DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitenizi 2015 yılında büyütmenize yardımcı olacak 5 fırsat önerisi

E-ticaret sitenizi 2015 yılında büyütmenize yardımcı olacak 5 fırsat önerisi

E-ticaretin önemi her geçen gün artıyor. Türkiye’de devlet desteğiyle birlikte e-ticaret ve e-ihracat pazarında büyük bir gelişme yaşandı. 2014 yılının e-ticaret sektörü için global anlamda oldukça iyi geçtiğini söylemek mümkün. Bu büyümenin bu sene de devam etmesi bekleniyor. Ancak yeni yılda, yeni e-ticaret fırsatlarının neler olduğunu önceden görmek, bu yılki e-ticaret stratejinizi belirlemenizde fayda sağlayacaktır. İşte 2015’in e-ticaret fırsatları…

1. Mobil ticarete yatırım yapın

Yapılan araştırmalar, mobil cihaz kullanıcılarının masaüstü bilgisayar kullanıcılarından daha fazla olduğunu gösteriyor. Ekranların büyümesiyle birlikte akıllı telefonlar artık tabletlerin dahi önüne geçmiş durumda. Akıllı telefon ve tablet kullanıcıları, bulundukları her yerden internete girerek, online alışveriş yapabiliyorlar.

Her ne kadar piyasada pek çok e-ticaret sitesi bulunuyor olsa da bunların büyük bir kısmı mobil uyumlu değil. Mobil uyumlu bir e-ticaret sitesi ile satışlarınızı artırabilir, rakipleriniz karşısında üstünlük sağlayabilirsiniz. IdeaSoft’un Akıllı E-ticaret Paketleri sayesinde siz de kolaylıkla mobil uyumlu bir e-ticaret sitesi sahibi olabilir, 2015 yılındaki mobil pazar fırsatını yakalayabilirsiniz.

2. Hızlı e-ticaret siteniz ile rakiplerinizi sollayın

Yakın zamanda Türkiye’ye de 4G’nin gelmesiyle birlikte daha hızlı mobil internet erişimi sağlanacağından, kullanıcılar artık yüksek performans sergileyen websitelerinde gezinmek isteyecektir. Yavaş açılan, sürekli hata mesajı veren bir e-ticaret sitesi, güvenilir görünmek bir yana dursun, ürünlerinizi incelemekten sıkılan potansiyel müşterilerinizin, tereddüt etmeksizin sitenizden çıkmasına sebep olacaktır. Ayrıca Googlebot’lar da bu durum karşısında sitenize eksi puan yazacak, arama sonuçlarındaki etkiniz de azalacaktır.

3. Kaliteli içerik ile Google’ın gözüne girin

Bugüne kadar e-ticaret sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için bol bol para harcamanıza rağmen, istediğiniz sonucu alamadıysanız, muhtemelen aynı durum bu yıl da geçerli olacaktır. Google’ın yeni algoritmaları sebebiyle 2015 yılında, yeni trendi yakalayamayan SEO firmaları gereksiz yere hem paranızı hem de zamanınızı alacaktır. Bunun yerine yeni algoritmanın da istediği üzere, kaliteli ve mümkün olduğunca yararlı içerikler oluşturun. 2015’te ürün içeriklerini ve blog yazılarını etkin şekilde yazan e-ticaret yöneticileri başarıyı yakalayacaktır.

4. Müşterileriniz için promosyonlar sunun

E-ticaret firmalarının sayısı arttıkça, kullanılan teknolojiler de ortaklık teşkil edebiliyor. Bugün ücretli-ücretsiz pek çok hepsi bir arada e-ticaret çözümü bulmak mümkün. Bunlar arasından seçim yaparken, mobil uyumlu tasarım, hızlı hosting, güvenlik, ürün yönetimi, sosyal medya yönetimi gibi özelliklerin olup olmadığına bakmanız gerek. IdeaSoft Akıllı E-ticaret Paketleri, bahsettiğimiz tüm özellikleri barındırmaktadır.

E-ticaret sitesi yöneticisi olarak sizin burada yapmanız gereken, müşterilerinizin ilgisini çekmektir. Gerek Google Adwords gerekse de Facebook gibi mecralar üzerinden reklam çalışmanızı yapın. Sitenizi ziyaret eden internet kullanıcılarının ilgisini çekmek için de çeşitli ürün indirimleri ve promosyonlar sunun. Örneğin belli bir fiyatta alışveriş yapan müşterilerinize ücretsiz kargo imkanı sunabilirsiniz. Ya da aynı şekilde belli bir müşteri grubuna indirim kuponu verebilirsiniz. Rakiplerinizden sıyrılmak için 2015 yılında bu fırsatı kullanın ve daha fazla müşteriye sahip olun.

5. E-ticaret bloglarını takip edin

E-ticaret pazarındaki yenilikleri ve 2015 yılındaki trendleri yakından takip etmek de fırsata dönüştürülebilecek bir diğer hareket olacaktır. E-ticaret blogları sayesinde, bu yıl ne gibi gelişmelerin yaşanacağı, dünya ve Türkiye piyasalarında nasıl bir hareketlilik olduğu, yeni çıkan ve çıkacak ürünleri, yeni oluşan pazarları, yeni teknolojileri vb. öğrenebilir, rakipleriniz bu yeniliklere adapte olana kadar siz çoktan onların önüne geçebilirsiniz.

Eticaret.com’un Blog sayfasını sürekli olarak takip ederek, en yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. 2015 yılında e-ticaret piyasasındaki fırsatları yakalamak için IdeaSoft Akıllı E-ticaret Paketleri’ni kullanabilirsiniz.

IdeaSoft e-ticarette satışlarınızı artıracak her konuda size özel, akıllı çözümleriyle yanınızda. Gelin, siz de demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft ile kazanmaya hemen başlayın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!