DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitenize trafik çekmenizi kolaylaştıracak en yeni trendler

E-ticaret sitenize trafik çekmenizi kolaylaştıracak en yeni trendler

E-ticaret siteleri için, kullanıcıların siteyi ziyaret etme sayısı; yani ‘tekil site ziyaretleri’, yeni müşteriler kazanmak açısından son derece önemli. Bu anlamda, bir sitenin tekil ziyaretçileri her ay çoğalıyorsa, o sitenin yeni müşteriler kazanma olasılığı da artar.

E-ticaret sitelerinin satışlarını artırmalarının iki temel yolu var. Birincisi, çoğu durumda büyüme için daha kazançlı bir yol olan, mevcut müşterilere daha fazla satış yapmak; ikincisi ise yeni müşteriler elde etmek. Bu çerçevede, eğer e-ticaret sitenize yeni müşteriler çekmeye yoğunlaştıysanız; muhtemelen daha fazla site trafiğine ihtiyacınız olacaktır. Fakat her iki durumda da; mevcut ve potansiyel müşterilerinizin sitenize trafik sağlamaları için, onlara bir sebep vermeniz gerekiyor.

IdeaSoft, sitenize trafik çekmenizi kolaylaştıracak en yeni üç trend’i sizler için mercek altına aldı.

İçerik yayınlama

İçerik yayınlamak, site trafiğini artırmak isteyen hemen hemen her online iş için aslında son derece önemli. Ve ürün, e-ticaret siteleri için büyük bir olasılıkla yayınlanabilecek en önemli içerik konusu olsa da; e-ticaret sitelerinde, içeriğin sadece ürün odaklı olmaması da son derece önemli.

Bir içeriğin oluşturulması, yayınlanması ve dağıtılması eylemi olan içerik pazarlama; potansiyel müşterileri siteye çekme ve müşterileri elde tutma amacıyla onlar için bir makale, grafik veya video oluşturularak gerçekleştirilebilir. Yapılan bir anketin sonucuna göre ise içerik pazarlama, 2015 yılının en önemli dijital pazarlama trendi olarak göze çarpıyor. 2015 yılının başında gerçekleştirilen anketin sonuçları; katılımcıların yüzde 29,6’sının, 2015’in ticari bakımdan en önemli dijital pazarlama trendi olarak içerik pazarlamayı seçtiğini gösteriyor. Bu nedenle, eğer site trafiğinizi artırmak istiyorsanız; düzenli olarak içerik yayınlamanızı öneririz.

Ürün özellikleri sayfalarını geliştirme

Bir e-ticaret sitesinin, ürün ile ilgili ayrıntılarının yer aldığı ürün özellikleri sayfalarının iki görevi var. Buna göre ürün özellikleri sayfalarının hem ‘satış kapatıcı’ hem de ‘anlaşma sağlayıcı’ olması gerekiyor. Bu sayfalarda dönüşümleri teşvik etmenin yolu ise; doğru, kaliteli ve detaylı bilgileri sağlamaktan geçiyor.

Ayrıca, ürün özellikleri sayfalarının ‘arama motoru dostu’ olması da son derece önemli. Özellikle içerik pazarlama, Büyük Veri (Big Data) ve pazarlama otomasyonu ile karşılaştırıldığında, e-ticaret girişimcilerinin nispeten daha az bahsettiği Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) da; bu yılın en önemli dijital pazarlama trenleri arasında yer alıyor. Bu nedenle, ürün özellikleri sayfalarınızı açıklamalar, ayrıntılı ürün özellikleri, videolar, yararlı ürün görüntüleri, grafikler, değerlendirmeler ile geliştirerek; müşterileriniz için kullanışlı bir hale getirmenizde büyük yarar var.

YouTube kanalı oluşturma

YouTube’da video yayınlama, içerik pazarlamanın bir biçimi olarak da değerlendirilebilir. Bu bağlamda; YouTube için hazırlayacağınız videolar ile potansiyel müşterilerinizin ilgisini çekebilir, ürününüzü anlatabilir ve oldukça yüksek görüntüleme rakamına sahip büyük bir kaynaktan sitenize trafik çekebilirsiniz.

Ayrıca, ürününüz veya e-ticaret siteniz için oluşturduğunuz videolarınızı, Fan Finder ve Google AdWords Video ile tanıtarak; başka bir yolla kanalınıza ulaşma olasılığı bulunmayan kitlelere de ulaşabilir ve potansiyel müşterilerinizi videolarınızın takipçilerine dönüştürebilirsiniz.

Paylaştığımız ipuçlarından yola çıkarak, siz de en yeni trend’lerden yararlanabilir ve e-ticaret sitenizin trafiğini artırabilirsiniz. IdeaSoft, satışlarınızı ve kârlılığınızı artıracak her konuda size özel ve akıllı çözümleriyle her zaman yanınızda. Gelin siz de demo hesabınızı oluşturun ve IdeaSoft ile kazanmaya hemen başlayın…

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: E-ticaret GirişimciliğiE-ticaret sitesi trafiği
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!