanlar bir ürün alacağı zaman emin olabilmek için fotoğrafı ayrıntılı olarak incelemekte, buna göre bir karar vermektedir. Eğer potansiyel müşteriyi gerçek müşteri yapmak istiyorsanız, kaliteli fotoğraflar çekmek gerekmektedir. Böylece ürün tanıtımı…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
24 Nisan 2023

Sosyal medya paylaşımlarınızın daha ilgi çekici olmasını istiyorsanız, kaliteye önem vermeniz gerekmektedir. Grafik tasarım bu bakımdan en önemli konulardan bir tanesi olmaktadır. Sosyal medyayı ister tanınmak isterseniz sitenizi, e-ticaret sayfanızı ya da firmanızı tanıtmak için kullanın, istediğiniz başarıları elde edebilmek için kaliteli paylaşımlar yapmak gerekmektedir. Bu insanların ilgisini çekeceği için beğeni ve takipçi gibi istatistiklerinizi…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
19 Nisan 2023

Günümüzde evden ürün satmak isteyen pek çok girişimci vardır. Her ne kadar bu zor gibi dursa da sadece ne yapmanız gerektiğini bilmek gereklidir. Bundan sonra oldukça kısa sürede sektöre adım atılabilmektedir. Ancak e-ticarete başlamak ve başarılı şekilde siteyi yöneterek büyük kazançlar sağlamak tamamen farlı konular olmaktadır. Bu bakımdan evden e-ticaret yapmak istiyorsanız, nelere dikkat etmeniz…(Continue Reading)

Ferad Osman Sali
12 Nisan 2023

E-ticaret sitesi olan herkes doğal olarak daha fazla satmayı talep etmektedir. Bu konuda tavsiye edilen pek çok öneri yer almaktadır. Açıklama yazma bunlardan sadece bir tanesi olmaktadır. Geleneksel ticaret ve e-ticaret arasındaki en büyük fark satışların nasıl gerçekleştiği olmaktadır. Geleneksel ticarette satışlar mağaza aracılığıyla yapılmaktadır. Mağazada görevli olan satış görevlileri pek çok konuda müşterilere yardım…(Continue Reading)