DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN

E-ticaret sitenize kaliteli trafik çekecek 7 etkili içerik türü

E-ticaret sitenize kaliteli trafik çekecek 7 etkili içerik türü

E-ticaret sitenize trafik çekmek gelirlerinizi artırmanın en önemli yolu. Ürünlerinizle ilgili etkili içerikler oluşturarak, dijital dünyada çok çeşitli kanallar yoluyla hedef kitlenize ulaşabilir ve satışlarınızı önemli ölçüde artırabilirsiniz. Bu noktada oluşturacağınız dikkat çekici, kaliteli içerikler sayesinde ürünlerinizi, hizmetlerinizi tanıtabilir, uzmanlığınızı gösterebilir ve güçlü bir marka imajı yaratabilirsiniz.

Hazırlayacağınız birçok farklı içerik çeşidinin yardımıyla; sosyal medya paylaşımları, e-postalar, reklamlar ve SEO ile sitenize ürünlerinize ihtiyaç duyan potansiyel müşterilerinizi çekebilirsiniz.

Peki, ilgi çekecek, trafiğinizi artıracak, satışlarınızda fark yaratacak etkili içerikler neler olabilir, nasıl hazırlanır? İşte bu konuda yararlanabileceğiniz 7 farklı içerik çeşidi…

1- Analiz ve anketler

Ürünlerinizin özellikleri, kullanım alanları veya faydaları ile ilgili yapılmış olan anket sonuçlarını ve analizleri paylaşmanız hem güven sağlaması hem de bilgi vermesi açısından oldukça önemli. Bu tarz içerikler yoluyla hedef kitlenizin ilgisini kolaylıkla çekebilir ve sitenizin kaliteli trafiğini artırabilirsiniz.

2- İnfografik

Yazılı metinler yerine görselleştirilmiş mesajlar insan beyninin görüntüye olan duyarlılığı sayesinde çok daha etkili sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir. Bunun için infografikler sitenize kaliteli trafik çekmek için yararlanabileceğiniz içerik türlerinin başında geliyor. Görsellerle desteklenmiş önemli bilgiler ve grafikleştirilmiş istatistiksel veriler potansiyel müşterilerinizin oldukça ilgisini çekebilir.

3- Foto Galeri

Güzel görsellerin ağırlıkta olduğu bir paylaşım çoğu zaman viral olabilecek kadar etkili sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir. Fotoğraflar yardımıyla hikayeleştirdiğiniz ürün sunumları, markanızın hikayesi ya da konunuzla alakalı güncel bir olaya ait fotoğraflar; ilgili kişilerin sitenize gelip daha fazla zaman geçirmesini ve ürünlerinizle ilgili fikir edinip alışveriş kararı almasını kolaylaştırabilir.

4- Video içerikler

Özellikle son dönemlerde video içeriklerin, çok hızlı ve pratik bilgi aktarım araçları olarak popülerliği arttı. Doğru bir şekilde değerlendirildiğinde video içerikler yoluyla; ürün tantımlarınızı yapabilir, markanızı tanıtabilir, ürünlerinizin nasıl kullanıldığını gösterebilirsiniz.

5- Nasıl yapılır?

Eğitici ve öğretici içeriklere, videolara olan ilgi de artıyor. Birçok konu hakkında doğru bilgileri edinmek için potansiyel müşterileriniz “Nasıl yapılır” formatındaki eğitici içeriklere ilgi gösterebilirler. “Nasıl yapılır” tarzı içerikler oluşturmak için, imkanınız varsa videolar çekebilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız yoksa, net ve açıklayıcı metinlerle destekleyebileceğiniz fotoğraflı bir anlatım da oldukça işinize yarayabilir.

6- Soru ve Cevap

Ürünlerinizin özellikleriyle, kullanım alanlarıyla, farklarıyla, detaylarıyla ilgili soru cevap şeklinde hazırlanmış içerikler de hedef kitleniz için oldukça değerli bilgiler sunabilir. Ürünlerinizle ilgili merak ettikleri, kafalarına takılan soruların cevaplarının yeraldığı böyle içerikler son derece yararlı sonuçlara ulaşmanızı sağlayabilir. Potansiyel müşterileriniz, bilmek istedikleri her şeyi bu şekilde öğrenebilir ve güven içinde satın alma kararlarını verebilirler.

7-Ürün karşılaştırma

Karşılaştırma özellikle benzer özellikte ürünler arasında kararsız kalan potansiyel müşterilerinizi yakalamak için oldukça önemli bir kaynak sunabilir. İki ürünü karşılaştırma yoluyla tanıttığınız bu içerikler sayesinde ziyaretçilerinizin daha kolay ve sağlıklı karar vermelerini sağlayabilirsiniz.

Paylaştığımız tüm bu bilgilerden yararlanarak siz de etkili içerikler oluşturabilir ve ürünlerinize gerçekten ihtiyaç duyan kişileri, satışa dönüşebilecek ziyaretleri sitenize çekebilirsiniz. IdeaSoft e-ticaretinizin en başarılı şekilde sürmesi için her türlü altyapı desteğini sizlere sağlıyor. Dönüşüm oranlarını artıracak, kullanıcı dostu, hızlı ve kaliteli bir e-ticaret sitesi için siz de hemen ücretsiz demo hesabınızı oluşturun, kazancınızı artırın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

Etiketler: e-ticaret sitesiİçerik pazarlama
Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!